Stran 37 od 37 PrvaPrva ... 273334353637
Rezultati 361 do 369 od 369

Tema: Ameriške risanice

  1. #361

    Privzeto

    Mislim da so aluminijaste.

  2. #362

    Privzeto

    Res da nisem star prašičkar, ampak na pogonih sem streljal na prašiče že čez mehanske merke, z rdečo piko, s širokokotnim daljnogledom z 1.25 začetno povečavo, z daljnogledom z 1.5 začetno povečavo, parkrat sem te daljnoglede pozabil premaknit na začetno povečavo in sem streljal na blizu s 4× povečavo. Enkrat zadaneš dobro, drugič zadaneš slabo, tretjič zgrešiš, neglede na to, čez kaj streljaš je več prostora za zgrešit kot za zadet. Vse kar lahko rečem je to: Bolj kot vsaka optika, pomagajo na pogonu znanje o navadah in stečinah divjih prašičev v določenem revirju, kar ti pomaga, da veš kje so "glavni štanti", ter mirni živci, ko divjad pride na štant. Skratka izkušnje.
    Kot sem že rekel, poznam veliko jagrov, ki so zelo uspešni z "tavelikimi" daljnogledi s 3× ali 4× začetno povečavo. Pa ne bi takšnih daljnogledov sam priporočal za pogon niti slučajno. Prvič so nerodni, drugič pa povečava zelo moti pri bližnjih strelih. Ampak - včasih tudi malo povečave ne škodi. Velika razlika je že, če jagaš po ravnih goščah ali pa po hriboviti redki hosti.

  3. #363

    Privzeto

    Ta daljnogled imam vedno na brakadah in pogonih na najmanjši povečavi (1 x), šele če je potreba jo povečan. Sem pa na takšen način tudi že streljal in dobil prašiča.

  4. #364

    Privzeto

    Ima mogoče kdo puško Winchester XPR? Vesel bi bil kakšnega mnenja.

  5. #365

    Privzeto

    No zdaj sem poleg R8 in M98 postal še lastnik Ruger American 308 win, katero nameravam imeti za brakiranje. V tej temi smo o teh puškah debatirali na dolgo in široko. S prvima dvema nikoli nobenih težav, pa sem prejagal veliko. No, z Rugerjem pa je nastal problem, še preden sem z njim uspel priti do gozda. In sicer zatikanje nabojev pred ležiščem naboja. To dela redno povprečno vsakih 10 repetiranj, neglede na strelivo. Veliko prevečkrat, da bi bila puška uporabna za pogon. Menda je to znan problem, rešitev pa naj bi bila v menjavi ali brušenju nabojnika. Bomo videli.

  6. #366

    Privzeto

    Težavo se reši z naslednjimi pripomočki in spretnostimi:
    - oster nož s primerno ostro konico (tapetniski nož zadostuje);
    - malce ročnih spretnosti;
    - 10 minut časa.

    Narediš utor v obliki polovice elipse globine 5 mm in širine 7 mm na nabojniku v delu, kjer se naboji zatikajo.

    Tako, sedaj je vse pripravljeno, da preizkusiš izboljšavo.

    V primeru, da se še vedno zatika še malo poglobiš utor.

    S časom boš ugotovil, da se znajo naboji zatikati v nabojniku. Z mazilom za orožje namažeš drsne predele, po katerih drsijo naboji.

  7. #367

    Privzeto

    Se pravi, če prav razumem, do zastoja pride zaradi tega, ker se naboj zatakne prenizko v nabojniku in posledično ga potem zaklep porine pod cev?

  8. #368

    Privzeto

    Tako je bilo pri meni. Lahko se dogovoriva in ti dam moj nabojnik v preizkus. Od kod si?

  9. #369

    Privzeto

    ZS. Sicer pa vem, da gre za budget puške, ampak glede na to, da so te težave z nabojniki znane že precej let, mi je nejasno, zakaj tega v firmi ne razrešijo. Poleg tega pa te puške pri nas sploh niso tako zelo poceni. V ZDA sem jih na razprodajah videl po 350 $, pri nas pa so z levim zaklepom ali stainless cevjo že tudi do 700 €, kar pa sploh ni več tako poceni, nekaj se doda in prideš do Tikke ali X-bolta, pa dobiš zelo kvalitetno puško, ki naj ne bi imela nekih "known issues"... X-bolt, ki sem ga imel, je bil narejen na skoraj enak način (56 cev, rotary magazine, varovalka, 3 bradavični zaklep...), vendar z njim nikoli ni bilo nobenih težav, delovanje brezhibno. Zdi se mi, kot da je American poceni kopija dražjega x-bolta. Le da pri nas ta razlika v ceni še zdaleč ni tako očitna, kot v ZDA. In takšna "budget" proizvodnja pač žal prinese s sabo tudi občasne "limone".

Stran 37 od 37 PrvaPrva ... 273334353637

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •