Rezultati 1 do 10 od 51

Tema: Krajšanje cevi

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto Krajšanje cevi

    Sedaj imam že leto pa pol na blaserju r93 cev v kalibru 9,3x62 in bol ne bi mogel bit zadovoljen s tem kalibrom. Nekaj pripetljajev z divjimi prašiči v lovišču in pol iskanje in vlečenje po robidi in podrasti kakršna je tu na obali, me je napeljalo, da skrajšam cev in dam obroček na vrh cevi.

    Odločil sem se da bom cev iz orig. 58cm skrajšal na 50cm. Pri blaserju se je treba zavedat, da je cev merjena od začetka do konca, kar je dejansko dobra 2cm več kot pri ostalih risanicah, zato ker se pri blaserju zaklep zapira v cevi... Tako da je sedaj moja cev slabih 48cm dolga...

    Za to cev uporabljam polnjene naboje z 19g rws tug kroglo, ki je z 58cm cevjo pri 7 stopinjah cezija razvijala hitrost približno 740m/s, sedaj(50cm) pa pri 22 stopinjah celzija približno 735m/s, kar je zanemarljiva izguba... Naj opomnim da je original strelivo pri 58cm razvijalo hitrost le 710m/s...

    Natančnost se po krajšanju ni spremenila, z puško se na 100m luknje na tarči dotikajo.

    Na spodnjih dveh slikah se vidi hitrost in 2 strela v tarčo...

  2. #2
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    No pa še prvi pujs uplenjen s krajšo cevjo :)

  3. #3

    Privzeto

    To hitrost dobiš le z polnitvijo preko max. Je tako?

  4. #4
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    To hitrost dobiš le z polnitvijo preko max. Je tako?
    Ja polnitev je preko max kar ene par grainov, ma ni nobenih težav ne z tulci pa tudi odsun ni presenetljiv za ta kaliber... Če pa te prav podrobno zanima, pa ti lahk napišem vse podatke, ma morem it pogledat...

  5. #5

    Privzeto

    Ne rabim podatkov. Če bi jaz imel ta kaliber se sploh nebi trudil z max polnitvijo. Saj pri 650m/s prav lepo dela. Mogoče ta zadnji pujs nebi šel tako daleč.
    Zanimivo, da pri daljših strelih, ko je hitrost manjša divjad takoj pade. Ali lisica z MK.

  6. #6
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ne rabim podatkov. Če bi jaz imel ta kaliber se sploh nebi trudil z max polnitvijo. Saj pri 650m/s prav lepo dela. Mogoče ta zadnji pujs nebi šel tako daleč.
    Zanimivo, da pri daljših strelih, ko je hitrost manjša divjad takoj pade. Ali lisica z MK.
    Razloži mi to prosim.

  7. #7
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    No pa še prvi pujs uplenjen s krajšo cevjo :)
    Sem takoj opazil, že pri nitju "Trofeje"...

  8. #8

    Privzeto 7x57

    kolikolahko skrajšam max. cev pri karabinu 7x57

  9. #9
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    20" (50cm) je minimum po moje.

  10. #10

    Privzeto

    Dovolil sem si prenesti zanimiv komentar o krajšanju cevi, natančnosti in izgube.
    Iz Foruma Strelec.
    Končno je le prišla tudi moja Marlinka na vrsto in še zanimivost koliko je padla hitrost ob isti polnitvi naboja. N140 - 47.2 gre - 66cm cev - 3010 fps. 53cm cev - 2860 fps. Seveda je v obeh primirih uporabljena LOS krogla teže 140 gre. Spotoma sem si zamislil še močnejšo bremzo ki nekako lepše sede na krajšo cev in leupoldov dalnogled z fiksno 12x povečavo. Puška strelja oziroma grupira bolše kot v prvotnem stanju saj sem se res posvetil ustju in kroni sedaj je vse skupaj tudi bolj normalnih dimenzij. Grupa na prvi tarči je 10 strelna,
    http://www.strelec.si/vanilla2/uploa...c938e1894b.jpg

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •