Stran 19 od 35 PrvaPrva ... 915161718192021222329 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 181 do 190 od 341

Tema: Nemški prepeličar

  1. #181
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Isto se dogaja pri moji oz. očetovi, le da je nekoliko krajša pri gonji. Ta traja nekje max. 15 minut. Gre pa kot hudič, se bojim, da mi bo kakšnega šibkega mladiča ulovila
    Med skupnimi lovi me je vedno znova presenečala, saj je ni bilo jage, da ne bi dvignila divjadi in jo pripeljala do strelcev, pa tudi, če so bili v tistem delu že goniči. Ne vem ali so slednji žival pustili v pogonu in gonili samo en kos. Res pravi užitek jagati z njo. Pa naj bo zajec, perjad ali velika divjad. Prepeličar rulzzz
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  2. #182

    Privzeto

    Tudi jaz nisem do sedaj imel problemov z vračanjem moje psice. Sedaj je stara 2 leti in pol in se mi je izgubila samo enkrat pri starosti manj kot eno leto. Drugače pa se po gonji, ki pa je dolga nekje do 10 min (največ), vrača hitro in zanesljivo. Upam, da bo ostalo tako.

  3. #183

    Privzeto

    Prosim za vaše izkušnje in mnenja o prepeličarjih - rjavcih. Sem v dilemi ali naj vzamem psa ali psico. Uporabljal bom samo za lov.

  4. #184

    Privzeto

    Ne išči tujih mnenj.
    Nabavi in čez eno leto povej, kako si zadovoljen.

  5. #185
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Jaz nikoli več ne vzamem psice. Se goni ravno med sezono skupnih lovov. Drugače pa zlata pska
    Verjetno si bom od prvega legla doma pustil samčka.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  6. #186
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Pri nas smo imeli že vse mogoče pasme lovskih psov od terierja do gordon setra.
    Sedaj imamo prepeličarko - serko. In bomo pri tej pasmi tudi ostali. Je ravno prava kombinacija močnega lovskega nagona in izredne učljivosti.
    Aja, pa še to. Še nikoli nismo pri nas doma imeli psa, vedno psice. Niso toliko trmaste. Ka se pa gonjenja tiče, pač če se goni v času skupnih lovov bo 2 izpustila pa je.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #187

    Privzeto

    Tudi pri nas podobno. Od psov, ki smo jih imeli pri hiši, mi je najljubši prepeličar oz. prepeličarka serka, ki jo imam sedaj. Tudi meni se je gonila konec leta - sem pač izpustil tista dva lova, kot je napisal že Mugo. Saj v celi sezoni to ni tako veliko, glede na to da lahko s prepeličarjem loviš oz. delaš na več področjih. Za mene so tisti skupni lovi še najmanj privlačni, če sem iskren. To pa zato, ker je takrat gužva tudi kar se psov tiče - na jago pridejo tudi taki, ki so drugače celo leto zaprti in psa rado potegne v tako "slabo" družbo.

  8. #188

    Privzeto

    Včeraj sem se prav ponosen vračal z skupnega lova. Čeprav imamo prašičev kar dosti, se velikokrat zgodi, da nimaš priložnosti gledat psa pri delu na divjega prašiča. Včeraj se je odvilo malo drugače. Psica je v frati nedaleč od mene najdla divjega prašiča, ga "zbezala" iz goščave in ga pridno golnila skoraj 10 min. Vse skupaj se je dogajalo na terenu kjer sem lahko dobro, najprej videl, kasneje pa poslušal, kako ga goni. Za nameček smo divjega prašiča tudi uplenili in zadovoljstvo je bilo še toliko večje.
    Je bil pa ranjen v sprednjo desno nogo (prestreljena) vendar so kosti bile cele.

  9. #189
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Polh, čestitke tvoji psici.
    Očitno ima dovolj poguma in si lahko upravičeno ponosen nanjo.
    Vsekakor koristna izkušnja zanjo.
    Koliko je stara?

  10. #190

    Privzeto

    Super psi. Elita od elite.

Stran 19 od 35 PrvaPrva ... 915161718192021222329 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •