Stran 11 od 35 PrvaPrva ... 78910111213141521 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 101 do 110 od 341

Tema: Nemški prepeličar

  1. #101
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Citat Jagermaister je objavil: Pokaži objave
    Pes je moj in jaz odločam, kaj bo počel.
    Če ti psa kupi LD in pokrije še vse stroške, ki jih imaš z njim, tedaj pa lahko zahtevajo, da je pes vedno v pogonu.
    Rikec, tole se nauči na pamet in posreduj "inovatorjem" v vaši LD. To je bistvo v tej debati.

  2. #102
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    M primož pozabil si napisati še ,da takega psa ki bi ga kupila in vzdrževala LD mora potem sorazmerno glede na število lovcev vsak sprehajati ga čistiti in sploh skrbeti zanj toliko dni kolikor je število lovcev delejeno s številom dni v letu.Saj smo enakopravni pri delu in jelu kajne?
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #103

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Rikec, tole se nauči na pamet in posreduj "inovatorjem" v vaši LD. To je bistvo v tej debati.
    Ne rabim se jaz nič učiti na pamet teh zadev. Takšne so prakse da se ne gre na štant s psom ne samo v naši ampak tudi v drugih LD in nisem se jaz tega izmislil in "uzakonil". Pač... proti vetru ne moreš scat je tko??? So pa navade na skupnih lovih kje je kateri pes itd. itd... različne. Eni to dopustijo drugje pač ne Če je to pri vas možno, potem uživajte v tem... pa dober pogled in uspešen lov želim

  4. #104
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    M primož pozabil si napisati še ,da takega psa ki bi ga kupila in vzdrževala LD mora potem sorazmerno glede na število lovcev vsak sprehajati ga čistiti in sploh skrbeti zanj toliko dni kolikor je število lovcev delejeno s številom dni v letu.Saj smo enakopravni pri delu in jelu kajne?
    Veper, točno tako. Absurd kakšne omejitve sprejemajo v različnih LD predvsem glede individualnega lova s psom. Kmalu bodo prišli na idejo, da je prepovedan individualni lov s puško.

  5. #105
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Za puško nisem prepričan ampak za psa pa taka neumnost niti ni nemogoča.
    Vendar da ne bomo preveč zašli z teme poskusimo vzdržati pri debati o prepeličarjih.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  6. #106

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    Ne rabim se jaz nič učiti na pamet teh zadev. Takšne so prakse da se ne gre na štant s psom ne samo v naši ampak tudi v drugih LD in nisem se jaz tega izmislil in "uzakonil". Pač... proti vetru ne moreš scat je tko??? So pa navade na skupnih lovih kje je kateri pes itd. itd... različne. Eni to dopustijo drugje pač ne Če je to pri vas možno, potem uživajte v tem... pa dober pogled in uspešen lov želim
    da se ne gre na štatnt s psom, so si izmisliti tisti, ki nimajo lovskega psa.

    Strinjam se, da vsi "redni" štantarji pričakujejo, da bodo lovci s psmi šli v pogon, kar pa ni obveza. Nikjer ni določeno, da morajo vodniki psov v pogon. V naši LD imamo zapisano, da če se s psom udeležiš več kot polovica lovov imaš plačano ceplenje proti steklini in za vsak lov vodnik dobi tudi plačan simbolični znesek (mislim, da 5€).

    Najlepše je, priti na skupni lov in pričakovati, da te lovovodja ali pomočnik postavi na "najboljši štant", če na štantu ni uspoeha, so krivi psi in gonjači, če pa divjad zašuštra (ne zadane) štantar, je pa kriva sreča. Tako je in tako bo, dokler bodo imeli naši funkcionarji v LZS in tudi po LD namesto lovskih psov "križančke", čivave itd. Kaj pa vedo ti naši gospodje, kako je izšolati lovskega psa? Bore malo, vedo koliko truda je potrebno vložiti za šolanje lovskega psa, znajo pa kritizirati delo lovskih psov, omejevati uporabo lovskih v lovišču itd. Na področju omejitev v lovstvu smo pravi inovatorji. Slišal sem za eno takšno omejitev, mislim, da jo bo MilanK potrdil, da v eni srednjegorski LD smejo za lov uporabljati od goničev, samo nizkonoge goniče.

  7. #107
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    prepeličarji!!!!!!!!!!!!!
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  8. #108
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    prepeličarji!!!!!!!!!!!!!
    Tu je en majhen :icon_:
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #109
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Sej se da temo tudi odcepiti in jo peljati naprej pod naslovom npr. "Pes na štantu".

    Pa še ena za nepoznavalce. Tudi to je prepeličar:


  10. #110
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    V vsakem pogonu kjer vlada red in disciplina, ti lovovodja ne bo dovolil imeti psa na štantu. Končano!

Stran 11 od 35 PrvaPrva ... 78910111213141521 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •