Stran 22 od 37 PrvaPrva ... 1218192021222324252632 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 211 do 220 od 369

Tema: Ameriške risanice

  1. #211

    Privzeto

    Še malo iz moje strani.
    Kar se valjastih zaklepov tiče, so ameriške repetirke v sami špici s zaklepi. Največ tekmovalnih pušk na svetu je narejenih na zaklepu remington 700 (izpeljanka M98).
    v grobem poznamo dve vrsti valjastega zaklepa controlled feed - zaklep m98 in pa pushed feed (rem. 700 in izpeljanke). controled feed zaklepi (M98) se uporabljajo danes pri safari puškah, saj je pri teh zaklepih repetiranje oz. vstavljanje naboja v cev iz magacina 100% (ko zaklep pobere naboj je že v ležišču izvlečnika), imajo pa slabost in sicer je težje izdelati zelo natančno orožje s tem zaklepom (vibracije pri strelu...). Pushed feed sistem je kar se natančnosti orožja boljši zato so skoraj vse tekmovalne puške izdelane v tem sistemu (tudi večina ameriških, sako in tika...). Repetiranje pa ni vedno 100%.

    Kar se samega lova tiče razlik ni.

    Sam imam rad natančno in uporabno puško, s katero mi je v zadovoljstvo streljati. Ameriško orožje mi je všeč, ker za relativno malo denarja dobiš veliko. Kdor s tem ni zadovoljen, si lahko kupi 1001 kopito, nov sprožilec itd. in si tako rekoč lahko sam izdela puško po meri.

  2. #212

    Privzeto

    Jaz sem o sistemih pisal na podlagi vtisov, ki sem jih dobil pri puški Savage Axis, ki je pri nas trenutno najcenejša amerikanka. Puške s takšnim sistemom, varovalko in sprožilcem ne bi želel imeti, ne glede na ceno. Res da za 400 € dobiš brezhibno novo puško. Ampak da je pa ta sistem kot celota kak presežek, me boste pa bolj težko prepričali. Je pa tudi pri ameriških puškah tako kot pri ostalih. Kolikor denarja toliko muzike. Za malo več denarja dobiš že kakšen Browning X-bolt, ki pa je za tisti denar v čisto drugem rangu in je dejansko zelo všečen in napreden sistem. Sem ga imel, puška je zelo precizna, ima odličen sprožilec, dober repetirni sistem s 60 stopinjskim naklonom repetirne ročice ter priročno varovalko in okvir. Ampak smo spet pri tem, kolikor denarja toliko muzike. Ena stane 400 €, druga pa 1000 €. Razlika v ceni in kvaliteti je očitna. In ju ne moremo primerjati niti po enem niti po drugem.

  3. #213

    Privzeto

    Tudi sam sem mnenja, da puški za 500€ marsikaj manjka, vendar ne najdem boljše puške,od ruger american, za brakirja ali iskalca zastreljene divjadi. s širokokotno optiko ali piko in 18" cev

    Kar se tiče pušk Savage je pa tako. imajo dober zaklep - izpeljanka mosin naganta, imajo dobro rešitev vpetja cevi (enostavna menjava, puška ni take down), imajo dobre sprožilce in že v startu dobra kopita. Verjamem da Savage axis tega vsega nima, saj za to ceno tudi ne more imeti.

    Ruger pa velja za izredno robustnega proizvajalca orožja. Zanj pravijo, da lahko njihovo orožje uporabljaš tudi namesto kladiva.

  4. #214

    Privzeto

    Deerhunter Browning X bolt je delan v Nankoku na Japonskem v tovarni Miroku!
    Ne gre za ameriško puško!
    Verum justicia quod parilitas!

  5. #215
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    2x do zdaj sem streljal s kolegovim Blaserjem r8 308win, ustrelil z njim 5mm grupo 3 strelov(se pravi bolj skupaj, kot da se samo dotikajo 3 streli v "deteljici", enako mi je nekajkrat uspelo tudi s Sakotom. Zdaj pa začnite lepit tarče od Rugerjev, Savage-ov, Browningov in podobnih low budget pušk(v močnejših kalibrih, ne 223rem) z brutalno ozkimi grupami, če pravite da so enako natančne

  6. #216

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    2x do zdaj sem streljal s kolegovim Blaserjem r8 308win, ustrelil z njim 5mm grupo 3 strelov(se pravi bolj skupaj, kot da se samo dotikajo 3 streli v "deteljici", enako mi je nekajkrat uspelo tudi s Sakotom. Zdaj pa začnite lepit tarče od Rugerjev, Savage-ov, Browningov in podobnih low budget pušk(v močnejših kalibrih, ne 223rem) z brutalno ozkimi grupami, če pravite da so enako natančne
    Od kdaj pa je Browning low budget puška?
    Lahko ti zagotovim, vsaj po tistem, kar sem videl, da je vsaj en naš forumaš z Browning X boltom tako grupo poslal tudi direktno v center.
    Za lepljenje in poziv se pa spodobi, da izzivalec sam začne z lepljenjem!
    Me pa zelo zabava, da se v nasprotovanje ameriških repetirk spuščajo predvsem zaljubljenci v Blaserja. Se čutite ogroženi ali v čem je problem?
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #217

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    2x do zdaj sem streljal s kolegovim Blaserjem r8 308win, ustrelil z njim 5mm grupo 3 strelov(se pravi bolj skupaj, kot da se samo dotikajo 3 streli v "deteljici", enako mi je nekajkrat uspelo tudi s Sakotom. Zdaj pa začnite lepit tarče od Rugerjev, Savage-ov, Browningov in podobnih low budget pušk(v močnejših kalibrih, ne 223rem) z brutalno ozkimi grupami, če pravite da so enako natančne
    ruger 500€ blaser r8 2800€ - a ruger strelja 5x slabše?

  8. #218
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Če maš mene za zaljubljenca v Blaserja, se krepko motiš, nikol ga nisem imel in ga tut ne bom, pa ne da je švoh puška, enostavno me je v teh 9letih uporabe Sako prepričal
    Tale je od sako85
    Click image for larger version. 

Name:	DSC_0817.jpg 
Views:	9 
Size:	98.5 KB 
ID:	15357
    pol smo poklikali:
    Click image for larger version. 

Name:	DSC_0797.jpg 
Views:	7 
Size:	124.6 KB 
ID:	15358

    Ta je pa že "ta novega" rora, zaklep je star sako75, cev je pa od 85 varmint stainless:
    Click image for larger version. 

Name:	DSCN3351-1.jpg 
Views:	6 
Size:	197.3 KB 
ID:	15359

  9. #219

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    ustrelil z njim 5mm grupo 3 strelov(se pravi bolj skupaj, kot da se samo dotikajo 3 streli v "deteljici", enako mi je nekajkrat uspelo tudi s Sakotom.
    Potem pa z očetom parkrat falita gamsa (saj tako si napisal). Dajte nehat z takimi.
    Za lov pač ni potrebna super natančna puška. Bolj pomemben je lovec.
    Pa tisto kar vsi spregledate, ko sem napisal, da je z Rugerjem pač težje streljati kot z tako za 3 jurje. Kljub natančnosti cevi jih pač ne moremo primerjat. Howa za 900 eurov pa že ima vse, kar je potrebno. In da v koš marsikatero 3x dražjo.
    Da boste razumeli. Nekdo ima starega cliota, drug pa poršeja. Oba se vozita. Ampak, če se zaletita bo voznik porša težko razumel, da je clio tistemu drugemu tako pri srcu. Kdo bo sedaj otroke v šolo vozil in kako se bo peljal v službo. Je služil svojemu namenu. Verjetno bolj kot porše.
    RWS, tudi meni je Sako hudo všeč. Pa kakšna druga tudi. Pa ne morem vse imet. Potrebe tudi ni.
    Ne samo svoje hvalit.
    Last edited by alojz1; 28. May 2015 at 12:13.

  10. #220
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Citat cak je objavil: Pokaži objave
    ruger 500€ blaser r8 2800€ - a ruger strelja 5x slabše?
    Bugatti Veyron tut ni 3x hitrejši od golfa2, pa vidi ti razliko v ceni(si podal ti bedno primerjavo, js pa še bolj)

Stran 22 od 37 PrvaPrva ... 1218192021222324252632 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •