Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 14

Tema: 6,5-284 norma

  1. #1

    Privzeto 6,5-284 norma

    Zanima me, če kdo uporablja kaliber 6,5-284 norma in kakšne so izkušnje s tem kalibrom?

  2. #2
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Po moje zelo zanimiv kaliber, a je na žalost "podhranjen" s strani polnjenega streliva. Me zanima kaj bodo uporabniki povedali.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  3. #3

    Privzeto

    Citat Prskač je objavil: Pokaži objave
    Zanima me, če kdo uporablja kaliber 6,5-284 norma in kakšne so izkušnje s tem kalibrom?
    Je nekaj tega pri nas. Dvomim pa, da lastniki berejo Forum.
    Takoj, ko je Norma CIPirala ta naboj (2000) se je oglasil pri meni lastnik nove puške in prosil za nasvet glede hudega razbijanja. Problem je bil v tem, da ni bilo izbire nabojev. Matrice za polnjenje pa še niso bile v prodaji. Kasneje se z tem nabojem nisem več srečal. Sem pa bral, da zdrži cev le okrog 1000 strelov, kar se mi zdi malo čudno.
    Osnovo za ta naboj je naredil Winchester in je bil namenjen športnemu streljanju.
    Last edited by alojz1; 11. June 2013 at 11:02.

  4. #4
    Član od
    May 2011
    Lokacija
    Slovenska Bistrica
    Prispevki
    431

    Privzeto

    Cevi v tem kalibru lahko zdržijo še manj, če je govora glede natančnosti. Trosenje zadetkov se namreč lahko pojavi že prej. Res pa je, da na ekstrmnih razdaljah le malo kalibrov ponuja enako dobre balistične karakteristike.
    Optik-trade.si

    Optik Trade na Facebooku

    Svetovanje s področja lovske optike: info@optik-trade.si ali 031 770 520 (08:00 - 21:00).

  5. #5

    Privzeto

    Ogledano imam menjalno cev za R93 v tem kalibru in mi bi prišla prav za lov na gamse. V bistvu se še najbolj približa kalibru 6,5x65 .

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Edini forte te cevi je balistična krivulja, ki pa jo lahko dosežeš tudi s primernimi polnitvami drugih kalibrov. Po moje je preveč rizika kupiti rabljeno cev v tako razantnem kalibru, razen če se da preveriti poreklo.

    Na koliko metrov si pa najdlje uplenil, kako divjad ?

  7. #7

    Privzeto

    Prskač ne vem, makšen kaliber imaš sedaj. Osebno mislim, da se da z tako puško in večino kalibrov ob pomoči daljinomera in malo znanja lepo zadeti do 300m. Večina precenjuje rezantnost, ki jo imajo hitri naboji. Saj je razlika le 50-100m/s.
    Predlagam, da uporabljaš daljinomer, izdelaš balistično tabelo na računalniku in malo preizkusiš v naravi. Verjetno boš presenečen. Tistim, ki pa ne znajo streljati pa tako noben kaliber ne pomaga.

  8. #8
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Tako zelo rezanten? Bwo. Tovarniški Oryx ima 850 m/s.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  9. #9
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Osebno bi se takih wildcatov izognil, razen če sam polniš (oz. ti kdo polni) strelivo.

    Če hočeš ultimativni long-range kaliber je pomojem 6,5x68 dobra izbira.

    (osebno, če bi že jemal wildcata bi vzel 7x66 SE vom Hofe.)
    Last edited by MasterLesjak; 11. June 2013 at 13:31.

  10. #10

    Privzeto

    Glejte, tudi 308 za tekmovalno streljanje ne zdrži dosti več kot 1500 - 2000 strelov. Prijatelj tudi tekmovalec je pri proizvajalcu za kaliber 6,5x47 dobil zagotovilo sicer ustno, da bo cev zdržala 4000 strelov pa se je vse končalo pri cca 2000 strelov.Povedati je potrebno, da cev ni popolnoma zanič, večina tekmovalcev cev skrajša in ponovno vreže sedež naboja in ponavadi cev spet dela. Govorimo o grupaciji na 300m izpod 4cm. Večina cevi, ki jih resni tekmovalci
    izločijo iz uporabe so lovsko še uporabne.

    Franci

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •