Stran 25 od 35 PrvaPrva ... 15212223242526272829 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 241 do 250 od 341

Tema: Nemški prepeličar

  1. #241

    Privzeto

    Mugo, psička zato nista sesala ker sta bila slabo razvita, zato tudi nista mogla prilesti do psice, kot si že sam ugotovil. Verjetno je bila psica živčna zaradi tega,ker si poskušal mladička vzpodbujati, da bi sesala, ona pa tega ni dovolila in je bila zaradi tega v stresu. Kot sam omenjaš se je psica trudila z njima, morda pa nisi dobro videl in je psica mladička odrivala od seskov ter se izmikala, ker je čutila, da z njima nekaj ni v redu.
    Nikoli nisem trdil, da je treba take mladičke evantazirati, sem pa prepričan, da je treba prepustiti psici, oz. naravi, da ona odloči, če so mladički primerni za preživetje. Če psica po porodu izgubi mleko, pa je nekaj narobe s psico, zaradi tega bi morali take psice takoj izločiti iz vzreje.
    Popolnoma pa te razumem, da se ti nebogljeni mladički smilijo, vendar se moramo včasih pri vzreji psov obnašati racionalno, ne glede na naša čustva.

  2. #242
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Detel , treba je vedeti, da so lahko do 5 dni različno stari. Psica je bila parjena dvakrat, v petek in v nedeljo, spermiji še živijo do dva dni, jajčeca pa sproti dozorevajo.
    V dvomesečni brejosti je 5 dni kar razlika. Tako da ni nujno razlika zato, ker bi bilo kaj drugače narobe z njim.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  3. #243

    Privzeto

    Lovec iz koroške je paril prepeličarko z mojim psom. Pri porodu je poginila. Ostala sta le dva samčka, ki sta ju lastnika hranila z flaško. Oba imata odlično telesno oceno.

  4. #244
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Andrej50, nič nisem narobe videl. Psica je psička negovala, lizala, pri seskih ju ni čisto nič motila.
    Psica ni izgubila mleka, je pa to možno, da bi se zgodilo, če bi bilo preveč stresa zanjo.
    Pa še to, glede na to, da nismo v gozdu ampak poteka vzreja psov v kontroliranih pogoji, se lahko tudi vmešamo. Tudi pri ljudeh nedonošenčke "vzredijo" v čisto normalne primerke svoje vrste. Pustiti psička, da od lakote pogine se mi ne zdi prav. Treba se je nekaj odločiti, kaj sta opciji, sem že prej napisal.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #245

    Privzeto

    Vse v redu, to pa, da primerjaš "vzrejo" človeških nedonošenčkov z vzrejo psov, pa se mi zdi čista neumnost.
    Psiček tudi ni poginil zaradi lakote, kot praviš, ampak zaradi nesposobnosti za preživetje.
    Pa brez zamere.

  6. #246
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Andrej50, glej, primerjava ali ne primerjava z ljudmi.... za ljudi imamo zdravnike in za pse imamo veterino. Oboji s pomočjo znanja premagajo naravne procese. Pri psih se ne smemo slepiti, da je vse naravno. Če ne drugega, jih cepimo proti steklini, jih razglistimo, jih zašijemo, če jih npr. strga merjasec. Pač pomagamo, kolikor nam dopušča znanje o tej problematiki. S tem, ko je pes udomačena žival, ni več naravna žival, ampak je do neke mere odvisen od oskrbe človeka.
    Zakaj je poginil psiček, ja zato, ker ni skoraj en dan nič pojedel (popil) in je prišlo do dehidrcije. Prišlo je do pomanjkanja elektrolitov in dobil je krče. Enako bi se zgodilo z vsakim mladičem bilokatere živalske vrste, če od poroda en dan nebi nič zaužil.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #247
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Detel , treba je vedeti, da so lahko do 5 dni različno stari. Psica je bila parjena dvakrat, v petek in v nedeljo, spermiji še živijo do dva dni, jajčeca pa sproti dozorevajo.
    V dvomesečni brejosti je 5 dni kar razlika. Tako da ni nujno razlika zato, ker bi bilo kaj drugače narobe z njim.
    Vaške psice se parijo po cel teden pa ni nevarnosti, da bi kak mladič poginil . Drži pa da je pri pasemskih več problemov.

  8. #248
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Verjetno vse nas zanima ta mali. Mugo piši, kaj se z njim dogaja.
    No bom napisal kako gre. Včeraj ponoči sem ga hranil po dudi in je pil. K pisci mi ga ni uspelo "priklopit". Danes zjutraj je pil po dudi, nato mi ga je uspelo "priklopit" še k psici in je pil. Danes popoldne smo ga priklopili k pisci in je nekaj srednjega pil. Zdajle zvečer sem ga malo spodbudil k sesku in se je priklopil in pil ko zmešan, suval in godel. Tako da je prebrodil najhujše. Tudi leze že toliko kot ostali, ni več problem, da bi ostal izven toplega zavetja psice brez njene pomoči, no pa tudi psica se je že navadila in jil lepo hitro zbere pri sebi, kadar se kaj premakne in tudi živčna ni več. še slikica, z mobitelom, potem ko so se najedli. Mali je tretji od spodaj.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #249

    Privzeto

    To se pa nestrinjam detel,sem videl na lastne oči,brat od mojga brak jazbečarja je bil resnično mejhen od ostalih,res miška ampak je danes iste višine.

  10. #250

    Privzeto

    Ena s skupne jage...

Stran 25 od 35 PrvaPrva ... 15212223242526272829 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •