Stran 14 od 37 PrvaPrva ... 410111213141516171824 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 131 do 140 od 369

Tema: Ameriške risanice

  1. #131

    Privzeto

    Še nisem naletel na nabojnik, ki bi se zatikal. Res pa je, da so bile vse puške 308. Sedaj vidim, da je nabojnik za 223 drugačen.

  2. #132

    Privzeto

    Ruger American v 308Win mi je tudi že zatajil pri repetiranju. Ponavadi (redko) ne potegne 3 naboja, ker se ne dvigne iz magazina. Jaz bolj sumim, da se zatakne med železno "lopatico", ki podaja naboje in nabojem ter steno magazina zaradi prevelikega trenja.
    Bom poskušal najprej Alojzov nasvet namastitve plastike s sprejem za armaturo, nato mogoče poliranje roba "lopatice" ki se mi zdi malo grob, šele potem kaj drugega.
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #133
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Za malo denarja je vedno malo muzike.

  4. #134

    Privzeto

    Detel, je kar precej muzike za 3x manj denarja kot so v povprečju boljše. Poznam pa nekoga, ki da v streljanju z to puško večino drugih v koš.
    Pa je jaz nimam. Samo objektiven sem. In kdor nima denarja za drago mu sploh ni treba imeti manjvrednostnega kompleksa. Malo plastike pobrusit ali posprejat zna vsak. Streljat pa ne.

  5. #135

    Privzeto

    Detel, ne boš verjel, tudi z ročno delano mauserco za lep denar izpod rok priznanega mojstra sem imel težave s kopitom in proženjem, da o zamujenem pujsku ne govorim. Pri hitrem repetiranju ni potegnila naboja. Isto kot pri Rugerju. Pa nisem premalo zaklepa potegnil. Sva kasneje sprobavala. Še nekaj poliranja in gre kot po maslu.
    S tem, da je odpor in zračnost zaklepa pri Rugerju kot pesem napram mauserj sistemu.
    Pa vendar je mauser sistem nekaj najboljšega in najbolj varnega.
    In katero puško sedaj najraje vlačim po lovišču?
    Mauser sistem repetirke? Prelamačo? kombinirko priznane nemške firme?
    Bo kar Rugerca s plastičnim kopitom! Največ puške za svoj denar!
    In to dobre puške!
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #136

    Privzeto

    Zanimiva so potem vaša razmišljanja v temi Blazer...

  7. #137

    Privzeto

    Blaser ima druge prednosti in druge pomankljivosti.
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #138

    Privzeto

    Citat Dule je objavil: Pokaži objave
    Zanimiva so potem vaša razmišljanja v temi Blazer...
    Tudi avtomobile ocenjujejo vse. Od najcenejših do najdražjih. Pa se z vsemi vozimo.
    Po tvoji logiki bi morali pohvaliti samo enega. Vsi drugi pa so zanič. Pa ima vsak svoje prednosti.

  9. #139

    Privzeto

    Tudi sam sem imel težavo v 308 WIN z zatikanjem nabojev. Naboji brez zaobljene konice (LOS) so se skoraj vedno zatikali. Predvsem drugi naboj, včasih pa že prvi.
    Danes sem pa prijel v roke olfa nož in rešil zadevo. Z istimi naboji sem trikrat preizkusil polnjenja in izvleke nabojev iz celotnega nabojnika in zadeva dela brez zatikanja.

  10. #140
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    No, ma če kupim novo stvarco, pričakujem brezhibnost.

Stran 14 od 37 PrvaPrva ... 410111213141516171824 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •