Stran 23 od 37 PrvaPrva ... 1319202122232425262733 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 221 do 230 od 369

Tema: Ameriške risanice

  1. #221

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Bugatti Veyron tut ni 3x hitrejši od golfa2, pa vidi ti razliko v ceni(si podal ti bedno primerjavo, js pa še bolj)
    Katerih pa je več na cesti? Tisti so cenejši in služijo namenu.
    Last edited by alojz1; 28. May 2015 at 12:19.

  2. #222

    Privzeto

    Pa kdo tukaj nasprotuje ameriškim puškam? Eni povsod vidite same zarote, tam kjer jih sploh ni. Saj sem ravno v prejšnjem postu malo višje tukaj pisal o X-boltu in ga tudi pohvalil, da je odlična puška za tisti denar. Ali je narejena na Japonskem ali v ZDA je pri tem prav malo važno. Dejstvo je da je trenutno ena najpopularnejših in najbolj prodajanih pušk v ZDA in tudi v Evropi se dobro prodaja, saj je zelo posrečen kompromis med ceno in kvaliteto. V ZDA se ta puška tudi šteje med puške višjega cenovnega razreda, ker pri njih je puška za 900 dolarjev že višji cenovni razred, glede na to da osnovni Rugerji in Savage tam stanejo 300 dolarjev. Sem bil lani tam in si njihov trg lovskega orožja v živo ogledal. V primerjavi z našimi trgovinami, polnimi Blaserjev, Merklov, Sauerjev itd..., povprečna njihova trgovina izgleda precej ubogo, s celim kupom Rugerjev in Savagev in pušk v podobnem cenovnem rangu in pa balami daljnogledov za 100-200$. Puške najvišjega ranga pa stanejo cca 1000 $ pa je to za njih že veliko. In kdor spremlja moja prejšnja pisanja, bo lahko prebral, da sem vseeno že večkrat pohvalil tudi Ruger American, saj za majhen denar dobiš veliko puške.
    Strinjam se tudi da bi bilo zelo težko najti bolj primerno puško za brakiranje od American v Compact izvedbi. Dobiš vse kar rabiš za brakiranje in to za 500 evrov. In potem se ne jočeš vsakič, ko jo popraskaš, kar je tudi važno. Pa jo je tudi težko popraskati, ker je robustna kolikor je le mogoče in tako osnovna, da na njej ne izstopa nič občutljivega. Kar je pri brakadah seveda dobro.
    Motita me le dve stvari in to je, da nekateri dajete v nič vse tiste, ki želijo imeti od svoje puške pač še nekaj več. In so pripravljeni to tudi plačati. Kar je isto, kot bi primerjal 15 let star golf z novim in izjavljal da je 15 let star avto za par jurjev največ kar rabimo in se vsak drug, ki kupi karkoli boljšega, le preserava, ker pelješ se itak lahko z enim in drugim. Sprijaznite se že enkrat, da ljudje smo si različni, imamo različne potrebe in zmožnosti. In pa izjave, da tisti, ki si kupi drago puško s tem kompenzira strelsko neznanje. Lepo prosim, to je veliko posploševanje. Kaj ima cena puške skupnega s strelsko sposobnostjo posameznika?
    Last edited by Deerhunter; 28. May 2015 at 12:23.

  3. #223

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Kaj ima cena puške skupnega s strelsko sposobnostjo posameznika?
    Tule ti pa lahko jaz odgovorim. Na nešteto primerih iz prakse.
    Slab strelec, ki mu denar ne dela težav kupi najdražje naboje, puško hudega kalibra in seveda -drago. Ko pa fali pa nikoli ni on kriv.
    Pa malo krog sebe poglej in boš videl, da drži. Redkim izjemam se vnaprej opravičujem.

  4. #224
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Potem pa z očetom parkrat falita gamsa (saj tako si napisal). Dajte nehat z takimi.
    Ne vem zakaj mešaš zdaj tistega gamsa spet zraven, zgrešil(2x) ga je oče in ne js(je pa z mano gamsa zgrešil tudi eden od top slovenskih lovskih strelcev, žal gamsja jaga vsaj pri nas ni tako enostavna, kot če greš na prežo čakat srnjaka.
    Veliko je odvisno od pogojev, kateri so pri strelu.

    govorimo pa o natančnosti pušk, in ti klobasaš, da so ameriške cenejše puške enako natančne kot dražje.Samo to me moti in nič drugega.

  5. #225

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    Veliko je odvisno od pogojev, kateri so pri strelu.
    Zato pa pravim, da je bolj pomemben lovec kot puška z katero streljaš luknjo v luknjo.
    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    govorimo pa o natančnosti pušk, in ti klobasaš, da so ameriške cenejše puške enako natančne kot dražje.Samo to me moti in nič drugega.
    Pa še malo o klobasanju.
    Če Rugerju zamenjaš kopito, dodelaš sprožilec in namestiš kvaliteten daljnogled, bo še vedno Ruger.
    In bo grupa enaka tvojemu Sakotu.
    Ampak lovci ne rabijo streljat deteljic. Zato večini taka puška kot je, kar ustreza.

  6. #226
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    To so tvoje izkušnje al samo predvidevanja?

  7. #227

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    2x do zdaj sem streljal s kolegovim Blaserjem r8 308win, ustrelil z njim 5mm grupo 3 strelov(se pravi bolj skupaj, kot da se samo dotikajo 3 streli v "deteljici", enako mi je nekajkrat uspelo tudi s Sakotom. Zdaj pa začnite lepit tarče od Rugerjev, Savage-ov, Browningov in podobnih low budget pušk(v močnejših kalibrih, ne 223rem) z brutalno ozkimi grupami, če pravite da so enako natančne
    Vidiš to je bedna primerjava. Primerjaš puške 2k+ z puškami 500€.

    V nič dajete za lov super puško, ki košta 500€ in jo primerjate z blaserjem namesto da bi pohvalili dobro puško za 500€, ker si vsak ne more privoščiti puške za 2k€. Marsikdo išče poceni puško in naj ve kaj naj kupi. Pri puški za 2k€ pa upam da dobiš kar plačaš.

  8. #228

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    To so tvoje izkušnje al samo predvidevanja?
    Provokativno vprašanje.
    Jaz imam Tiko in 3x dražjo Blaser. Ti predvidevaš, da je boljša dražja. Jaz pa več uporabljam Tiko.
    Ne bom grup lepil. Vesel sem pa, da razen prašiča v pogonu z njo še nisem zgrešil. Pa veliko lovim. Tudi prek 300m.
    In zakaj? Tika ima Varmint cev. Zato še ni bolj točna od drugih. Je pa bolj stabilna. In je z njo bistveno lažje zadeti. To pa ti skušam dopovedati. Eno je natančnost, drugo pa kako zahtevna je puška za streljat.

  9. #229

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Zanimiv napotek za IZBOLJŠANJE NATANČNOSTI PUŠK.
    Nabaviš strelivo in treniraš. Ne pozabit na suho proženje (9x v prazno in 1x strel). Po daljšem izvajanju se natančnost vaše puške praviloma izboljša.
    Napotek sem prebral na nekem forumu. Je pa dober.
    Tudi jaz sem tam prebral ta napotek in res se mi zdi uporaben. Prej sem veliko krivil hladno ali preveč očiščeno cev, ali "oljni strel" - čeprav olj/sprejev praktično nikoli ne uporabljam - le čistilno "kačo" in je to to.

    In sem videl, da je bil pomemben vzrok slabim prvim strelom v bistvu nenavajenost na orožje, streljanje in to, ker je bila pač pavza preveč dolga; in se šele po parih strelih navadim na položaj, prijem, poteg,... Skratka, sedaj ko pridem na strelišče dejansko naredim parkrat suhi šus - in s prvim pravim strelom skoraj vedno snajper :)

    Da ne omenjam, kako lepo se ob praznem strelu zazna, poteg, premik, če zamižiš... Res, idealna vadba za vse, ki malo pomižijo ob strelu.

  10. #230

    Privzeto

    Hvala Bogu. Vsaj eden, ki razume.

Stran 23 od 37 PrvaPrva ... 1319202122232425262733 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •