Stran 10 od 37 PrvaPrva ... 6789101112131420 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 91 do 100 od 369

Tema: Ameriške risanice

  1. #91

    Privzeto

    Naboj je pravi. Ali pa 45-70.
    Puška pa funkcionira o tem ni dilem. Ni pa moj stil. Verjetno boš zelo zadovoljen.

  2. #92

    Privzeto

    45-70 se mi zdi malo velik :) verjetno je znatno več odsuna.. Pri .308 marlin express pa je krogla hitra, bolj primerna za daljše strele, tako da bi vrjetno bila 444 marlin prava izbira :). hvala za mnenje !

  3. #93

    Privzeto

    Malo čudno ti navajaš kalibre. Najprej 44 spec, potem 308 in na podlagi tega ugotoviš, da je 45-70 prava izbira. Mimogrede - strelivo je pri nas razmeroma poceni.
    Kaj pa, če boš kdaj bika jagal kot Zvitorepec. Mislim, da bi bil 450 Marlin kar pravi.

  4. #94

    Privzeto

    nene, jas sem za pravo izbiro navedel 444 marlin :) 45-70 je prevelik. ja ali pa 450. :)

  5. #95

    Privzeto

    Zanimivo. Jaz bi pa ravno 45-70 vzel. Pri trgovcu kjer je ta puška okrog 900€ so naboji več firm po 1,8€. Tvoje izbire pa pri nas menda ni za dobit.
    Pozanimaj se še za matrice. Vse tri kalibre lahko lepo polniš. Krogle se pa dobijo kar poceni.

  6. #96

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Zanimivo. Jaz bi pa ravno 45-70 vzel.
    Pri 45-70 me skrbi odsun, saj je 19gramska krogla.. drugače pa sem razmišljal tudi v tej smeri, saj bi puško uporabljal le za prašiče

  7. #97

    Privzeto

    Citat mačkon je objavil: Pokaži objave
    45-70 se mi zdi malo velik :) verjetno je znatno več odsuna..
    Tudi jaz sem tako mislil, preden sem prvič streljal z Marlinom 45-70. Potem pa se je izkazalo ravno obratno, odsun zelo sprejemljiv. Seveda je veliko odvisno od teže puške in polnjenja. Američani pravijo, da je odsun podoben odsunu 30.06, le da gre pri 45-70 za ''močan potisk'' pri 30.06 pa za ''ostro zabijanje''.

  8. #98

    Privzeto

    Citat mačkon je objavil: Pokaži objave
    Pri 45-70 me skrbi odsun, saj je 19gramska krogla.. saj bi puško uporabljal le za prašiče
    Ali si kdaj ustrelil idealko 33g iz gladke cevi cal 12? Kakšen je bil odsun?
    Za lov v goščavi je težka in počasna krogla odlična. Drži smer, globoko prodira, visok zaustavni faktor in malo podpludb. Pa tudi na čakanju ali zalazu do 200m ni problemov. Če si vsaj povprečno dober strelec seveda.
    Najbolje pa je, da trgovca naprosiš in gresta do strelišča pa sam poizkusiš. Tisti, ki ga imam v mislih ti bo ustregel.

  9. #99

    Privzeto

    Zanimivo.. Najbrž bom kar moral preskusiti modele !

  10. #100

    Privzeto

    Ja, imam kombinirko za prašiče, tako da mi ni tujo. Mogoče zaupaš na katerega sugeriraš

Stran 10 od 37 PrvaPrva ... 6789101112131420 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •