Stran 4 od 35 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 341

Tema: Nemški prepeličar

  1. #31

    Privzeto

    Kr kupi jo!čimprej

  2. #32

    Privzeto

    Prepeličar je res pameten pes. Če mu boš dal ovratnico NIKOLI ne kaznuj brez potrebe. Verjetno bo en kratki sunek dovolj (na jakosti 15).
    Moj je rad oblajal govedi na paši. Samo majhen impulz z ovratnice in zraven odpoklic, pa še po sedmih letih krave noče niti pogledati.Pazi samo, da ne narediš napake ker psa lahko hitro pokvariš. Bolje par dni čakati na pravo priložnost kot pa kaznovati psa, če ne bo vedel zakaj.

  3. #33
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    gorenska
    Prispevki
    216

    Privzeto

    koliko so pa kaj cene prepelicarjev?

  4. #34

    Privzeto

    Bolj kot cena je pomembno poreklo (delovni starši). Lani je bilo kar nekaj poznih legel in so bili poceni (300€). Prejšna leta pa ni bilo legel, povpraševanje pa veliko.

  5. #35
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Alojz 1 a potm ma tvoj pšes to ovratnico stalno na jagi in sprehodih al si mu jo dal le za čas učenja oz. dokler ni prišel k pameti???

  6. #36

    Privzeto

    Odvisno kako ovratnico uporabiš. Če jo uporabiš pametno in pravilno (tako kot ti svetuje alojz1), je pes ne bo rabil stalno - enkrat ali dvakrat, nič več. Kadar pa ovratnico uporabiš napačno, pes kaj kmalu pogrunta, kdaj je pod elektro - nadzorom in kdaj ne. V takih primerih bo žal ovratnico stalno potreboval.

  7. #37

    Privzeto

    Jaz sem ovratnico upotabil samo enkrat. Ni več potrebe. Zato tudi priporočam, da si za vzgojo psa (če ne gre drugače) ovratnico sposodimo. Pri nekaterih pasmah je treba vajo čez čas ponoviti (brak jazbečar). Pri prepeličarju pa zadošča če mu nadenemo podobno - blef ovratnico in pes se spomni kaj lahko sledi.
    Kolikor pa je ovratnica lahko koristna pa je lahko še bolj škodljiva v nepravih rokah. To moramo vedeti predno jo psu nataknemo.
    Če jo kupimo si prej oglejte CD ki je priložen. Pri nekaterih psih sploh ni potreben inpulz in zadošča že pisk iz ovratnice.

  8. #38
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat stjrp je objavil: Pokaži objave
    Alojz 1 a potm ma tvoj pšes to ovratnico stalno na jagi in sprehodih al si mu jo dal le za čas učenja oz. dokler ni prišel k pameti???
    Odvisno od psa do psa, poskusi

  9. #39
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Evo ovratnico nabavu kak mesec nazaj in sem prezadovoljen, ker kot sem že napisal jo je moja Zverina rad popihal za srnjadjo tudi za dlje kot uro. Stresel sem ga pa samo prvi teden štirikrat in sicer 3 krat na minimumu (stopnja 8 od 30) ker do 5 sploh ne čuti, enkrat ko pa mi je pred mano zagonil srnjaka pa na 18 od 30 in zadnje tri tedne pa nikoli več, nekajkrat sem samo zapiskal pa je bilo dovolj, največkrat pa je že odpoklic dovolj, brez piskanja z ovratnico, pa tudi, če zavoha srnjad. Vendar sem vsakič preden sem ga stresel tudi prej zapiskal z ovratnico. Sedaj jo pa vedno nosi na sprehodi, ker mu jo pripnem zelo mlahavo, da ga nič ne moti. Skratka super stvar, sedaj si ga upam spustiti prosto tudi v bližini cest, kjer prej niti pomislu ne bi, in pa pes je še začel delati res lepo na kratko 20-40m pred mano, zajca pa še vedno veselo zagoni.
    Skratka mislim da je to za psa veliko bolje, kot pa da ga ima vodnik veš čas na vrvici, ker se boji da bo šel za srno na cesto, ker ga ne bo mogel odpoklicati, ali pa da bo spomladi gonil breje srne itd.

  10. #40

    Privzeto

    Točno tako!

Stran 4 od 35 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •