Stran 17 od 35 PrvaPrva ... 713141516171819202127 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 161 do 170 od 341

Tema: Nemški prepeličar

  1. #161

    Privzeto

    Prepeličar je res pravi, vsestranski pes za lovca. Tudi, če ni na lovu.
    Pred 30 leti so naši psi na razstavi v nemčiji bili za primer, kakšen mora prepeličar biti. Kolikor vem, se samo pri sercih pojavlja (pogosto) velika višina, kar je sigurno posledica nepravilne vzreje. Čeprav je tudi meni tak pes všeč, ampak standard je predpisan.

  2. #162

    Privzeto

    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    Točno tako .
    Očitno ta linija malce odstopa od standardov ( ki so v SLO zabetonirani ) za prepeličarje. Tukaj mislim na krajšo dlako in vitkost. Očitnio je vzreditelj te lastnosti pripeljal od zunaj ( Češka in Nemčija ) Osebno mi je ta linija zelo všeč , posebnost je učljivost, ostrost in izredna navezanost na gospodarja, ki včasih meji že na posesivnost.
    Vsi psi iz legla imajo odlično oceno in vzrejno dovoljenje, razen mojega.
    Kako se prenašajo lastnosti na potomce pa veliko naših kinoloških sodnikov ne ve prav veliko.
    Točno to kar si napisal. Izjemni psi. Moj je bil poležen 16. 2. 2007 in je bil prav takšen kot je tvoj, mati čehinja, če se ne motim. Žal je bil njegov nagon močnejši od pameti, zato je tragično končal v reki. Še danes ga ne morem preboleti, pa čeprav imam sedaj brezovko, katera ima vse mere po PS-u, vendar je daleč od svojega predhodnika po lovskih vrlinah. Upam, da bo g. Vinko še imel takšna legla in da bom nekoč spet imel takšnega psa.

    Za kin. sodnike pa se mi milo rečeno je....

  3. #163

    Privzeto

    Citat Hubertus je objavil: Pokaži objave
    Si pač imel smolo pri izbiri. Se zgodi in zato ni treba biti niti razočaran (sploh če šes uspešno jaga), niti ni treba vsepovprek udrihati čez sodnike. Pač ne boš paril, pa kaj.
    Ali pa izjemno srečo! Za večino kin. sodnikov pa nimam dobrega mnenja. Vsa dejstva so v kinološki temi že opisali moji predhodniki.

  4. #164
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Hubertus, kaj še piše v standardih? Razen tega, kar piše v zadnji knjigi Lovska kinologija, sem bolj bos...

    Se vidimo ja.
    Za prepeličarja velja nepisano pravilo, manj se ženske obračajo za njim, bliže je standardu.

  5. #165
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Potem je naša Bella daleč od standarda
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  6. #166
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Tudi pri nas doma imamo psičko od omenjenega vzreditelja. Tudi ta je visoka in vitka, višino ima na zgornji meji, vzrejno dovoljenje je dobila. Bom doma kakšno slikico prilepil.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #167
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    No , izgleda, da je debata o mojem Torotu končana . Vsem hvala za vaše komentarje , posebno Hubertusu za slikovno predstavitev .

    Lp
    errare humanum est - motiti se je človeško

  8. #168
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    obljubljena slikica.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #169
    Član od
    Oct 2010
    Lokacija
    štajerska
    Prispevki
    45

    Privzeto

    Še naš Ori, prav tako od Otorepca. Se opravičujem za slabšo sliko.

  10. #170
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    115

    Privzeto ....

    No js mam eno uprašanje...
    imam prepeličarja starega 14 meseceu pes odlično goni zajca, lisico in prašiča
    tudi stvari lepo prinaša (palico, žogo...) a problem je da iz vode enostavno ne prinese ne žoge ne nobene stvari v vodo gre in ga potem ne zanima nič samo plava in ga je problem že odpoklicat iz vode. Zato uprašam vas kaj je za nardit kako psa naučiti prinašanja iz vode?


    Za use odgovore se vam v naprej zahvaljujem! :icon_smile:
    L.p Jan
    Cilj vojne ni, da umreš za svojo domovino, temveč da pripraviš tistega na drugi strani, da umre za svojo.
    "Veliko moč ima tisti, ki zna molčati tudi takrat, ko ima prav"

Stran 17 od 35 PrvaPrva ... 713141516171819202127 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •