Stran 24 od 35 PrvaPrva ... 1420212223242526272834 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 231 do 240 od 341

Tema: Nemški prepeličar

  1. #231
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat smrketa je objavil: Pokaži objave
    Mugo, čestitke za lepo leglo Kakšno je pa razmerje med spoloma?
    Hvala.
    1:6 za babe
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #232

    Privzeto

    O super, bolje že ne more bit

  3. #233
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Kaj pravi nova družinica? Je vse ok? Upam, da naslednjo pomlad tudi naša Bella pripomore k večanju številčnosti prepeličarjev (zato sprašujem - nismo še imel nobenega legla).
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  4. #234

  5. #235
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Kaj pravi nova družinica? Je vse ok? Upam, da naslednjo pomlad tudi naša Bella pripomore k večanju številčnosti prepeličarjev (zato sprašujem - nismo še imel nobenega legla).
    Je nekaj problemov. 2 sta bila manjša od drugih in nista sesala. Začeli smo ju hraniti po dudi, vendar je bilo za enega prepozno. Drugemu pa gre zdaj vredu. Ostali so dobro, psica pa tudi. Je pa prvič zanjo in je bila na začetku malo panična in nas je vsakič začela klicat, kadar so mladiči cvilili, ko se je prestavila in so morali zlesti k njej.
    Je malo hecno to za nas, ker prej smo imeli druge pasme in ni bilo nikoli nobenih komplikacij, so psice vedno vse same obvladale. Še gordon seterka, ki je imela enkrat 10 mladičev, je vseh 10 sama nahranila in zredila.
    No ampak mislim, da smo že na dobri poti in bo vnaprej vse vredu.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #236

    Privzeto

    To, da si komaj poležene mladičke dodatno hranil po dudi, sigurno ni dobra rešitev. Mladički, ki se poležejo brez sesalnega refleksa so slabše razviti in kot taki, nikoli ne bodo zrasli v zdravega, kvalitetnega, za lov sposobnega psa. Mogoče za človeške občutke to zveni malo grobo, vendar je tudi to del naravne selekcije pri živalih. Pri mojih psicah sem vedno zraven pri porodih, če se morda kaj zakomplicira, vendar prepustim vse ostalo psici oz. naravi. Če kakšen mladiček po porodu pogine, pač z njim nekaj ni bilo v redu. Običajno psica nagonsko čuti, da tak mladiček ni sposoben za preživetje, zato ga tudi ne pusti sesati, ljudje pa mislimo, da mladiček ne more sesati.
    Last edited by andrej50; 8. March 2013 at 11:38.

  7. #237

    Privzeto

    To, da si komaj poležene mladičke dodatno hranil po dudi, sigurno ni dobra rešitev. Mladički, ki se poležejo brez sesalnega refleksa so slabše razviti in kot taki, nikoli ne bodo zrasli v zdravega, za lov sposobnega psa, še manj pa bodo primerni za nadaljno vzrejo. Mogoče za človeške občutke to zveni malo grobo, vendar je tudi to del naravne selekcije pri živalih. Pri mojih psicah sem vedno zraven pri porodih, če se morda kaj zakomplicira, vendar prepustim vse ostalo psici oz. naravi. Če bo kakšen mladiček po porodu poginil, pač z njim nekaj ni bilo v redu. Običajno psica nagonsko čuti, da tak mladiček ni sposoben za preživetje, zato ga tudi ne pusti sesati, ljudje pa mislimo, da mladiček ne more sesati.

  8. #238

    Privzeto

    Narava ima svoje zakone, ki jih večkrat ne razumemo.
    Tudi moja bavarka je mladiča izrinila iz gnezda. Ko sem ga vrnil, ga je ubila in zakopala.
    Prepeličarji imajo bolj "materinski" nagon. Verjetno ga bo sprejela. Dobi pa se mleko in priložena flaška za hranjenje tako majhnih mladičkov. Če preživi in pride v prave roke mislim, da ne bo posledic.
    Pomembno pa je, da mladičem omogočimo pravilen razvoj zasnov. Ko začnejo raziskovati jih spustimo ven. In ne pozabimo kdaj ustreliti. Najprej malo dlje, potem bliže. Jaz to naredim, ko sesajo.
    Verjetno vse nas zanima ta mali. Mugo piši, kaj se z njim dogaja.

  9. #239
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Andrej50, tudi mi smo bili v dilemi. Preverili smo, kaj se da in kaj drugi počnejo. Pri nekaterih pasmah je to zelo pogosto, da se hreni mladiče po flaški, pa zrastejo normalni.
    Dilema ni enostavna. Psička sta bila zato, ker nista sesala, brez molči in sta težko zlezla na toplo k psici, če se je prestavila. In sta milo cvilila. Psico je to delalo strašno živčno, vstajala je , ju negovala, lajala in nas klicala. Vemo, da stres ni dober za psico v taki situaciji (lahko še mleko izgubi), psica se je trudila z njima, tako sta bili 2 možnosti: - ju dati proč, evtanazirati. Ali pomagati, da si opomoreta.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #240
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Mugo, mislim, da nista sesala, ker sta bila že po porodu manj vitalna.
    Se pa v leglu rad pojavi kak manjši, zlasti v velikih leglih. Bi se kar strinjal z Andrejem, da taki kužki ostanejo manjši od vrstnikov za vedno.

Stran 24 od 35 PrvaPrva ... 1420212223242526272834 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •