Stran 34 od 35 PrvaPrva ... 24303132333435 ZadnjiZadnji
Rezultati 331 do 340 od 341

Tema: Nemški prepeličar

  1. #331

    Privzeto

    Moj je imel podobne simptone, ko je iz luže polne listja pil. Ne vem pa kakšno listje je bilo. Kasneje je imel tudi drisko. Ponovilo pa se ni nikoli več.

  2. #332

    Privzeto

    Tudi mojemu brezcu,ki je star 7 let se zadnji 2 leti dogaja isto.Začne se tresti nekaj časa stoji kot vkopan,nato pa pade in leži 5 do 10 min..Ko je to mimo pa je pes popolnoma normalen, kot da se ni nič zgodilo.To se je zgodilo približno destkrat običajno med lovom,zato sklepam da zaradi napora,lahko pa da se motim.Pričakoval sem da se bo to dogajalo vse pogosteje,pa se mi zdi, da se je stvar nekoliko umirila.Nekateri pravijo ,da je to epileptični napad,kar pa niti veterinar ne more potrditi.

  3. #333
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Epilepsija, definitivno.

  4. #334

    Privzeto

    Tega je očitno med našimi psi vedno več.

    Tako pri mojem kot pri psu lovskega tovariša se je dogajalo isto.
    Zanimivo, da se je pri mojem v zadnjem letu to prenehalo. Prepeličar lovskega tovariša je doživel le posamičen napad.
    Zgleda res kot epilepsija, vendar ali se pri epilepsiji ne stopnjujejo napadi?
    Gre mogoče za kakšne zastrupitve, ki delujejo na živčevje? Psi marsikaj poberejo ali popijejo v naravi, pa tudi tovarniška hrana vsebuje marsikaj, tudi tista dražja, ki naj bi bila kvalitetna. Že preko surovin za to hrano, ker je mesnega izvora lahko preko intenzivne živinoreje v brikete pride preveč toksinov.
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #335

    Privzeto

    Pri opisanih simptomih nebi napisal "epilepsija definitivno". Je le ena od mnogih možnosti.
    Je pa Sršen tudi nakazal možnost. Trgovci, proizvajalci pasje hrane ter veterinarji bodo seveda zavpili "definitivni ne". Jaz imam pa kar predsodke. V briketih so konzervansi in drugi dodatki. Tudi surovine (meso) so jedle dodatke za hitro rast.... itd. Vse, samo naravno ne. Poizkusite vi jesti pol leta samo eno suho hrano in vodo.
    Pes hranjen z svežo hrano dobi vse kar organizem potrebuje. Briketarji pa (na zgražanje lastnikov) tudi konjske fige, povoženo in posušeno žabo ali kakšno drugo mrhovino. Ker jim manjka prebavnih mikroorganizmov.
    Mene so kolegi čudno gledali, ko sem jemal vampe jelenjadi in srnjadi za pse (sedaj to delajo tudi drugi). Tudi glave skuham v kotlu cele v dlaki. Potem šele odstranim čeljust. Ostalo dobijo psi. Pa kakšne noge od divjadi za glodanje. Imajo pa vsi lepe zdrave zobe brez zobnega kamna. Triletni briketar pa rjave z oblogami.

  6. #336

    Privzeto

    Sam sem nekje prebral,da bi bil lahko vzrok tudi cepljenje proti steklini.

  7. #337

    Privzeto

    Daleč od tega, da bi kaj pluval čez pasmo, samo na glas razmišljam.

    O epileptičnih napadih sem večkrat slišal od vodnikov prepeličarjev. Od drugih bolj kot ne nič.

    Iz moje izkušnje bi podal v razmislek kinologom, rejcem ... nalogo o statistični obdelavi takih dogodkov.

    Če se izkaže, da je določena pasma, linija ... bolj podvržena, naj se tudi predlaga določene rešitve (ukrepe).

    Če se opazi,da je kaka bolj podvržena temu, naj se vodnike tudi primerno izobrazi kaj in kako, da bo pes še vedno lahko pri lovu pomočnik in bo vodnik užival v delu svojega psa.

  8. #338
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Pri opisanih simptomih nebi napisal "epilepsija definitivno". Je le ena od mnogih možnosti.
    Na žalost sem že imel takega psa, zato simptome dobro poznam. In glede nato, kar sta napisala, so to epileptični napadi.
    Če kdo (še) ne verjame, da je tako, naj kar išče druge možnosti.

  9. #339

    Privzeto

    Kar nekaj časa nazaj smo imeli pri hiši posavsko goničko, ki je imela iste simptome oz. napade, kot jih opisujete. Na koncu tako hude, da smo ji morali skrajšati muke. Po trditvah veterinarja je šlo za epileptične napade.

    Sam vodim dve nemški prepeličarki, pa zaenkrat nismo imeli problemov. Že pred tem smo imeli pri hiši prepeličarja, ki prav tako ni imel problemov. Prav tako v moji okolici, kjer poznam kar nekaj vodnikov prepeličarjev nisem slišal, da bi imel kdo kakšne probleme.

    Mogoče gre za kakšno linijo...

  10. #340
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    100

    Privzeto

    Mene pa zanima, če grem lahko s prepeličarjem, ki ima opravljeno mladinsko preizkušnjo, opravljati UP po krvni sledi za vse lovske pse, ali moram najprej narediti še vzrejno preizkušnjo za prepeličarje?
    lp
    "A predator's heart knows no remorse, it lives for the hunt, a natural force!"

Stran 34 od 35 PrvaPrva ... 24303132333435 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •