Stran 20 od 35 PrvaPrva ... 1016171819202122232430 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 191 do 200 od 341

Tema: Nemški prepeličar

  1. #191

    Privzeto

    Nekaj čez tri leta. Dobiva počasi na izkušenosti. Tudi brakade ji ne delajo več preglavic glede vračanja do vodnika. Od začetka je sicer sledila pogonu, ampak ne vedno v bližini mene. Je šla tudi s kom drugim, samo, da se je jagalo. Pa je ne dajem drugim, da bi jo vodili v pogonu, da ne bo pomote.

  2. #192

    Privzeto

    Važno, da ona na koncu lova najde nazaj, četudi je celo jago ne vidiš... to pomeni, da je na terenu in da dela, išče, torej je pridna. Čedalje več opažam, da psi hodijo 2 metra za vodnikom in čakajo da jim bo vodnik spodil kakšenga zajca ali prašiča... Matr, kako mrzim take pse! Ampak največja žalost vsega tega je ta, da takšni psi naredijo PNZ, nekateri še celo kakšno stopnjo več, če je lastnik pomembnež! Pri ans imamo nekaj takih "puppy-ev", ne morem jih gledat!
    Polh tebi pa seveda, čestitke za takega psa in če boš paril, pari s kakšnim res delovnim psom, da bodo kvalitetni potomci!

  3. #193

    Privzeto

    [QUOTE=rikec;90561]Važno, da ona na koncu lova najde nazaj, četudi je celo jago ne vidiš...E]

    Rikec, da imam jaz takega psa ga nikoli več ne vzamem na lov. Kaj ga bom rabil če v sosedovem lovišču jaga. Se ti ne zdi tole malo mimo.

  4. #194

    Privzeto

    [QUOTE=ostrostrelec.pero;90570]
    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    Važno, da ona na koncu lova najde nazaj, četudi je celo jago ne vidiš...E]

    Rikec, da imam jaz takega psa ga nikoli več ne vzamem na lov. Kaj ga bom rabil če v sosedovem lovišču jaga. Se ti ne zdi tole malo mimo.
    Ko sem pisal svoj sestavek nisem imel niti približno v misli to, da bi pes jagal v sosednjem lovišču. Mislil sem to, da je aktiven v vaši brakadi a ni toliko blizu brakirjem, da bi bil v njihovem vidnem polju (recimo 200 metrov). Najslabše je to, da pes ne ve kam bi se dal med jago! So pa iznajdljivi psi, pridni, ko jih spustiš na lovu točno vedo za kaj se gre in ne potrebujejo posebnega vzpodbujanja kaj morajo počet. To sem mislil, se zdej razumeva Pero?

  5. #195

    Privzeto

    Jaz imam rajši psa blizu sebe, ker ga na takšen način lahko vodiš in usmerjaš. Ker mislim, da je tako, da če ne greš ti v grmovje, tudi pes ne bo šel. Nekateri v pogonu poganjajo bolj po vlakah in poteh, kot po fratah. Ker ponavadi nimajo psa vabijo in kličejo tvojega k sebi, da bo iskal pri njih in jim s tem zagotovil uspešnejšo jago.
    Drugo pa je, da mora pes tudi dozoret, da bo točno vedel kaj išče, potem ni toliko važno, če je ob meni ali pa na jagi...

  6. #196
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Se strinjam, dober pes kmalu spozna, kako stvari potekajo na pogonu in se pomika skupaj z brakirji. Meni je vseeno če ni vedno v bližini mene, le da je nekje v pogonu. Seveda ga včasih pokličem in usmerim v kako goščavo. Pa ne da jaz nebi šel not, le divjad včasih ne gre ven, če jim pes ne pomaga. Druagče pa psa na pogonu bolj z veseljem poslušam kot gledam
    Se pa strinjam z ostalimi, prepeličarji so v tem pogledu zelo dobri, hitro dojamejo kako poteka lov na pogonu in kaj morajo delati.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #197
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Res je, starejši psi vejo kaj je pogon, poznajo teren, delajo samostojno, za vse prisotne, našel te bo na koncu pogona ali ob avtomobilu. Vendar, lepo je sodelovati in vzdrževati kontakt s psom skozi cel pogon, to je tisto ta pravo . Ga gledati in poslušati.... Po gonji naj se vrne in gremo dalje.

  8. #198

    Privzeto

    Danes spet dobra izkušnja na lovu na divje prašiče. Najprej mi je psica prignala starejšo svinjo, ki je ozimce oz. mladiče odložila. Po tem je še sigurno 3 gonila ozimce, od katerih pa žal nismo nobenega uplenili - jaz sem bil tisti, ki je falil. Zgleda, da se ji je odprlo na divje prašiče.

  9. #199

    Privzeto

    Citat POLH je objavil: Pokaži objave
    Danes spet dobra izkušnja na lovu na divje prašiče. Najprej mi je psica prignala starejšo svinjo, ki je ozimce oz. mladiče odložila. Po tem je še sigurno 3 gonila ozimce, od katerih pa žal nismo nobenega uplenili - jaz sem bil tisti, ki je falil. Zgleda, da se ji je odprlo na divje prašiče.
    To je super, če se ji je odprlo, samo da ne bo preostra in da ji kakšen merjasec ne bo naredil kakšnih poškodb...

  10. #200
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Ka je lepšega kot da vzameš prepeličarja in svojo najljubšo puško in greš na lov ?
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Stran 20 od 35 PrvaPrva ... 1016171819202122232430 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •