Stran 12 od 35 PrvaPrva ... 2891011121314151622 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 111 do 120 od 341

Tema: Nemški prepeličar

  1. #111
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Hubi, matr, kje si pa dobil tega prepeličarja ?

  2. #112

    Privzeto

    Brezec...

  3. #113
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    115

    Privzeto

    Hubertus a je to rdeči (lisičje rdeči) prepeličar, ki je redkost? Neosveščeni vzreditelji rdeče prepeličarje pogosto ob rojstvu likvidirajo misleč, da gre za izrodke.

  4. #114
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Tako je Jan! Kot sem napisal tam, kjer si našel to izjavo o neosveščenih vzrediteljih.

    V bistvu se prepeličarji delijo le na rjavce in serce, a se med serci ločuje med pravimi serci, kjer rjava prevladuje nad belo ter brezovci, kjer prevladuje čista bela z rjavimi krpami in pikami. Rjava barva lahko niha od lisičje rjave, ki je na zgornji sliki preko čokoladno rjave do mahagoni rjave.
    Last edited by Hubertus; 23. December 2010 at 22:16.

  5. #115

    Privzeto

    Citat Hubertus je objavil: Pokaži objave
    Tako je Jan! Kot sem napisal tam, kjer si našel to izjavo o neosveščenih vzrediteljih.

    V bistvu se prepeličarji delijo le na rjavce in serce, a se med serci ločuje med pravimi serci, kjer rjava prevladuje nad belo ter brezovci, kjer prevladuje čista bela z rjavimi krpami in pikami. Rjava barva lahko niha od lisičje rjave, ki je na zgornji sliki preko čokoladno rjave do mahagoni rjave.
    Pozabil si omeniti, da obstajajo tudi "rumeni" prepeličarji, ki so tudi posledica nekih "delitev"... in so po barvi dlake podobni zlatim prinašalcem.

  6. #116
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Nekje sem zasledil, da je v brezcih tudi nekaj špringerja .

  7. #117

    Privzeto

    Danes sem bil v lovišču 2 uri z prepeličarjem, starim 8 let. Vseskozi je bil v pogonu ali iskanju. Že ob vračanju domov je našel zaplato snega in ga je nekaj pojedel in mogoče 1 minuto ležal na snegu. Po 300 metrih pa je ko je bil že na povodcu kar naenkrat padel na tla in začel glavo spodvijati pod telo in z nogami raztepati okoli sebe. Skratka zgledalo je kot bi ga zagrabil krč, ali nekakšna kap. Vseskozi je pa močno in zelo globoko dihal. To je trajalo 3-4 minute in potem je popolnoma mirno obležal, le globoko je dihal. Pustil sem ga ležati 5 minut in potem je z težavo vstal in prav klavrno (vijugasto) odmaširal domov. Sedajle pa leži v pesjaku na soncu, kot da se ni nič naredilo. Kaj bi to bilo.

  8. #118
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    božjast

  9. #119
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat ostrostrelec.pero je objavil: Pokaži objave
    Danes sem bil v lovišču 2 uri z prepeličarjem, starim 8 let. Vseskozi je bil v pogonu ali iskanju. Že ob vračanju domov je našel zaplato snega in ga je nekaj pojedel in mogoče 1 minuto ležal na snegu. Po 300 metrih pa je ko je bil že na povodcu kar naenkrat padel na tla in začel glavo spodvijati pod telo in z nogami raztepati okoli sebe. Skratka zgledalo je kot bi ga zagrabil krč, ali nekakšna kap. Vseskozi je pa močno in zelo globoko dihal. To je trajalo 3-4 minute in potem je popolnoma mirno obležal, le globoko je dihal. Pustil sem ga ležati 5 minut in potem je z težavo vstal in prav klavrno (vijugasto) odmaširal domov. Sedajle pa leži v pesjaku na soncu, kot da se ni nič naredilo. Kaj bi to bilo.
    Mislim podobno kot miš93, ker je prišlo do močnih mišičnih krčev bo pes nekaj čas zelo utrujen in počival. Lahko mu daš za pit 0,9% NaCl vodno raztopino.

  10. #120
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Božjast...gvišno!

Stran 12 od 35 PrvaPrva ... 2891011121314151622 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •