Stran 16 od 35 PrvaPrva ... 612131415161718192026 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 151 do 160 od 341

Tema: Nemški prepeličar

  1. #151
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    A mi lahko kdo napiše kako zgleda telesna ocena psov? Jo imamo 23. tega meseca. Hvala.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  2. #152
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat Prepelicar je objavil: Pokaži objave
    @cviček, krasen pes, tudi sam sem imel takšnega pa je žal pokojni. A je mogoče vzreditelj Otorepec iz Žalca?
    Točno tako .
    Očitno ta linija malce odstopa od standardov ( ki so v SLO zabetonirani ) za prepeličarje. Tukaj mislim na krajšo dlako in vitkost. Očitnio je vzreditelj te lastnosti pripeljal od zunaj ( Češka in Nemčija ) Osebno mi je ta linija zelo všeč , posebnost je učljivost, ostrost in izredna navezanost na gospodarja, ki včasih meji že na posesivnost.
    Vsi psi iz legla imajo odlično oceno in vzrejno dovoljenje, razen mojega.
    Kako se prenašajo lastnosti na potomce pa veliko naših kinoloških sodnikov ne ve prav veliko.
    errare humanum est - motiti se je človeško

  3. #153
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    A mi lahko kdo napiše kako zgleda telesna ocena psov? Jo imamo 23. tega meseca. Hvala.
    Psa pripelješ pred sodnika, ocenijo se telesne značilnosti psa/ice: velikost (višina, dolžina, obseg prsnega koša),dlaka,barva oči, barva smrčka, pregled zobovja (popolno/nepopolno), ugriz (škarjast/kleščast), okotenost okončin, glava, itd. ...


    Na podlagi tega opisa v primerjavi z FCI standardi izda sodnik telesno oceno, v določenih primerih tudi vzrejno prepoved.
    Last edited by muzikant; 8. April 2011 at 10:35.

  4. #154
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    Po mnenju sodnikov ima podrta razmerja širina, višina , dolžina .
    Pa kaj zato . Za jagat je super.
    Točno tako, za jagat ne rabiš lepotca.

    Citat detel je objavil:
    Bo pa paril pes od sodnika, ki ima pravilna razmerja
    Detel, nepotrebno znašanje nad sodniki. Če pes ne ustreza standardu je evidentno, da ni primeren za nadaljno vzrejo. Misli, da tu ni kaj veliko za diskutirat. Vzemite v roke prijave legel in poglejte, koliko psic je parjeno s psi, ki so v lasti sodnikov. So, a veliko premalo, da bi morali to jemati kot pravilo ali pa zganjati paniko zaradi tega. V Sloveniji je pri vseh pasmah dovolj legel običajnih vzrediteljev.

    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    Očitno ta linija malce odstopa od standardov ( ki so v SLO zabetonirani ) za prepeličarje.
    Cviček, standardi niso zabetonirani v sloveniji ampak v arhivu Mednarodne kinološke zveze.
    V standardu za prepeličarja piše, da mora dolžina trupa približno za 20% presegati plečno višino in to je vse.
    Tvoj pes zgleda vitek zato, ker je na visokih nogah oz. ker ima kvadratičen trup, kot je to značilno za špringerje.

    Si pač imel smolo pri izbiri. Se zgodi in zato ni treba biti niti razočaran (sploh če šes uspešno jaga), niti ni treba vsepovprek udrihati čez sodnike. Pač ne boš paril, pa kaj.

  5. #155
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Tine, se vidimo v Gaju. Ostalo ti povedal že muzikant.

  6. #156
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Hubertus, kaj še piše v standardih? Razen tega, kar piše v zadnji knjigi Lovska kinologija, sem bolj bos...

    Se vidimo ja.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  7. #157
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Pošlji mi tvoj e-mail na ZS pa dobiš standard.

  8. #158
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    Točno tako .
    Očitno ta linija malce odstopa od standardov ( ki so v SLO zabetonirani ) za prepeličarje. Tukaj mislim na krajšo dlako in vitkost. Očitnio je vzreditelj te lastnosti pripeljal od zunaj ( Češka in Nemčija ) Osebno mi je ta linija zelo všeč , posebnost je učljivost, ostrost in izredna navezanost na gospodarja, ki včasih meji že na posesivnost.
    Vsi psi iz legla imajo odlično oceno in vzrejno dovoljenje, razen mojega.
    Kako se prenašajo lastnosti na potomce pa veliko naših kinoloških sodnikov ne ve prav veliko.
    Da pokomentiram zadnji stavek, ker mi je zmanjkalo časa in misli nisem dokončal.
    Kar nekaj časa sem poslušal genetiko in selekcijo. Preko 10 let sem posredno in neposredno sodeloval pri selekciji domačih živali ( res , da to niso bili psi ) in si tako pridobil dodatna znanja. Selekcija živali je zelo kompleksna veda , zato sem kjub temu kar sem omenil glede selekcije z znanjem v povprečju.
    In tako se grenko nasmehnem ob debati nekaterih kinoloških sodnikov ko hočejo križati velikega psa z majhno psico , da bi dobili leglo psov z povprečno višino. Ja Gregor Mendel bi se zjokal.
    errare humanum est - motiti se je človeško

  9. #159
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    In tako se grenko nasmehnem ob debati nekaterih kinoloških sodnikov ko hočejo križati velikega psa z majhno psico , da bi dobili leglo psov z povprečno višino. Ja Gregor Mendel bi se zjokal.
    Točno o tem sem že enkrat pisal na tem forumu. Se pravi, o iskanju povprečne višine potomcev, pa tudi o mešanju barv. Namreč neprimerna rumena in temno rjava data po mnenju sodnika zaželeno lešnikovo...
    No, tudi take genije imamo med našo t.i. stroko.

    Dlaka tvojega psa je dobra. Nič prekratka ni. Bi pa moral tvoj pes resnično zgledati takole:

  10. #160
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Bravo Hubertus.
    Selekcija po naravni poti bi potrebovala nekaj let ( legel )
    Ti pa malo potegneš z miško in imaš novega oz. idealnega psa .

    Res , hvala za tole predstavitev.
    errare humanum est - motiti se je človeško

Stran 16 od 35 PrvaPrva ... 612131415161718192026 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •