Stran 2 od 37 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 369

Tema: Ameriške risanice

  1. #11

    Privzeto

    Ruger American 308 sem nabavil pred kakim mesecem, odlična puška, 5 zaporednih zadetkov v krogu 4 cm, magacin šklopota samo pri praznem nabojniku. Edina napaka, ki jo vidim pri tej puški je, da se pri zaprti varovalki, zaklep vseeno odpre.

  2. #12
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Ne vem koliko je Browningov X-bolt ameriška pogruntavščina, sestavljena je v Miroku fabriki - Browningova fabrika na japonskem. V 308win se kar lepo obnaša. Zaradi ravnega kopita brez ličnice sem mislil kaj popravljati (zamenjati) les, a ga ne bom, ker mi puška vseeno lepo pada. Je pa skoraj še 1x dražji od Ruger americana, v cenovnem rangu Tikke.
    Bi pa jaz v debato dodal še Mossberg 100 ATR2, ki ga v znani nemški trgovini ponujajo za 499 EUR. Izgleda kar fajn in kar z mojo polomljeno nemščino razumem, so ljudje kar zadovoljni. Ne vem pa kakšen ima magazin.
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  3. #13
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Mossberg ima fiksen nabojnik, brez lopute za hitro izpraznitev.


    Pred časom je imel en določen trgovec iz Novega mesta varianto Winchester M70 za okoli 500€, ne vem pa, ali ima še in kako je s samo puško.

  4. #14
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto

    Citat Tine je objavil: Pokaži objave
    Ne vem koliko je Browningov X-bolt ameriška pogruntavščina, sestavljena je v Miroku fabriki - Browningova fabrika na japonskem.........................
    ta pogruntavščina je sestavljena v Belgiji tovarna FN Herstal, iz japonske imajo oz. Japonski Miroko dela za Browning samo cevi tako za večino vojaškega kot lovskega in športnega orožja. Pa da ne boš mislu ,da je Miroko kako garažno podjetje, je zelo velik jeklarski koncern in japonci so znani po kvalitetnem jeklu.

  5. #15

    Privzeto

    Večina v debati pozna zadeve. Dejstvo je, da se tudi z malo denarja dobi dobro lovsko puško. Kdor se le malo spozna jo bo lahko našel.
    Skrbi me druga stvar. Vlada pripravlja tudi obdavčitev orožja. To je lahko višji davek ob nabavi ali pa vsakoletni davek na vsak kos orožja. Ne glede na dejansko vrednost. To zadnje bo povzročilo masovno prodajo rabljenega orožja. Ampak komu. Mnogi bodo oddali odvečno orožje (zapuščina, spomin) kar v uničenje.

  6. #16
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Alojz, kje si pa to prebral?

  7. #17

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    gledal sem predstavitev na Youtube.
    Čista resnica.
    Sedaj se umikam iz te debate.
    Potem že ni res, če ni Youtube objavil. Pozabi.

  8. #18
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Tema je ameriške risanice. Vprašal sem te glede obdavčitve orožja. To je druga tema.
    Vlada res pripravlja obdavčitev ali je to spet ena tvojih for?

  9. #19
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat andrej50 je objavil: Pokaži objave
    .......... Edina napaka, ki jo vidim pri tej puški je, da se pri zaprti varovalki, zaklep vseeno odpre.
    To je kvečjemu prednost, saj pri blokiranem sprožilcu lahko napolniš/izprazniš puško.

  10. #20
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    ...
    Vlada res pripravlja obdavčitev ali je to spet ena tvojih for?
    zakaj bi si kdo to izmislil in "strašil" ljudi na forumu?

Stran 2 od 37 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •