Stran 4 od 37 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 369

Tema: Ameriške risanice

  1. #31

    Privzeto

    Vidim, da boš težko dobil odgovor lastnika. Zato bom opisal moj vtis, čeprav sem si jo le ogledal.
    To je za američane delovna puška. Narejena tako, da lahko kar doma zamenjaš cev. So pač praktični. Zaklep ima dve bradavici in veliko zračnost. Zato, da deluje v vseh pogojih. Tudi v pesku ali blatu.
    Vsakega zanima točnost. Strelci jih pohvalijo. Pa so veliko bolj zahtevni kot lovci.
    Je pa veliko izpeljank oz. modelov. Zato ne vem na katerega se tvoje vprašanje nanaša. Če veliko streljaš bi vsekakor gledal Varmint izvedbo.
    Kje pri nas pa se kupi razen v Postojni?

  2. #32
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

    Privzeto

    V Novem Mestu med zračnimi puškami.

  3. #33

    Privzeto

    Mislim, da govorimo o modelu Axis. Čeprav dvomim, da bi bil inox izvedba 460€. Če drži, mislim da je dober nakup.
    Savage je resna firma in ima zelo kvalitetno orožje. Ampak so tudi cene temu primerne. Te poceni puške imajo vse kar imajo tudi dražje. Nima accu trigerja, ima pa nastavljiv sprožilec. Zaklep je isti. Ima stransko odprtino za izmet tulcev kar omogoča togost povezave zaklepišča in cevi.
    Preveri in javi, če cena drži.

  4. #34
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Pri nas je stainless malce dražja (550€), čeprav je na uradni strani cena ista, kot navadna izvedba.

  5. #35
    Član od
    Feb 2012
    Lokacija
    Gornji Grad
    Prispevki
    98

    Privzeto

    Cena drži, dobi se jo po taki ceni v novem mestu, ker sem si kupil bavarskega barvarja in se bom podal v krvosledniske vode me zelo mika nakup inox puske ki bi tudi sluzila svojemu namenu, to pa si ogledujem bolj kot ne samo zaradi zelo nizke cene v kalibru .3006 stane 460€ v kalibru 308 pa 550€ in govorimo o modelu axis.

  6. #36

    Privzeto

    Ne vem, kakšno orožje že imaš. Če kupuješ striktno za iskanje bi jaz osebno vzel krajšo cev. Ruger american 18" npr. Seveda v 308. Obširno smo že pisali o tem, da 308 pri 22" cevi ali krajši gladko prehiti 30-06. To je tudi vzrok za višjo ceno v cal. 308. (Axis ima 22"cev).
    Imam pa občutek, da po nakupu Axis v 308 druge puške sploh ne boš uporabljal. Bolje z eno več streljati. Se jo navadiš in so rezultati boljši.
    Moram poudariti, da je to le moje mnenje, da ne bo spet kdo imel občutka, da sem vsiljiv.

  7. #37

    Privzeto

    "Obširno smo že pisali o tem, da 308 pri 22" cevi ali krajši gladko prehiti 30-06."

    O tem si pisal samo ti in nihče drug.

    "To je tudi vzrok za višjo ceno v cal. 308. (Axis ima 22"cev)."

    Oprosti, ampak tole se zdi zelo za lase privlečeno. Na uradni strani Savage imajo vsak model Axis pušk enako maloprodajno ceno ne glede na kaliber. Zakaj je v Sloveniji cena taka, ve samo trgovec.


    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ne vem, kakšno orožje že imaš. Če kupuješ striktno za iskanje bi jaz osebno vzel krajšo cev. Ruger american 18" npr. Seveda v 308. Obširno smo že pisali o tem, da 308 pri 22" cevi ali krajši gladko prehiti 30-06. To je tudi vzrok za višjo ceno v cal. 308. (Axis ima 22"cev).
    Imam pa občutek, da po nakupu Axis v 308 druge puške sploh ne boš uporabljal. Bolje z eno več streljati. Se jo navadiš in so rezultati boljši.
    Moram poudariti, da je to le moje mnenje, da ne bo spet kdo imel občutka, da sem vsiljiv.

  8. #38
    Član od
    Feb 2012
    Lokacija
    Gornji Grad
    Prispevki
    98

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ne vem, kakšno orožje že imaš. Če kupuješ striktno za iskanje bi jaz osebno vzel krajšo cev. Ruger american 18" npr. Seveda v 308. Obširno smo že pisali o tem, da 308 pri 22" cevi ali krajši gladko prehiti 30-06. To je tudi vzrok za višjo ceno v cal. 308. (Axis ima 22"cev).
    Imam pa občutek, da po nakupu Axis v 308 druge puške sploh ne boš uporabljal. Bolje z eno več streljati. Se jo navadiš in so rezultati boljši.
    Moram poudariti, da je to le moje mnenje, da ne bo spet kdo imel občutka, da sem vsiljiv.
    Ker prej tega nisem imel v planu imam bokarico 7x65r/12 z meopto 6x42 doma pa imam se piko ki je se nova in sicer luger dot 3 ki bi si jo dal zmonterat na bokarco pa to odlasam ze 2 leti :-), 300win magnum z direktnim sprozilcem na katero se trenutno montira 3-12x56 r1r meostar, ter zastavo 7x64 z cevjo dolgo 52cm in daljnogledom 2,5-10x50 z piko vendar ta pa je v ocetovi uporabi. Če bi se pa odločil za nakup axisa potem bi 300wm šel od hise saj bi puska bila za splosno uporabo.

  9. #39

    Privzeto

    Jaz sem kolebal med axisom rosfrai in navadno v kal 308 win.Vzel sem navadno bronirano, ker RP ni bilo v kal 308.Zaenkrat zadovoljen tako z natančnostjo kot drugim delovanjem,sprožilec ni pretrd,nabojnik ok,največji + pa mi je teža ker je lahka.

  10. #40

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    "Obširno smo že pisali o tem, da 308 pri 22" cevi ali krajši gladko prehiti 30-06."
    O tem si pisal samo ti in nihče drug.
    "To je tudi vzrok za višjo ceno v cal. 308. (Axis ima 22"cev)."
    Oprosti, ampak tole se zdi zelo za lase privlečeno. Na uradni strani Savage imajo vsak model Axis pušk enako maloprodajno ceno ne glede na kaliber. Zakaj je v Sloveniji cena taka, ve samo trgovec.
    Prvi del: če je burna debata podkrepljena z podatki proizvajalcev in tabelami sem mislil, da lahko izjavim kako je bilo o tem že pisano. Da se ne ponavlja.
    Če imaš ti drugačno prepričanje ga pa napiši. In utemelji, kot se v debatah spodobi.
    Drugi del: Višja cena sicer popolnoma enake puške v kal. 308.
    Najlažje je napisati, da ne ve nihče. Ali samo trgovec. Dokler ne boš napisal argumentov bom verjel, da tako trgovec kot večina kupcev ve o čemer smo pisali in je zato povpraševanje po 308 neprimerno večje kot po 30-06 v tako kratki cevi. Z daljšo cevjo se 30-06 prav lepo prodaja.
    In še odgovor 300: če imaš bokarico jo obdrži. Krogla in idealka ali debele šibre (več kot 7,62) v kratki puški, kjer lahko hitro oddaš dva strela brez repetiranja je za iskanje bolj priročno. (moje mnenje)

    Malo neumno se mi zdi (po nasvetu enega od vas) vedno pisati, da je to moje mnenje. Saj vse o čemer pišemo je mnenje tistega, ki piše. Vsakdo ga lahko spodbija. Vendar naj bo to z argumenti. Žalitve nekaterih so pa takšne, da sem se moral poslužiti funkcije "ignore" na zs. Ker nisem napisal nič, da nebi bil popljuvan z strani dveh, katerim so strokovne debate odveč.

Stran 4 od 37 PrvaPrva 1234567814 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •