Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 35

Tema: opozorilne table na prežžah

  1. #11

    Privzeto

    Evo,predlog. Na vsako drevo naj da lastnik gozda tablo, da lahko padeš dol. Da ga ne bo kdo slučajo tožil... na se hecat.
    Se pa strinjam z oštevilčenjem prež, ter zadolžitvijo lovcev za njih.

  2. #12

    Privzeto

    Jazbec, pomešal si naravne elemente ter objekte, ki so umetno vsiljeni v naravo in kar kličejo po raziskovanju. Gre za preventivni vidik v smislu odgovornosti.

  3. #13

    Privzeto

    Prosim vas lepo. Označevanje prež s tablami, da lahko dol padeš se mi zdi kar malo preveč "ameriško". Kot je omenil že Jazbec je v naši okolici kup objektov, ki so vsiljeni v naravo in nimajo opozorilnih tabel, da so lahko nevarni. Potem dajmo tablo na vsak kozolec, brv čez potok, na most... Še bi lahko našteval.

    Ne biti bolj papeški od papeža in si delat preglavic tam kjer to ni potrebo. Vsekakor sem pa za številčenje prež (ali vsaj dosledno evidenco) in njihovo oskrbo za varno uporabo lovcev.

  4. #14

    Privzeto

    Ja, res je preveč, da napišeš zraven številke še "Uporaba na lastno odgovornost". Tudi izpolnjevanje plana je bilo včasih brezvezno, dokler ni prva LD plačalo škodo. Nima smisla, da si dopovedujemo, kdo ima prav, raziščimo raje, če nam to kaj pomaga pri morebitnem sporu.

  5. #15

    Privzeto

    Kot sem že prej napisal... preverite informativno pri kakšnem odvetniku pa boste videli kaj vam bo rekel... danes ljudje iščejo tožbe že za najmanjše stvari. Jazbec... drevesa pač ne moreš primerjat z lovsko prežo se ti ne zdi? Vsi tisti, ki mislite da je to "papežka" zadeva... se strinjam tudi jaz, a ko zadeva pride na sodišče ni videti niti najmanj enostavno. Preverita najprej pri kakšnem odvetniku, pa boste videli kako je v realnosti. Žal je do takega stanja pri nas pripeljala ta naša ljuba demokracija

  6. #16

    Privzeto

    Če ima LD prežo vrisano, in soglasje od lastnika parcele se nima kaj bati. Odvetnik lahko sproži postopek, ampak odloči pa sodišče. Še pa hoče kdo "provocirat" bo pa odtrgal tablico, šel na prežo in "padel dol". Žal, čisto vsa področja ne morejo biti regulirana, nekaj šteje tudi zdrava pamet.

  7. #17
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Jest bi tud rajši tablice gor mel, sej ni noben strošek. Že zgleda bol drugače.

  8. #18

    Privzeto

    z oštevilčenjem prež je dobro za evidence kakor tudi napis zakaj in komu je namenjena uporaba preže. Iz preže lahko pade vsak pa ima še ne vem kako velik napis je gor. Potem bomo morali še dodat ključavnice in verigo gor, da ne bi bilo nesrečnih padcev. Mislim, pa da je javnosti tudi nekeko jasno, da se po lovskih objektih, ki so namenjene za lov ne uporabljajo za druge namene. Pri nas pregledamo vsako leto vse preže ter jih popravimo. Če je katera preža v slabem stanju jo podremo ali pa vsaj odmaknemo lestev ter jo obnovimo. Vsaka preža mora bit varna!!! Da bi kdo tožil kakšno družino zaradi padca pa še nisem slišal nobenega primera.

  9. #19
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    Mi imamo na prežah pribite lične zelene tablice z napisom:"Uporaba preže dovoljena samo članom LD...". Stvar stane skoraj nič, pa še takoj se vidi, katere preže so evidentirane in katere "na črno". Eni kar modrujte, vendar bi v tem času, kar se polemizira lahko že pribili tablice na preže.
    8x68S 30-06/20mag .223rem 12/12 .22LR

  10. #20
    Član od
    Dec 2013
    Lokacija
    Ajdovščina
    Prispevki
    1

    Privzeto

    Citat POLH je objavil: Pokaži objave
    Prosim vas lepo. Označevanje prež s tablami, da lahko dol padeš se mi zdi kar malo preveč "ameriško". Kot je omenil že Jazbec je v naši okolici kup objektov, ki so vsiljeni v naravo in nimajo opozorilnih tabel, da so lahko nevarni. Potem dajmo tablo na vsak kozolec, brv čez potok, na most... Še bi lahko našteval.

    Ne biti bolj papeški od papeža in si delat preglavic tam kjer to ni potrebo. Vsekakor sem pa za številčenje prež (ali vsaj dosledno evidenco) in njihovo oskrbo za varno uporabo lovcev.
    Lepo pozdravljeni!
    Oglašam se prvič, niti nisem še sprejet v lovsko bratovščino, malo prebiram ta vaš forum in so me zasrbeli prsti, da napišem svoje mnenje...

    Nismo samo bolj papežki od papeža, bolj evropski od Evrope ampak pri nas je bolj kakor pravna država aktualen teror prava. Ni važno, koliko masla imaš na glavi, važno da imaš dobrega odvetnika.

    Izkušnja: Neka gospa je v Ajdovščini prečkala zasebno parcelo, kjer je bila zasejana zelenica in zavarovana - ograjena (pred nepovabljenim gaženjem) z nizko žico (okrog 50 cm od tal). Spotaknila se je, padla in si poškodovala - zlomila roko... Iztožila je in dobila !!! 17 000 Evrčkov. Brez hecov. Začetna tožba je tehtala čez 30 000. Torej opozorilna tabla na pravem mestu je precej vredna!
    teror prava...

Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •