Stran 18 od 37 PrvaPrva ... 814151617181920212228 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 171 do 180 od 369

Tema: Ameriške risanice

  1. #171

    Privzeto

    Nimate dosti dolgega,hehehehe, pa vas pri potegu tepe po nosu.(kopita mislim).
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  2. #172

    Privzeto

    Zanimivo, ko eni predstavimo prednost ameriških pušk, nekateri takoj vzamejo v bran Blaserja, kot da bi ga kdo omenjal!
    Očitno Rugerji in Savagi vzbujajo fovšijo pri lastnikih Blaserja.

    Samo temu švabskemu vesoljskemu čudu pripisovati, da nese vso municijo v isto piko je kozlarija in neznanje.
    To je poleg ostalega stvar cevi. In tudi navadna mauzerca iz druge svetovne vojne z nekaj obdelave z dobro cevjo nese enako. Še sploh z vstavljeno šarčevo cevjo. Kaj je tu dražja puška boljša od obtolčene wermahtovke ali partizanke?
    Proženje se z menjavo nastavljivega prožilca, naj bo original Zastavin ali pa kakšen Timney uredi po želji. Za borih 60 ali 100€, največ pa 200€.
    Kopita po želji glede na material, dolžine, ležišče, na voljo na pretek. V trgovinah ali pri izdelovalcih domače obrti. Cenejše, dražje, luksuzne, leve desne itd.

    Montaže se valjajo okoli toliko jih je. Razno raznih. In Blazerjeva res zanimiva in dober sistem ni nič boljša od dobre picatiny šine. Ponovljivost dokazana. Res pa je, da Blaserjevo zna vsak cepec nazaj postaviti, pri picatiniju je pa treba malo pogledat v katero zarezo jo vtakneš.

    In ker so američani praktiki, so njihove rešitve večinoma čimbolj enostavne in temu primerno vzdržljive. Tudi predelave so pri njih in klasičnih mauserjih enostavne. Američani niti ne delajo nobene fame okoli tega in to počno po DIY sistemu, pri nas malo goljufamo paranoidno zakonodajo ali se poslužujemo puškarjev. Pri Blaserju lahko le menjaš gotove zadeve. Praktično za tiste, ki nimajo užitkov z ročnim delom in veselja z doseženimi uspehi. Taki verjetno večinoma tud psa kupijo že narejenega.

    Pri Blaserjih je bilo že kup nesreč zaradi varovanja in napenjanja. Klasične krilne varovalke pa še nihče ni uspel preskočiti.

    Še posebej pa me pri Blaserju zanima možnost menjave plastičnega kopita z lesenim. Gre res tako enostavno?

    Na koncu je torej tako, da ima vsak kar more in kar mu paše. In ker tu debatiramo o ameriških puškah, ne vem če je to ravno mesto za občutek ogroženosti Blaserašev.
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #173

    Privzeto

    Še to:
    Poznam modela, dolgoletnega jagra, ki je z zastavo v 308 kalibru uplenil čuda divjadi.
    Ker se je želel sukati v krogu določenih ljudi (žena se je šla ta čas fončat na havaje), je to puško prodal in kupil Blaserja.
    Kaj je bilo smeha ob njegovih težavah in komplikacijah.
    Tudi to je en vidik Blaserja, ki se meni milo rečeno gnusi. Če že kdaj, ga bom imel s plastičnim kopitom. Ne vem pa zakaj bi menjal to kar imam sedaj. Ameriške in partizanske puške.

    No evo, sedaj pa še jaz svinjam po temi s tem švabskim čudom.
    Ne bom več, se opravičavam...
    Verum justicia quod parilitas!

  4. #174
    Član od
    Aug 2011
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    212

    Privzeto

    Še par dni, pa bomo vsi boljše volje.

  5. #175

    Privzeto

    Citat Deerhunter je objavil: Pokaži objave
    Se mi je zdelo. Ker tako kot pri Blaserjih tudi pri F2000 o zastojih in okvarah širijo govorice predvsem tisti, ki jih dejansko nikoli niso uporabljali.

    A misliš, da te mauser zaklep pa ne bi po nosu, če bi repetiral iz rame? Pri Blaserjih res nekateri poročajo, da se zaklep pri repetiranju iz rame včasih dotakne nosu. Zato sem sam pač izbral kratek kaliber 308 win, zaradi česar se zaklep potegne nazaj približno 1 cm manj in teh problemom z dotikanjem zaklepa nimam.
    Sicer pa, če koga to vseeno moti, jaz nisem nikoli rekel, da morate kupiti Blaser, je na voljo kup drugih kvalitetnih pušk, ki imajo notranji sistem. Npr Merkel Helix. Verjamem da ji nič ne manjka. Le cena je pa še vedno tam gor nekje... Kvaliteta se plača, žal.
    Sam imam raje odprt sistem, zato ker ga je lažje čistiti in vzdrževati...
    Mauser me do sedaj še ni udaril po obrazu

    Pri avtu se sedež da nastavljati, zaklepa pa ne moreš prestavit naprej. Lahko podaljšaš kopito vendar je potem predolgo.
    Lp

  6. #176
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Malo za presekat, kaj je boljše al Blaser al partizanka......
    Slikice ene nove američanke v naši familiji. V kalibru 9,3 X 62
    Click image for larger version. 

Name:	Fotografija0972.jpg 
Views:	15 
Size:	749.1 KB 
ID:	15232
    Takole sem danes zmontiral strelni daljnogled. 5 strelov in že je bil zadetek v devetki standardne tarče za pristrel.
    Click image for larger version. 

Name:	puškica.jpg 
Views:	7 
Size:	855.4 KB 
ID:	15233
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #177

    Privzeto

    Še enkrat preberi poste! Omenjal se je že pred mano tako blaser, kot steyr, sako... Pa bil je tudi en citat, kjer je bilo napisano, da se pri steyr plačuje predvsem znamka, kvaliteta je pa enaka poceni puškam. S tem se pač ne strinjam. Jaz nisem hotel nikomur vsiljevati drage puške, še manj blaserja. Naj vsak kupi tisto kar mu je všeč in kar mu odgovarja tudi po cenovni plati. Nikakor puška za 500 â?? ni slaba izbira, če ponuja tisto kar potrebuješ. Samo ne mi pa govorit, da je takšna puška enakovredna petkrat dražji, ker ni in ne more biti. Zato sem tudi naštel, kje so tiste stvari, ki lastniku takšne puške dajejo določeno prednost na lovu pred običajnimi puškami (in to se pač tudi plača, nič ni zastonj), ker nekomu, ki celo življenje jaga s klasično CZ, je težko razložiti v čem je draga puška boljša. Treba je preizkusiti, da vidiš.

    In ne rabiš o kozlarijah in neznanju. Kako nese različno strelivo povsem enako sem lepil celo tarče na forum. Pa si poglej. Enako je neslo še celo po tem, ko sem puško tri dni generalno čistil z raznimi čistili od Fluna Tec in Mil Foam. Po drugi strani sem pri puški z novo boroveljsko cevjo vedno rabil nastreljevati vsako novo municijo. Da ne govorim o cenejših puškah. Kaj je zdaj tukaj kozlarija in neznanje. In še to, to kar se tukaj piše več sploh ne vzamem za relavantno, ker večinoma pišejo tisti, ki so po možnosti povsem brez dejanskih izkušenj o dotični stvari. Zanesem se le še nase in na svoje izkušnje. O blaserjih in czjih pa si upam pisati, ker sem z njimi veliko prestreljal. O kinologiji pa me ne boste videli pisati, ker o tem ne vem veliko. Nekateri pa vedno veste "vse". Celo o orožju, katerega še v roki niste imeli. Zakaj ti pišeš o blaserju, če ga ne uporabljaš?

    O "ročnih delih" sploh ne bom besed izgubljal. Je to zelo širok pojem. Kaj vse potem vidiš na orožju. Jaz hočem puško, katero vzamem iz škatle, pristrelim in grem z njo na jago.

    Klasična krilna varovalka je tako trda in nerodna, da jo nekateri odpustijo že takoj, ko pridejo iz avta v hosto. Zelo varno a ne?

    In če bi vsaj malo poznal blaserje, bi vedel, da je na R93 ali R8 zamenjati plastično kopito z lesenim 2 minuti dela. Otrok bi znal naredit. Ponovljivost zadetkov brez pristreljevanja pa je garantirana.

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Zanimivo, ko eni predstavimo prednost ameriških pušk, nekateri takoj vzamejo v bran Blaserja, kot da bi ga kdo omenjal!
    Očitno Rugerji in Savagi vzbujajo fovšijo pri lastnikih Blaserja.

    Samo temu švabskemu vesoljskemu čudu pripisovati, da nese vso municijo v isto piko je kozlarija in neznanje.
    To je poleg ostalega stvar cevi. In tudi navadna mauzerca iz druge svetovne vojne z nekaj obdelave z dobro cevjo nese enako. Še sploh z vstavljeno šarčevo cevjo. Kaj je tu dražja puška boljša od obtolčene wermahtovke ali partizanke?
    Proženje se z menjavo nastavljivega prožilca, naj bo original Zastavin ali pa kakšen Timney uredi po želji. Za borih 60 ali 100â??, največ pa 200â??.
    Kopita po želji glede na material, dolžine, ležišče, na voljo na pretek. V trgovinah ali pri izdelovalcih domače obrti. Cenejše, dražje, luksuzne, leve desne itd.

    Montaže se valjajo okoli toliko jih je. Razno raznih. In Blazerjeva res zanimiva in dober sistem ni nič boljša od dobre picatiny šine. Ponovljivost dokazana. Res pa je, da Blaserjevo zna vsak cepec nazaj postaviti, pri picatiniju je pa treba malo pogledat v katero zarezo jo vtakneš.

    In ker so američani praktiki, so njihove rešitve večinoma čimbolj enostavne in temu primerno vzdržljive. Tudi predelave so pri njih in klasičnih mauserjih enostavne. Američani niti ne delajo nobene fame okoli tega in to počno po DIY sistemu, pri nas malo goljufamo paranoidno zakonodajo ali se poslužujemo puškarjev. Pri Blaserju lahko le menjaš gotove zadeve. Praktično za tiste, ki nimajo užitkov z ročnim delom in veselja z doseženimi uspehi. Taki verjetno večinoma tud psa kupijo že narejenega.

    Pri Blaserjih je bilo že kup nesreč zaradi varovanja in napenjanja. Klasične krilne varovalke pa še nihče ni uspel preskočiti.

    Še posebej pa me pri Blaserju zanima možnost menjave plastičnega kopita z lesenim. Gre res tako enostavno?

    Na koncu je torej tako, da ima vsak kar more in kar mu paše. In ker tu debatiramo o ameriških puškah, ne vem če je to ravno mesto za občutek ogroženosti Blaserašev.

  8. #178
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Deerhunter, kaj te moti na zastavinih naprožilih? meni so delovala odlično.

  9. #179

    Privzeto

    Delujejo v redu. So pa povsem nepotrebna (izgubljanje časa z naprožanjem), ker moderne kvalitetne puške imajo tako fino nastavljene sprožilce, da je naprožilo bolj v napoto, kot v korist.

  10. #180

    Privzeto

    Deerhunter, ne vem kaj se sedaj tako od tal odbijaš, kot da bi ti kdo kaj očital!?
    Če sem pohodil tvoj rep, sem ga čisto nevede, sorčy!

    Spustil se bom le še v dve replike.
    1- krilna varovalka trda in nerodna? Moja že ne. Je tiha in mehka a vseeno se lepo zaskoči na mestu. Pa verjetno nisem edini na tem svetu s tako!

    2 - Menjava plastičnih kopit z lesenimi in obratno pri Blaserju stvar 2. minut??!
    Ravno včeraj sem povprašal enega od lastnikov in se je na to trditev samo smejal. Enemu od vaju torej nekaj okoli tega ni jasno.
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 18 od 37 PrvaPrva ... 814151617181920212228 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •