Stran 20 od 37 PrvaPrva ... 1016171819202122232430 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 191 do 200 od 369

Tema: Ameriške risanice

  1. #191

    Privzeto

    Res ne razumem zakaj sem pravkar prebral 19 strani tega foruma in dejansko se ameriških pušk tiče cca 7-10 strani (glede na prebrano me bo nekdo opomnil da ni od 7-10 strani ampak 11 ali 6) cena blaserja je 2500 cena rugerja je 500 tema ameriških pušk je verjetno namenjena tudi zaradi ugodne cene zato prosim pozabite na blaser in mi prosim povejte ALI STE Z OMENJENIMI AMERIŠKIMI PUŠKAMI NIŽJEGA CENOVNEGA RAZREDA STRELJALI TUDI NA VEČ KOT 100m.

    ps. če imate doma blaser ali puško istega cenovnega razreda ter vam gredo poceni puške na živce prosim ne berite te teme.

  2. #192

    Privzeto

    Jaz bi ti predlagal tegale:

    https://www.artekcenter.com/ruger-bo...70-winchester/

    S takim kalibrom boš brez problema streljal na daleč

    lp

  3. #193

    Privzeto

    Rusccom, Ruger strelja enako točno kot puške višjega cenovnega razreda. Je pa streljanje bolj zahtevno. Zaradi majhne teže puške same. Predvsem z močnejšimi kalibri.
    Se pa z njim da 3 centre ustrelit (pred kratkim na preizkusu). In z najcenejšim strelivom.
    Sedaj pa sam zračunaj kakšen raztros je na 300m (izmeri na 100 in x3)
    Pa upoštevajte kakih 50m/s nižjo hitrost krogle, če hoče kdo 18" cev.
    Last edited by alojz1; 22. May 2015 at 14:02.

  4. #194

    Privzeto

    Zanimiv napotek za IZBOLJŠANJE NATANČNOSTI PUŠK.
    Nabaviš strelivo in treniraš. Ne pozabit na suho proženje (9x v prazno in 1x strel). Po daljšem izvajanju se natančnost vaše puške praviloma izboljša.
    Napotek sem prebral na nekem forumu. Je pa dober.

  5. #195
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Rusccom, Ruger strelja enako točno kot puške višjega cenovnega razreda. .

    30 pri Rugerju je bolj slučaj kot pravilo.

  6. #196

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave

    30 pri Rugerju je bolj slučaj kot pravilo.
    30 kaj? 3 x 10 na tarči?
    Pri katerih puškah pa je 30 pravilo? Saj govoriva na 100m, kajne?
    Pa ko je tema o ameriških, mi napiši pri katerih evropskih puškah je 30 pravilo!
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #197

    Privzeto

    In da ne bodo spet kakšni pohojeni blaseraški repki preveč cvilili, podajam povezavo na test, ki so ga spisali ljudje ki več streljajo kot tipkajo! 10x dražjo R8 so lulat peljale številne druge puške za 500 in še manj $. Ameriške in ostale!

    http://www.outdoorlife.com/photos/ga...ecade/?image=0
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #198
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana, Dolenjska
    Prispevki
    430

    Privzeto

    Sej ne da apriori zagovarjam avstrijke in nemške rore (revež, naprimer, jagam z zastavami :)), ampak referenca na sponzoriran ameriški članek ni relevantna.

    Prepričan pa sem, da je Alojzova mantra zelo pravilna v poudarku, da dobro zadane dober strelec, ne pa dobra puška.

  9. #199

    Privzeto

    Citat Brlogar je objavil: Pokaži objave
    Sej ne da apriori zagovarjam avstrijke in nemške rore (revež, naprimer, jagam z zastavami :)), ampak referenca na sponzoriran ameriški članek ni relevantna.

    Prepričan pa sem, da je Alojzova mantra zelo pravilna v poudarku, da dobro zadane dober strelec, ne pa dobra puška.
    Zakaj meniš, da gre za sponzoriran članek? Nič takega nisem opazil, da bi na to posumil. Še sploh ne, ker so med vsemi 50 puškami kar lepo zastopane tudi evropske, s katerimi so dosegli boljše grupe.

    Seveda ima Alojz tudi prav, da je pomemben strelec in tudi ko pravi, da ameriške puške ne zaostajajo v natančnosti!
    In to se mi zdi bistvo te teme. Da povemo svoje izkušnje s cenovno dostopnimi ameriškimi puškami, ker se je pri nas tekom let razvila nekakšna fama, da je le nemško dobro. Pa mogoče še češko. Pa ni tako!
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #200

    Privzeto

    Ne vem, če je kdo v tej temi napisal, da so ameriške puške manj natančne od evropskih. So enako natančne ali pa bolj natančne kot evropske puške nižjega cenovnega razreda. Saj ravno američani dajejo največji poudarek natančnosti. Koliko naj bi bila lovska puška natančna oziroma tista famozna 1 MOA natančnost izvira ravno iz ZDA. Treba pa je poudariti, da pa vse ostalo razen natančnosti pa večinoma ni na istem nivoju. Za par sto dolarjev tudi ne more biti. Večinoma gre za razne kopije in izpeljanke mauser sistema, ki so dostikrat vprašljive kvalitete glede na original. Potem so tu še zelo običajna kopita, navadne fiksne včasih celo aluminijaste montaže, cevi brez merkov itd... O kakšnih naprednih sistemih v stilu Blaserja tu pač ne moremo govoriti. Torej, ne primerjati pušk po natančnosti. Za našo jago na 100 m je vsaka nova brezhibna puška več dovolj precizna oziroma mora dosegati tisti 1 MOA na 100 m.
    Lep primer ameriškega načina razmišljanja, kakšna naj bi bila lovska puška, je tako v evropi kot v ZDA izredno uspešna puška Tikka T3, ki je bila razvita v evropi, vendar po konceptu ameriških pušk - nizka cena - najbolj pomemben kriterij, za takšno ceno vsem zelo pomembna izjemna preciznost, vse ostalo je pa resnici na ljubo pač bolj osnovno. Veliko plastike, osnoven izgled brez nekega nadstandardnega videza itd... Skratka preciznost je edino po čemer jo lahko primerjaš s puško višjega cenovnega ranga, potem se pa konča. Res da je to tudi vse kar večina jagrov rabi. Samo, vseeno je s kakim Steyrjem, Sauerjem, Merklom ali Blaserjem pač ne gre primerjati. Vsaj po mojem mnenju ne.

Stran 20 od 37 PrvaPrva ... 1016171819202122232430 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •