Stran 24 od 37 PrvaPrva ... 1420212223242526272834 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 231 do 240 od 369

Tema: Ameriške risanice

  1. #231
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Ha, pa to je ja vsakmu, ki malo z glavo misli logično. Ko sem kupil novo puško sem si kupil tudi tisti naboj z vzmetjo namesto netilke, za prazno proženje. In potem sem imel strelišče doma na balkonu in dal kakih 200 "strelov" vsaki dan, če sem imel čas, da sem se navadil puške. Seveda je bilo nekaj tudi pravega pokanja na strelišču. Tudi sedaj si kdaj pa kadaj privoščim suhi trening.
    Zadnjič sva s pripravnikom uplenila gumbarja, je streljal z mojo puško. Ker je ni navajen, sem prinesel zraven na prežo tisti naboj z vzmetjo in je lepo treniral na preži, sem mu rekel, meri v solnico (cca 100m), in je treniral. Ko je prišel gumbar, sem mu dal pravi naboj in je dobro zadel.
    Ameriške risanice - moj pogled nanje je tak, govorim za poceni puške, da so dobre, z nekaj dodelavami (kar američani radi sami počnejo, ) pa so lahko odlične. Pri nas pa domače šarjenje po puški ni v navadi, zato marsikdo raje drago plača priznano znamko puške.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #232

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    sem mu rekel, meri v solnico (cca 100m), in je treniral. Ko je prišel gumbar, sem mu dal pravi naboj in je dobro zadel.
    Jaz sem nekomu rekel naj samo puško zakoči in proži naprožilo. Pa je meril ptiče, srne in prožil. Ko je pa meril srnjaka je pa počilo. Pa ni mislil streljati. Le zakočit je pozabil.
    Je pa to njegov prvi srnjak zadet v srce in padel na mestu.

  3. #233
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Še dobro, da ni meril v kakega medveda

  4. #234

    Privzeto

    Vsak na koncu prizna, da puški American, taki kot je, ponavadi manjka kaka dodelava, če hočeš imeti zadevo res poštimano in če se ti ne gre ravno le za to, da boš puško vlačil po skalovju in bolj malo streljal. Če hočeš boljšo preciznost in pa lovski izgled, da se izogneš nenehnim provokacijam o vojaškem izgledu puške (in militarizaciji lovstva nasploh ), je treba menjati kopito. Kvalitetno kopito stane po mojem vsaj 300 €. Dodelati je treba sprožilec, ker večinoma so ameriški sprožilci tovarniško zaradi varnosti nastavljeni pretrdo. Aluminijasta montaža, ki pride zraven puške, je zame neuporabna in gre pri meni med šaro, kupiti je treba kvalitetno jekleno. Razen, če koga ne moti, da mu puška na vsaki nastrelitvi nese drugam. Rešiti je treba občasne zaplete s zatikanjem nabojev pri repetiranju. Pa seveda na koncu kvalitetna optika, ne takšna kot jih dajejo na te puške američani za 100-200$. Ampak potem to ni več low budget puška za 500 €. Potem ta zadeva skupaj stane že toliko kot recimo en rabljen a odlično ohranjen Blaser z optiko. Pa smo tam. Enako je pri zastavi. Vsak začne, kako veliko dobiš za ta denar. Ko pa začnemo kaj vse je treba dodelati, od kopita, do sprožilca pa vseskupaj ni več tako zelo poceni.

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Če Rugerju zamenjaš kopito, dodelaš sprožilec in namestiš kvaliteten daljnogled, bo še vedno Ruger.
    In bo grupa enaka tvojemu Sakotu.

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Ameriške risanice - moj pogled nanje je tak, govorim za poceni puške, da so dobre, z nekaj dodelavami (kar američani radi sami počnejo, ) pa so lahko odlične. Pri nas pa domače šarjenje po puški ni v navadi, zato marsikdo raje drago plača priznano znamko puške.

  5. #235

    Privzeto

    To ni priznanje, to je dejstvo.
    Vsako puško se da dodelat. Je kot zobna proteza. Težko najdeš dva, da jima ista paše. Vprašanje je le denar.
    In ne boš verjel. Nekdo dodeluje celo Blaserje. Saj z tovarniškim modelon nekateri niso zadovoljni Končna cena je 10 jurjev http://www.makura.ch/en/

  6. #236

    Privzeto

    Verjetno bi ta švicar dodelal tudi Rugerja. Poglejte cene http://www.makura.ch/en/makura/price-list/
    Obširno o tem v reviji Kaliber.
    Last edited by alojz1; 29. May 2015 at 09:40.

  7. #237

    Privzeto

    Ruger american ni najboljša puška, po mojem mnenju je pa best buy za ta denar. Sam jo nimam, sem pa eno nastreljeval. Kaj naj rečem, puška strelja 1MOA, zaklep zelo lepo teče, proženje je solidno (sem nastreljeval že veliko slabših pušk).
    Kar se tiče dodelave rugerja. Puška ni temu namenjena. S kopitom bi imel zaradi recol pad-a kar veliko dela (če bi ga dal narediti po naročilu), kar se da dokaj enostavno rešit je proženje.
    Če bi danes kupoval puško za malo denarja bi se verjetno odločil za rugerja. Puška tudi ni namenjena menjavam cevi. Je pač taka, da ko se pokvari jo zavržeš. Drugače pa je na spletu veliko testiranj omenjene puške in jo vsi pohvalijo.
    Če strelec oddela svoje, potem tudi puška.
    Kar se tiče američanov - so narod orožja. Njihove zadeve na terenu delujejo. Zakaj imajo optiko za 200€? Ker ponoči v večini držav ne smejo loviti. Zato se zadovolijo z dnevno optiko.
    Kar se tiče plastičnih kopit je pa tako, so zelo uporabna, mene ne moti kaj stari jagri govorijo. Prvo si naj puško spucajo, da ne bo vsa zarjavela

  8. #238

    Privzeto

    Da jo ne bojo samo američani pa jaz hvalil https://www.youtube.com/watch?v=R05S-4fBIzI

  9. #239

    Privzeto

    To mi je jasno, da američani ne rabijo kvalitetne optike, ker pač ne smejo loviti po sončnem zahodu. Ampak pri nas pa lahko lovimo še eno uro po sončnem zahodu, nekatero divjad pa celo ponoči, zato za nas daljnogledi za 100-200$ ravno ne pridejo v poštev, če želiš imeti resnično vsestransko uporabno puško.
    Je pa vseeno American zelo kvalitetna zadeva za ta denar. Sistem je kopija sistema X-bolt, kar pomeni da je kvalitetna zadeva. Gladko repetiranje, natančna varovalka, dober okvir. Če upoštevamo še, da so letos začeli prodajati celo puško z levim zaklepom, da se jo dobi za enak denar kot desno in da na puški le zamenjaš kopito, pa imaš prav posrečeno orožje, je American nedvomno dober nakup.
    Te poceni puške je pač treba jemati v kontekstu ameriškega vikendaškega načina lova. Pri njih nekaterim lov ni ravno način življenja. Ne delajo državnih izpitov, pripravniških dob in ne vem kaj. Kolega iz Virginije mi je povedal, da ima njegov oče veliko gozdno posest, na kateri pač občasno kot lastnik posesti izvaja lov. Za to, da gre parkrat na leto na lov, ne rabi državnih izpitov, državnega lovišča in drage puške. Ruger American za 300 $, daljnogled za 150$ ter lovna dovolilnica, kar vse kupi v isti trgovini, je vse kar potrebuje za tak "vikendaški lov".

    Citat cak je objavil: Pokaži objave
    Ruger american ni najboljša puška, po mojem mnenju je pa best buy za ta denar. Sam jo nimam, sem pa eno nastreljeval. Kaj naj rečem, puška strelja 1MOA, zaklep zelo lepo teče, proženje je solidno (sem nastreljeval že veliko slabših pušk).
    Kar se tiče dodelave rugerja. Puška ni temu namenjena. S kopitom bi imel zaradi recol pad-a kar veliko dela (če bi ga dal narediti po naročilu), kar se da dokaj enostavno rešit je proženje.
    Če bi danes kupoval puško za malo denarja bi se verjetno odločil za rugerja. Puška tudi ni namenjena menjavam cevi. Je pač taka, da ko se pokvari jo zavržeš. Drugače pa je na spletu veliko testiranj omenjene puške in jo vsi pohvalijo.
    Če strelec oddela svoje, potem tudi puška.
    Kar se tiče američanov - so narod orožja. Njihove zadeve na terenu delujejo. Zakaj imajo optiko za 200â??? Ker ponoči v večini držav ne smejo loviti. Zato se zadovolijo z dnevno optiko.
    Kar se tiče plastičnih kopit je pa tako, so zelo uporabna, mene ne moti kaj stari jagri govorijo. Prvo si naj puško spucajo, da ne bo vsa zarjavela
    Last edited by Deerhunter; 29. May 2015 at 11:09.

  10. #240

    Privzeto

    pa še ena zadeva, sicer ni čist v kontekstu s temo, ker pa se ravno pri tekih temah vedno omenja blaser (sicer meni zelo všečna zadeva). Sam spremljam več forumov večinoma v zvezi z long range streljanjem. Zasledil sem, da so vsepovsod polemike glede blaserjev. Na vseh forumih se ga hvali in kritizira, zanimivo je pa to, da v svetu še vedno velja star strelski pregovor "če ne veš kakšno puško bi kupil, po tem kupi finca". Nikjer se ne kritizira Sakota in Tikke, pa sta oba močno zastopana po celem svetu. zanimivo je tudi, da se blazerja prav veliko ne uporablja pri long range tekmah, kljub enostavni menjavi cevi, kalibrov, kopit...

Stran 24 od 37 PrvaPrva ... 1420212223242526272834 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •