Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 14 od 14

Tema: 6,5-284 norma

  1. #11

    Privzeto

    Ravno prejšnji vikend se je pri nas italjanski gost pohvalil, da je s tem kalibrom uplenil gamsa na razdalji 700m

  2. #12

    Privzeto

    Citat Prskač je objavil: Pokaži objave
    Zanima me, če kdo uporablja kaliber 6,5-284 norma in kakšne so izkušnje s tem kalibrom?

    Prskač, v tvojem 30-06 uporabi lažjo kroglo( kakšen MJG..). Boš precej ceneje prišel skozi, učinek pa verjemi mi ne bo nič slabši kot z 6.5-284.
    DO 350m boš tako lahko streljal brez kakšnih groznih popravkov, do 300 pa če imaš sedaj 9,7g mislim da tudi nesme biti problemov.
    LEP POZDRAV!

  3. #13

    Privzeto

    Citat bumbum je objavil: Pokaži objave
    Ravno prejšnji vikend se je pri nas italjanski gost pohvalil, da je s tem kalibrom uplenil gamsa na razdalji 700m
    Neverjetno dobro si vsak zapomni, če zadene. Zgrešene strele pa v hipu pozabi.
    Prskač, če imaš 30-06 upoštevaj nasvet Mauserja predno se odločiš za nabavo. Če znaš uporabljati naslon in ne delaš kakih hudih napak pri proženju boš presenečen. Sin je letos (se ponavljam) ustrelil lisico na 450m. Pa na večjo razdaljo (preko 200m) ne on ne jaz še nisva zgrešila (308).
    Na divjad streljaj le, če na enaki razdalji zadeneš glinastega goloba.

  4. #14

    Privzeto

    Streljam maksimalno do 300 m in vem, da se da tudi z 3006 rešit stvar z lažjo kroglo. Zanimalo me je predvsem, če ga kdo tu na forumu uporablja in kakšne ima izkušnje.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •