Stran 25 od 37 PrvaPrva ... 1521222324252627282935 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 241 do 250 od 369

Tema: Ameriške risanice

  1. #241

    Privzeto

    Samo cena bi morala biti okoli 1500 €. Potem bi ga pa vsi hvalili.
    Lp

  2. #242

    Privzeto

    Citat cak je objavil: Pokaži objave
    Da jo ne bojo samo američani pa jaz hvalil https://www.youtube.com/watch?v=R05S-4fBIzI


    Pa kako lepo paše Carl zeiss na rugerja,ker je nekdo nekaj postov nazaj da ta tako puško pa ne gre draga optika
    Preciznost je za lov več kot zadovoljiva,kopito ne rabi nobene dodelave,edina potrebna dodelava je sprožilec ki ni ravno vrhunski. Glede zatikanja nabojev pa je to verjetno bolj problem pri krajših nabojih. Za 500e sihurno ne dobiš nikjer več kot pri Ruger american. Sprožilec se pa sigurno da zrihtat za max 100€.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  3. #243

    Privzeto

    Citat JevŽ je objavil: Pokaži objave
    Samo cena bi morala biti okoli 1500 €. Potem bi ga pa vsi hvalili.
    Ne vem če je cena tisti vzrok, kajti na long range tekmah med drugim najdeš sako trg, accurasi international ... in razne custom puške ki presegajo ceno 5k

  4. #244

    Privzeto

    Citat cak je objavil: Pokaži objave
    Ne vem če je cena tisti vzrok, kajti na long range tekmah med drugim najdeš sako trg, accurasi international ... in razne custom puške ki presegajo ceno 5k
    Si na forum LOV. Upam, da razumeš kaj želim povedati.
    Lp

  5. #245

    Privzeto

    A bi mogoče kdo, preden kritizirate prožilec pri Ruger Americanu, povedal, kaj mu ni ustrezalo pri nastavljanju tega prožilca? Saj to vam je menda jasno, da ima nastavljiv prožilec!?
    In kaj ima pri ocenjevanju puške opraviti optika? Vsaka gre na vsako puško.
    In kaj je problem za male pare kupit jekleno montažo, če vam paše? Čeprav originalni aluminijasti ne manjka prav nič!
    Fama lesenih kopit je pa itak samo fama in vzrok več za morebitne težave pri vremenskih spremembah. Puško kupujem zase in kako na kopito gleda kak metuzalem, ne vpliva na njene zadetke!!!
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #246

    Privzeto

    Blaser je tako zelo specifična puška, da jo ali obožuješ ali sovražiš. Ruk cuk sistem ne odgovarja vsakemu. Cena puške pa še manj. Kljub temu je ne glede na to kaj se piše po forumih, vseeno že 20 let najbolj prodajana lovska puška v nemčiji.
    To pa da se Tikke in Sakota ne kritizira po svetu pa ni res. Tikko je v enem od svojih člankov (link spodaj) popolnoma skritiziral še celo legenardni Chuck Hawks.
    http://www.chuckhawks.com/critical_look.htm
    Članek ni zanimiv le zaradi Tikke, ki je omenjena kot neslavni "primer" low budget pušk ampak tudi z vidika drugih low budget pušk, ki potegnejo vse mogoče bližnjice, da je končni produkt čim cenejši. Zato je članek nedvomno zanimivo branje za vse, ki kupujejo low budget puške. Zanimiva je Hawksova trditev, da je Tikka glede na tisto kar ponuja dejansko draga in ne poceni. Natančnost Tikke se opeva vsepovsod, dejstvo pa je da skoraj vsaka nova puška strelja 1 MOA na 100 m, pri Tikki pa je to le dobro zamišljena in izpeljana reklama., češ naša puška je bolj točna kot so ostale...
    Za konec je zanimiva tudi Hawksova izjava v tem članku, da lovci, ki nimajo realnih lastnih izkušenj s puškami višjega cenovnega razreda, lažje in hitreje spregledajo razne pomanjkljivosti, ki jih s sabo prinese "low budget" puška. Zato je tudi v praksi zelo težko nekomu, ki uporablja CZ ali Ruger American, razložiti, v čemu je 5× dražja puška boljša, če pa s tapoceni puško ravno tako uspešno lovi že dolgo časa...

    Sakotov pa se v primerjavi z Blaserji proda in uporablja tako malo, da enostavno ni enakovredna primerjava. Enostavno so Sakotove puške redka zadeva vsaj kar se mene tiče, ne poznam nikogar, ki bi jo imel.

    Citat cak je objavil: Pokaži objave
    pa še ena zadeva, sicer ni čist v kontekstu s temo, ker pa se ravno pri tekih temah vedno omenja blaser (sicer meni zelo všečna zadeva). Sam spremljam več forumov večinoma v zvezi z long range streljanjem. Zasledil sem, da so vsepovsod polemike glede blaserjev. Na vseh forumih se ga hvali in kritizira, zanimivo je pa to, da v svetu še vedno velja star strelski pregovor "če ne veš kakšno puško bi kupil, po tem kupi finca". Nikjer se ne kritizira Sakota in Tikke, pa sta oba močno zastopana po celem svetu. zanimivo je tudi, da se blazerja prav veliko ne uporablja pri long range tekmah, kljub enostavni menjavi cevi, kalibrov, kopit...

  7. #247

    Privzeto

    Takšnih člankov kot si ga objavil je veliko. Sam poskušam biti objektiven. Dejstvo je da ima SAKO največji trg v skandinavskih državah, V. Britaniji, Australiji in Novi zelandiji. V ZDA predvsem kritizirajo koorperacijo Berreta, kamor spada tudi Sako in Tikka. Če pa poleg takih člankov prebiraš forume, kjer sami uporabniki orožja pišejo svoje komentarje in kaj predlagajo za nakup kot dobro puško za ta denar (v ZDA tudi kot zelo dobro podlago za izdelavo custom puške), pa prideš do podobnih zaključkov kot sem sam prišel.
    Sam imam rem 700 tactical. Nisem bil zadovoljen s kopitom, zato sem ga zamenjal, nisem bil zadovoljen s sprožilcem zato sem ga zamenjal. Puška strelja boljše kot sem sam zmožen. Na moj dober dan, je v tarči ena luknja (cca. 0,4MOA z domačico), oče ima Tikko varmint, kopito je plastično vendar dobro, sprožilec je zelo dober, puška strelja domačico podobno kot moj remington, moja zamera tej puški je samo ena dolžina zaklepa (podaljša puško), remington ima dve dolžini zaklepa, Sako pa tri dolžine (glede na kaliber). Lahko bi si že v startu kupil blaserja, vendar je težko dati 4k€ (puška, daljnogled...)in kolikor se poznam, bi na njem hotel imeti grs kopito, kar bi ga podražilo za 800€, verjetno bi me s časom začel motiti tudi sprožilec in bi ga zamenjal kar bi znova naneslo cca. 400€ (sprožilce veliko menjajo na 93).
    Ja takšni smo, težko se zadovoljimo.

  8. #248

    Privzeto

    Tudi jaz poizkušam biti objektiven. Zato sem popravil tvojo izjavo, da Tikke nihče ne kritizira. Tudi Tikka je kot ostale low budget puške kompromis med ceno in kvaliteto. In takšne kompromisne rešitve neizogibno prinesejo s sabo določene pomanjkljivosti, ki ene motijo bolj, druge manj. Ena od teh je pri Tikki recimo kot si že omenil dolžina zaklepa - kar mene moti zelo, ker sem pristaš kratkih pušk. Medtem ko ima konkurenčni X-bolt tri različne dolžine zaklepa in celo bistveno cenejši Ruger American dve različni dolžini zaklepa glede na dolžino naboja, Tikka tega nima. Kopita so pri Tikki zelo osnovna. Merki, ki so pri nekaterih puškah samoumevni, se pri Tikki kolikor vem doplačajo. Bile so težave z določenimi plastičnimi deli, ki so se lomili, ne vem kako je s tem trenutno. Nabojnik je enoredni, posledično je kapaciteta nabojnika precej majhna. Za 1000 evrov je to to. Ni pa nek presežek. Četudi strelja v 1 MOA. Kaj hočem povedati? Nekaterim to zadostuje. Drugi želijo malo več. Zato kupijo Sako, ki je bolj prestižna in dodelana verzija s sicer popolnoma enako cevjo. Ali pa če so bolj pristaši nemcev, katero od nemških višjecenovnih pušk. Ali pa whatever že. Izbire je dovolj. Tukaj poizkušamo le pojasniti, v čem je razlika med puško za 500 evrov in 2500 evrov. Da ne bo še kateri pisal, da ni razlik drugje kot v ceni...

  9. #249

    Privzeto

    Kar se Tikke tiče ne rabi nobene dodelave,ima izvrsten nastavljiv sprožilec,ima 3 ali 5 strelni nabojnik,kar je več kot dovolj za vsako rabo,ima solidno kopito in je zelo precizna,ter ima izvrsten zaklep in tudi original montaža je za 150â?? odlična. Tako,da na tikki ne rabiš predelovati ničesar. Imam zelo strog kriterij pri puškah ampak tikka ga zagotovo dosega. Imel sem 3 Tikke in z nobeno ni bilo problemov. Poleg tega je lahka in zelo okretna. Sedaj imam blaser r8,sauer 202,merkel Kr1 in še kaj bi se našlo. Tikka lahko vsaki od teh stopi ob bok kar se uporabnosti tiče.
    Last edited by denis jež; 29. May 2015 at 15:02.
    Ko svizec zavije čokolado v folijo:icon_smile:

  10. #250
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Podpis

Stran 25 od 37 PrvaPrva ... 1521222324252627282935 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •