Stran 11 od 37 PrvaPrva ... 78910111213141521 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 101 do 110 od 369

Tema: Ameriške risanice

  1. #101

    Privzeto

    pozdravljen

    vsekakor je .45-70 prava izbira kalibra za pogone...
    sam imam puško Marlin 1895gbl v tem kalibru uporabljam pa naboje remington core lokt 26g..
    kljub temu, da ima puška dolžino cevi 45cm je odsun minimalen...
    puško uporabljam tako za love na srnjad, kakor tudi za skupne love saj so poškodbe na mesu ali krznu minimalne največkrat je vstopna in istopna rana velikosti 2€ kovanca brez kakršnih koli dodatnih podpludb....
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice jaka 006.jpg‎  
    Lenoba je gonilna sila napredka!

  2. #102

    Privzeto

    Hvala za deljenje izkušenj blackwolf! vseeno bom najprej sprobal omenjeni kaliber. So pa mnenja vzpodbudna! Zanima me, koliko je pa cena nabojev ? kot je že alojz1 rekel je okrog 1,8e. Vendar sem sam zasledil višje cene.. Najugodnejša ponudba te puške je pa na strani Austriaarms in sicer 840e. Vidim, da uporabljaš tudi širokokotno optiko, sam bi gor montiral aimpoint 9000L. Mnenje ?
    ps.: puška izgleda SUPER !

  3. #103

    Privzeto

    Zanima me še ali je to stock kopito ? ali je možno kakšno temnejše ? Najraje bi imel orehovo

  4. #104

    Privzeto

    Pozdravljeni,

    tudi sam sem pregledal trg cenovno ugodnejših risanic in opcijo montaž na le te. Nekako mi je v roke najbolj sedla American Rifle proizvajalca Ruger. Zanima me če je kdo ponosni lastnik tega modela, saj imam nekaj vprašanj.

    Hvala, lp

  5. #105

    Privzeto

    Jaz sem jih nekaj pristrelil.Kaj te zanima?

  6. #106
    Član od
    Aug 2012
    Lokacija
    Posavje
    Prispevki
    413

    Privzeto

    Citat Rhodesian Ridgeback je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni,

    tudi sam sem pregledal trg cenovno ugodnejših risanic in opcijo montaž na le te. Nekako mi je v roke najbolj sedla American Rifle proizvajalca Ruger. Zanima me če je kdo ponosni lastnik tega modela, saj imam nekaj vprašanj.

    Hvala, lp
    Imam standardno v kal. 30-06 in compact izvedbo v 223 rem. Z obema sem zelo zadovoljen.
    ?e te kaj zanima, mi pošlji ZS preko tega foruma.

  7. #107

    Privzeto

    Pozdravljemi. Kako se pa kaj obnesejo ameriški kalibri (v mislih imam najbolj 45-70) za strele na npr. okrog 150 m ?

  8. #108

    Privzeto

    Čudno vprašanje. Naslednje je lahko: "kako pa na 170m?"
    Vse je odvisno od strelca. Energije je dovolj.Hitrost krogle je pod 700m/s. Temu primeren je tudi padec na večjih razdaljah. Od 150m naprej je daljinomer dobrodošel. Zaradi napačne ocene "na oko".
    Imaš pa tudi ti očitno tisto bolezen kot veliko drugih. Iščejo puško (kaliber) za določen namen (prašiči). Potem bi jo pa uporabljali za vse. Kar je seveda tudi možno. Ampak kar zahtevno.
    Pred kratkim je pri nas lovil gamse američan z prednjačo. Vse se da, če znaš.

  9. #109

    Privzeto

    Kako je pa kaj z natančnostjo na take razdalje ?

  10. #110

    Privzeto

    v teh kratkih mrzlih dneh, ko ni kaj početi lahko vzamemo v roke ameriški luknjač "remington 700"
    kalibra 30 oz .308win naboji nosler custom match in gremo luknat tarčo.....zgornji 4 zadetki so od kolega...levi in desni zamaknjena-privajanje na nov sprožilec... v osrednji grupi pa je 10 strelov....zaradi meopte 3-12x56 rd prihaja do manjšega ostopanja zadetkov -levo desno gor dol-ker pika v "rešpitinu" pokrije prevelik del centra....naslon vreče peska spredaj in zadaj razdalja 100m.....
    Click image for larger version. 

Name:	20141210_175645[1].jpg 
Views:	12 
Size:	152.7 KB 
ID:	14832Click image for larger version. 

Name:	20141210_175611[1].jpg 
Views:	12 
Size:	138.2 KB 
ID:	14833

Stran 11 od 37 PrvaPrva ... 78910111213141521 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •