Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 35

Tema: opozorilne table na prežžah

  1. #1

    Privzeto opozorilne table na prežžah

    zanima me kako imate urejene opozorilne napise na prežah (dostop prepovedan...)

  2. #2
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    nimamo. zakaj pa.

  3. #3

    Privzeto

    neki sm slišu da bi to mogla met usaka preža, da ne odgovoarja potem lovska družina v primeru če pride do kake nesreče

  4. #4

    Privzeto

    Imamo na vsaki preži lično izdelane kovinske opozorilne table ( Pozor ! Uporaba nepooblaščenim osebam strogo prepovedana. Nevarnost zdrsa ali padca ! LD,...).

  5. #5

    Privzeto

    pri nas se tudi pogovarjam o teh opozorilnih tablah, ki bi jih postavili na preže in hkrati, da bi oštevilčil vse preže. Vendar se še pogovarjamo o tem

  6. #6

    Privzeto

    Mi jih imamo že kar nekaj let. To je predvsem potrebno v primeru, če kakšen "turist" hodi gor na prežo in dol cepne ter seveda posledično pride do poškodbe. Če ni bil prej pred plezanjem (po lestvi) na prežo opozorjen oz. seznanjen z nevarnostjo padca potem lahko mirne duše toži LD. Mislim, da je nekaj takih primerov v Sloveniji že bilo... Odškodnine za poškodbe pa vemo kakšne so v tem razvitem demokratičnem svetu

  7. #7

    Privzeto

    Povej mi imena LD, ki so bile tožene in so morale plačati odškodnino? Jaz nisem slišal še za nobeno. Pa bi bil prav presenečen, če bi se to res dogajalo.

    Tožbo vložit je najlažje, to lahko vsak, ampak dobiti jo je težje.

  8. #8

    Privzeto

    Citat POLH je objavil: Pokaži objave
    Povej mi imena LD, ki so bile tožene in so morale plačati odškodnino? Jaz nisem slišal še za nobeno. Pa bi bil prav presenečen, če bi se to res dogajalo.

    Tožbo vložit je najlažje, to lahko vsak, ampak dobiti jo je težje.
    Imena ne vem, naj bi pa vsaj 2 LD na področju imele že zaradi padcev dol z lovskih prež tožbe fizičnih oseb.
    Kaj misliš? Kdo je kriv, če oseba (ne lovec) pade dol z lovske preže in prej z nekim "znakom" ni bil opozorjen, da je recimo: Plezanje oz. uporaba lovske preže na lastno odgovornost? Kaj praviš? Dobiti tožbo v tem primeru je simpl kot keks, bolj se jo je težko obranit, ker mora LD kot "lastnica" lovske preže dokazovati, da je naredila vse kar je v njeni moči, da opozori ali pa da prepreči uporabo (beri plezanje) po lovski preži. Verjemi, te zadeve niso kar tako iz lufta vzete... povprašaj malo kakšnega odvetnika pa ti bo kmalu vse jasno.

  9. #9

    Privzeto

    Ld Škocjan je ena izmed toženih v takem primeru.
    lp

  10. #10

    Privzeto

    Mislim, da je prezpredmetno navajanje razlogov proti, ker "od viška glava ne boli". Številčenje prež je že smiselno zaradi evidence. Poznam primer, ko so našli sprehajalci poškodovanega lovca pod prežo in s sporočanjem številke preže natančno sporočili lokacijo. Predvsem pa v vsej tej debati vidim še en pomemben vidik in sicer primernost prež (poškoduje se lahko tudi lovec). Pri nas smo zadolžili posamezne lovce za točno določene preže. Zadeva se je prijela, razen pri nekaterih, ki jim je vse preveč.

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •