Stran 13 od 37 PrvaPrva ... 39101112131415161723 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 121 do 130 od 369

Tema: Ameriške risanice

  1. #121

    Privzeto

    Zanimivo, da vse te poceni puške dobro grupirajo vso strelivo. Od lahkih do težkih krogel. Pri dragih so pa včasih problemi.

  2. #122
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat Lisjak je objavil: Pokaži objave
    Ne bom pisal, sem raje kar snemal.

    https://www.youtube.com/watch?v=IsFeHpiJUPo
    Tole je bolj švoh glede na vse naslone in bipode
    Pa še težave z nabojnikom...

  3. #123

    Privzeto

    Glede grupe se strinjam. Razen, če ni na 300m streljal.
    Težav z nabojnikom ni. Vsak vidi, da je tulec odstranil z roko preden je bil zaklep v zadnjem položaju. Zato ni pobral drugega naboja. Ampak za nekatere je to že preveč kunštno.

  4. #124
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    664

    Privzeto

    Streljal sem na 100m. Naslon z avtomobila ni bil optimalen. Najboljša grupa je bila leže z vreče (
    rezultat na koncu videa).
    Ruger ima v .223 serijsko napako nabojnika, zadnjega naboja ne potegne v cev. Napako se z malo brusnega papirja odpravi v 5 minutah. Težava je tudi v kopitu, ki se preveč upogiba, zato se z nogicam na terenu, ne da uporabno streljat. Tudi drugače malo sumim kopito, da bi bilo potrebno poglobiti kanal.
    Daljnogled, ki ga uporabljam ima zelo debel križ (pokriva ca 3,5cm krog na 100m), tako da tudi to malo doda k samem zadetku. Pa tudi sam nisem najboljši strelec. Kar se tiče delovanja zaklepa in zatikanja nabojev, deluje sedaj brezhibno. Na posnetku sem lovil naboje, da mi niso šli po steklu. Pri zadnjem naboju nisem vedel ali sem imel še en naboj ali ne, zato sem bil malo zbegan. Do sedaj sem testiral samo 3 vrste nabojev imam namen še malo poskušat in tudi daljnogled zamenjat, da bo merjenje na tarčo malo boljše. Bom naredil še kakšen posnetek, če bodo otroci spali ponoči

    Vsekakor si tudi jaz želim ožjih grup, bomo videli, če bom do njih tudi prišel.
    Last edited by Lisjak; 17. April 2015 at 15:11.

  5. #125

    Privzeto

    Zadnji naslon (zajčja ušesa) je čisto odveč. Pri streljanju puško dvigneš. Manjšo podlogo daj pod kopito pri rami. Višino loviš tako, da zadnji del pritisneš navzdol. Ali pa premikaš podlogo po nagibu kopita. Grupa mora biti pod 3 cm. Vsaka.
    Z tvojim daljnogledom boš laže meril, če narediš v tarči X
    Last edited by alojz1; 17. April 2015 at 15:39.

  6. #126

    Privzeto

    Lisjak ali lahko malo opišeš kaj je potrebno pobrusiti, da bo okvir OK. Meni tudi občasno zatakne naboj. In ne vedno samo zadnjega.

    Hvala

  7. #127

    Privzeto

    Plastiko pošpricaj z tistim sprejem za armaturo, pa bo laufal.

  8. #128
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Bled
    Prispevki
    664

    Privzeto

    Citat matejk je objavil: Pokaži objave
    Lisjak ali lahko malo opišeš kaj je potrebno pobrusiti, da bo okvir OK. Meni tudi občasno zatakne naboj. In ne vedno samo zadnjega.

    Hvala
    Zelo počasi brusi del nabojnika, ki je rdeče označen na sliki. Malo pobrusi in nato poskušaj, če dela. Minimalno je potrebno tudi pobrusiti tudi oboje prednjih "ustnic", ki dvigneta naboj. Brusi minimalno, da ne boš pobrusil preveč.

    Click image for larger version. 

Name:	MU000_1949_zps02c32d50.jpg 
Views:	14 
Size:	113.1 KB 
ID:	15212

    Na spodnjem linku (bolj spodaj) imaš točne dimenzije (v inčih), kolikšen mora biti razmik prednjega dela nabojnika, da deluje tekoče.

    http://www.24hourcampfire.com/ubbthr...American_223_m

    LP

  9. #129
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat Lisjak je objavil: Pokaži objave
    Bom naredil še kakšen posnetek, če bodo otroci spali ponoči
    To pa le daj, takšni posnetki in izkušnje so vedno zanimivi za pogledati.

  10. #130

    Privzeto


    Hvala. Bom poizkusil in javim rezultate.

    Lp
    Last edited by Pinkfloyd; 20. April 2015 at 15:45.

Stran 13 od 37 PrvaPrva ... 39101112131415161723 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •