Stran 1 od 37 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 369

Tema: Ameriške risanice

  1. #1

    Privzeto Ameriške risanice

    Pozdravljeni!

    Glede nato, da so cenovno ugodne, me zanima ali kdo poseduje oz ima izkušnje z ameriškimi risanicami "nižjega cenovnega razreda" kot so Marlin X7 Varmint, Remington 770 in pa Ruger American Rifle in sicer v kalibrih 223 rem in 243win.

    Hvala za odgovore in lp.

  2. #2

    Privzeto

    Od naštetih je meni najboljša Ruger American. Vendar imam izkušnje le v kal 308. Zato bi med predlaganimi kalibri izbral 243, ki je temu najbližji. Marlin je enakovredna (ali komu boljša). Remington 770 pa zadnja.
    Last edited by alojz1; 3. June 2013 at 12:41.

  3. #3
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Od naštetih je meni najboljša Ruger American. Vendar imam izkušnje le v kal 308. Zato bi med predlaganimi kalibri izbral 243, ki je temu najbližji. Marlin je enakovredna (ali komu boljša). Remington 770 pa zadnja.



    Dve leti sem streljal z Remington 770. (222 rem. ) Puški še veliko manjka , da bi bila vsaj v povprečju .
    errare humanum est - motiti se je človeško

  4. #4
    Član od
    Nov 2010
    Lokacija
    Grahovo ob Bači
    Prispevki
    539

    Privzeto

    Za lov so baje odlične. Za hudo preciznost pa niso niti namenjene, tako da ni niti za pričakovati.

    Osebno bi izbral med Marlinom in Stevensom.

  5. #5
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Števerjan, Gorica, Italija
    Prispevki
    48

    Privzeto

    Ne kupuj Remington 770 (razlika z Remington 700 je ogromna!). Poznam ljudi, ki imajo z njo stalne probleme. Tudi na ameriških straneh je sploh ne hvalijo.

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Vizualno od vseh teh "američank" je po mojem najbolj za pogledat Ruger Am.Rifle(kar je tudi edino pravo mnenje). Z ostalimi " ta poceni puškami" niti nisem imel opravka, sem pa pred dobrim tednom streljal s tem rugerjem, zaklep je tekoč, kakršnega Srbi vrjetno še 50let ne bodo uspeli naredit, varovalka dokaj tiha, accu-trigger za lov dovolj mehak, glede natančnosti pa ne morem kaj dosti povedat, ker jo ima kolega za iskanje zastreljene divjadi in je na puški red dot brez povečave. na 70m s piko je šlo vse v črni krog lovske tarče!
    veliki minus pri tej puški je zelo mehko kopito(..še s plastiko so šparali, da so prišli do take cene)

  7. #7

    Privzeto

    Citat rws je objavil: Pokaži objave
    veliki minus pri tej puški je zelo mehko kopito
    Ima pa dober oprijem spredaj. Če pa kopito zamenjaš z lameliranim (okrog 100€) je pa poleg dobre še lepa puška. Prednost je tudi gladko repetiranje iz rotacijskega nabojnika. Marlin ima le notranji magazin in je bolj občutljiva na dolžino in obliko krogel. Po novem se da dobiti tudi z 18 colsko cevjo.
    Jaz bi za to ceno raje imel novi Ruger kot rabljeno Zastavo.

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Temu Rugerju šklopota nabojnik.

  9. #9

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Temu Rugerju šklopota nabojnik.
    Vem, da je provokacija pa bom vseeno odgovoril.
    Zračnost v nabojniku, zaklepu ali bobniču revolverja je zato, da vsaka smet ne moti delovanja. Pri zaprtem zaklepu vzmet nabojnika pritiska na zaklep in nič ne šklepeta.
    Najmanj zračnosti v zaklepu in nabojniku ima Styer. Savage, ki je zelo cenjena puška pa večjo kot Ruger. (moje mnenje)
    Last edited by alojz1; 3. June 2013 at 22:54.

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Ni provokacija, gledal sem predstavitev na Youtube.
    Čista resnica.
    Sedaj se umikam iz te debate.

Stran 1 od 37 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •