Stran 3 od 35 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 341

Tema: Nemški prepeličar

  1. #21

    Privzeto

    Prvi malo resnejši test mojega novega lovskega prijatelja.
    Ker ni bilo nič primernejšega sem mu sklatil eno vrano. No izkazal se je odlično, glede na to da je star leto in pol in že ve kdo je njegov novi gospodar, ker mi je vrano prinesel ter dal v roke, kljub prisotnosti kolega. Res lepo doživetje.
    Povezava 5505

  2. #22

    Privzeto

    Pozdravljeni!

    Končno je tudi v naši družini padla odločitev o nakupu pasjega družabnika. Zagotovo bomo izbrali šarivca. Eden od treh favoritov je tudi prepeličar (ostala dva sta špringer in koker španjel) in zanima me naslednje.

    Ali ima kdo izkušnje kako se prepeličar obnaša, če ga vzameš s sabo na tek? (8-12km zmernega teka po ravnini)
    Živimo namreč v vrstni hiši z manjšim vrtom in dnevni sprehodi bodo obvezni.
    Ker pa sam dokaj redno tečem, sem razmišljal, da bi to združil s pasjim sprehajanjem.
    Glede na to, da bom imel psa za lov, mu kondicija zanesljivo ne bo škodovala, zanima me le kako je kaj z vzdržljivostjo te pasme in seveda tudi obeh vrst španjelov.
    Seveda bi začel postopoma.

    Hvala za odgovor in lep pozdrav.

    Matej

  3. #23
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto šarivci

    Preberi na ZS

  4. #24

    Privzeto

    Prjatu, najprej en lep forumovski pozdrav. Vidim da si po prijavi in prispevkih novi forumaš. Sedaj pa k zadevi o kateri sprašuješ. Pri naši hiši je že 8 let nemški prepeličar serec in z vso pametjo kar jo premorem, ti zatrdim da druge lovske pasme dokler bom lovec pri nas ne bo. Res da vsak svojo malho hvali, ampak tudi največji pasji skeptiki priznavajo da je to resnično vsestrani pes.Če se boš (kar se boš moral) ogromno ukvarjal z njim ti bo tudi ogromno vračal. Resnično je lepo jagati z njim posebno malo divjad. Karkoli boš izbral ti želim obilo uspeha in lovskih užitkov z njim.

  5. #25

    Privzeto

    Od naštetih pasem, ki jih favoriziraš je prepeličar najboljša izbira. Najlaže ga boš pripravil na uporabnostno preizkušnjo ker je učljiv in ima močan lovski nagon. Je tudi manj samosvoj kot npr. koker. Pohvalno je da tečeš in da želiš psa jemati s seboj. Prepeličar te bo vedno spremljal in bo ob pravilni prehrani vedno v dobri kondiciji. ( zelo so ješči in zato nagnjeni k debelosti, če se premalo gibljejo)

  6. #26

    Privzeto

    Odličen lovski pes, zvesti prijatelj, družinski član, čuječ čuvaj. Imam že 12 let nemške prepeličarje in bolj vsestransko uporabnega psa ne poznam. Res prava izbira!

  7. #27

    Privzeto

    Hvala za vaša priporočila.

    Najverjetneje se bom res odločil za prepeličarja (serca). Kljub temu, da sem bil že tudi sam deležen podobnih priporočil kot gams - gošar glede razlik med serci in rjavci. Le da so mene prepričevali, da so rjavci dosti bolj mirni in lažje učljivi, serci pa ostrejši, trmoglavi in tako manj primerni za prvega psa.

    Sem pa pri prebiranju foruma opazil težavo z rakavimi obolenji pri prepeličarjih. Moram priznati, da se s tem nisem srečal prvič, saj sem o takšnem primeru slišal tudi od znanca s strelskih tekem pa tudi v Lovcu je pred leti nekdo pisal o svojem prepeličarju, ki ima že nekaj časa rakave bule.

    Je morda to pri prepeličarjih bolj razširjena bolezen kot pri ostalih pasmah?

    LP
    Matej

  8. #28
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Še svoje skromne izkušnje bi dodal. Pri nas doma smo do sedaj imeli že kar nekaj lovskih psov različnih pasem, kot so bosanski brak, nemški lovski terier in gordon seter. Letos pa smo se odločili in dom je pri nas našla prepeličarka sreka. Moram reči, da sem nad njo naravnost vzhičen. Zelo je učljiva, temperamentna ravno prav in prijazna do ljudi. Pravi multipraktik za lov. Sedaj ima dobrih 8 mesecev in obvlada že vse, kar mora da opravi potrebne preizkušnje za pridobitev vzrejnega dovoljenja. Sploh njena učljivost me nadvse veseli, saj hitro dojema, kaj se od nje pričakuje in katero divjad mora iskati. Zaljubil sem se v to pasmo, razmišlam, da bi naslednje leto nabavil še enega psa te pasme. Vsekakor močno priporočam to pasmo vsem lovcem, ki se želijo ukvarjati s psom, ker vloženi trud ti psi z obrestmi vračajo.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #29
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    pr nas je pa tako. najprej je bil brak, ki je bil trmast ku isterski osel. ker se to očetu ni dopadlo je prešel na prepeličarje. in zaradi v prejšnjih postih naštetih lastnosti (ki jih v svoji kratki jagerski karieri spoznavam) drugega psa pr naši bajti ne bo.

    so res zakon. ostri na prašičke, pri mali divjadi je pa naš ari profesor za vse ostale. letos je dvignil večino plena male divjadi. tako da se jagri brez psov okoli našega starga kar gužvajo

    ima izreden nos, voljo do dela...

    pazi pa, ker je ari, za dino, naš drugi prepeličar z displazijo kolkov.

    kako se da tukaj kaj pomagat pa ti bodo kinološko bolj osveščeni člani foruma znali pomagat.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  10. #30
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Mene pa zanima kako ste kaj vaše prepeličarje navadli da vam ne gonijo srnjadi. Kr moj mali (sedaj ima eno leto) je na polju čisto priden in teka in šari poleg in pred mano, pa tudi raco mi je že prinesel iz vode, toda ko pride na sled srnjadi pa ne sliši in ne vidi več ter kar zmanjka za kakšno uro ali več. Potem ko se vrne pa ves ponižni, ker ve da je naredil narobe. Tako da vse bolj resno razmišljam o nakupu električne ovratnice. Če ima pa kdo boljšo in bolj učinkovito rešitev pa naj prosim pove.

Stran 3 od 35 PrvaPrva 123456713 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •