Stran 31 od 37 PrvaPrva ... 21272829303132333435 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 301 do 310 od 369

Tema: Ameriške risanice

  1. #301

    Privzeto

    Hrabri mišek. Naj ti tole danes ne vzame veselja do tvoje puške. Razumeti pa moraš, da ni vsak za te kalibre. Zato pišemo, da preprečimo kakšno slabo voljo kasneje.
    V eni LD sem presenečen ugotovil, da ima kar precej lovcev doma 7 rem. mag. In to zelo kvalitetne firme. Jagali so pa z drugimi kalibri.
    Prvi, ki je kupil je tako hvalil, da so nabavili tudi drugi. Potem so ugotovili, da je to prehudo za strelca in divjad. Pa se starajo v omarah. Čeprav se da sedaj z polnjenjem pomagat.
    Ta kaliber je super in pride do izraza nad 300m. Za to je pa treba imeti posebno veselje. Kot sem rekel. Ni za vsakega. Pa potrebe tudi ne.

  2. #302

    Privzeto

    Ko že omenjate tuje forume. V tujini ne kupujejo 9,3×62 za lov na manjšo divjad, zato takih debat ni. Na švedskem jagajo lose z 6,5 mm. V ZDA jagajo z 243 win skoraj vse, nekateri še črne medvede, za njihovo srnjad (jelenjad) pa je pri njih plafon 243 win in 308 win, pa je bistveno večja kot naša... 30-06 in 270 win so pri njih že univerzalni kalibri za lov česarkoli. Kakšen 300 win mag se pri njih še pojavi v trgovini, ostalo je pa že eksotika. Pa še to uporabljajo le zaradi manjšega padca krogle za lov na daljše razdalje, kjer se zaradi odprtega terena mora streljati na daleč.. Te stvari so njim jasne kot beli dan in take debate niso potrebne. Pri nas se pa z magnumi strelja 12 kg srnjad, potem je pa slaba volja, če nekdo drug napiše da bi padlo tudi s 6,5 mm.
    Noben noče nikomur nič slabega - če naše pisanje vzamete dobronamerno.
    Vse kar je napisano je koristno, če to pisanje vzameš dobronamerno. Preveč je lovcev, ki jim magnumi stojijo v omari. Ali pa prodajajo in kupujejo drugo. Če sta na tem forumu dva ali trije zadovoljni uporabniki tega, še ne pomeni da bi s tem bilo zadovoljnih vseh 22 000 naših lovcev.

  3. #303

    Privzeto

    Hotel še sam dodati lonček. Saj bi se sicer najrajši šel na jago, pa bi tudi malo dlje počakal, oj kako bi šel, razmere so idealne!
    Pa je imela žena z menoj in hčerjo drugačne plane - in včasih (tako da je lažje v bodoče) je treba biti malo taktično moder.

    Pisal sem o ameriških risanicah, pa tudi o različnih sistemih, materialih in alternativah, pa o Blaserju in o kalibrih...nazadnje se je nabralo toliko teksta, da me je vse skupaj sram objaviti...če poskušam čimbolj na kratko povzeti in pustiti za kdaj drugič (pa je še itak preveč):

    - pri ameriških risanicah sem pogrešal evropski kaliber (8x57is), ampak saj se ga tudi dobi v Savage European..

    Če se vprašaš zakaj takšne razlike v ceni, sam sem opazil eno zadevo:
    - velika večina, če ne že kar vsi zaklepi (zelo zelo verjetno tudi Sako in Tikka) so danes v osnovi odlitki (investment cast) in ne kovani kot nekoč...pri odlivanih zaklepih v tehnologiji blesti Ruger.
    - Saj najbrž ne da so ti odlitki kaj slabši (metalurgi na plan!) od kovanih..Ampak nekako se v "poznavalskih" krogih tega "casta" vseeno drži sloves špiatra.
    Izjeme pa so zaklepi, ki zapirajo direktno v cev Sauer 101/202/404, Mauser M12M03, Blaser R93/R8, Heym SR30, Strasser 05, en manj znan Francoz Chalenger....in tukaj se razen pri Voere/Rosslerju (ali pa italijanskem Ibisu) začne sicer malce drugačen nivo cen.

    - Popolnoma izkrivljena je tudi predstava, da so lastniki Blaserjev PREDVSEM bogataši, ki nimajo kam z denarjem. Marsikdo, še posebej mladi lovci, si je Blaserja z veliko željo in odpovedovanjem pač našparal. Kakorkoli obrneš, to JE dobra puška..ali pa drugače obrnjeno, da spet ne zveni preveč zveličavno: To NI slaba puška...;-))
    Pa pri nabavi se je potrebno precej potruditi in čakati na priložnost
    In osnovni model Blaserja s plastičnim kopitom, vsaj kolikor sem sam iskal ni ničkaj dosti dražji kot kakšen Sako 85, ki je tu po zasnovi zaklepa in materialu pravzaprav nekakšna izjema.

    A lastnikom Sakotov kdo očita bogatunstvo in razmetavanje denarja?

    - o kalibrih ob drugi priliki...so čreva že že spet predolga!

    Sicer pa kako že pravijo južni bratje? "U rukama Mandusica Vuka, svaka puska bice ubojita"
    Prevedeno in prilagojeno forumski prilki: "Ne puška (in kaliber), važen je tisti zadaj"

  4. #304

    Privzeto


  5. #305

    Privzeto

    Zanimam se za pušo Ruger American R2 Rifle v kalibru 308win. zasledil sem, da je v compact izvedbi poleg krajše cevi tudi krajše kopito. Zato bi kupil standardno izvedbo saj se da naknadno cev skrajšati. Puško bi uporabljal večinoma za lov na pogonih na prašiče. uporabnike te puško naprošam za mnenja, izkušnje.. ? hvala !

  6. #306
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat mačkon je objavil: Pokaži objave
    Zanimam se za pušo Ruger American R2 Rifle v kalibru 308win. zasledil sem, da je v compact izvedbi poleg krajše cevi tudi krajše kopito. Zato bi kupil standardno izvedbo saj se da naknadno cev skrajšati. Puško bi uporabljal večinoma za lov na pogonih na prašiče. uporabnike te puško naprošam za mnenja, izkušnje.. ? hvala !
    Na pogonih si običajno bolj oblečen, mogoče ti krajše kopito pride prav.

  7. #307

    Privzeto

    Obe varianti sta zelo priročni. Izbirati pa je treba glede na velikost lovca (malo čudno, je pa res). Če si nižji od 170cm je kompakt kar prava. Drugače pa normalna varianta.
    Sicer se pa poceni dobi podaljšek kopita. Moraš pa jo prej vzeti v roko in ramo pa boš takoj vedel katera je prava.

  8. #308

    Privzeto

    Jaz jo imam v compact izvedbi, prijatelj pa v daljsi. Oba sva vecja od 170 cm in vsaj meni krajsa ne dela tezav v nobenem polozaju za strel.
    Ce zelis pridi in bos lahko obe preizkusil.

  9. #309

    Privzeto

    Citat TaSl je objavil: Pokaži objave
    Jaz jo imam v compact izvedbi, prijatelj pa v daljsi. Oba sva vecja od 170 cm in vsaj meni krajsa ne dela tezav v nobenem polozaju za strel.
    Ce zelis pridi in bos lahko obe preizkusil.
    Tudi sam se večji, kje bi se dalo to preizkusit? jutri grem na Varnost Maribor, vprašat kak je z nabavo, ker sem slišal da bi naj bil čakalni rok 1 leto za to puško..

  10. #310

    Privzeto

    Ce bos ze v Mariboru, lahko skocis se v Proarmis. Majo nekaj modelov na zalogi in bos lahko v roke prijel.

Stran 31 od 37 PrvaPrva ... 21272829303132333435 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •