Stran 21 od 37 PrvaPrva ... 1117181920212223242531 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 201 do 210 od 369

Tema: Ameriške risanice

  1. #201
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Pri tikki z lesenim kopitom imaš malo plastike.

  2. #202

    Privzeto

    Je pa cena takoj višja (za Tiko in les).
    Pa smo spet na začetku. Nakladanje v nedogled. Nekdo vpraša za natančnost pa se plaz sproži.
    In nihče noče razumet to, kar sem napisal. Ror tudi pri poceni Amerikan puški je že točen. Če bi to cev vstavil v Blaserja, Sakota ali podobne na rezultatu nebi opazili razlike. Ampak puško sestavlja še kopito, zaklep z sprožilcem in optika. Na Blaserju ne vidim poceni daljnogledov kot na Rugerju. Kdo bo pa dal na tako puško daljnogled 4x dražji od puške?
    Zato sem napisal: točna je že samo streljanje z njo je bolj zahtevno. Se pa najde kdo z plitkim žepom in strelskim znanjem. In taki mirno posekajo tiste z globokim žepom in samo teorijo. Tisti, ki razumete kaj hočem povedati se ne boste šteli med te zadnje.
    Malo objektivnosti manjka večini. Meni je vsaka puška dobra. Dokler ne vidim, da ima napačno nastavljeno proženje, previsoko montažo, daljnogled te pa tolče. Kopito pa brez ličnice in glave sploh naslonit ne moreš. Ja, z tako je pa težko zadeti.
    Last edited by alojz1; 26. May 2015 at 18:12.

  3. #203
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Dobro bi bilo vedet tudi za življensko dobo teh amerikank, pa koliko nege potrebujejo po uporabi.

  4. #204

    Privzeto

    Ko sem v Borovljah pri puškarju gledal izdelavo, sem izvedel, da kupuje odlične hladno kovane cevi v Zastavi. Skopsko jeklo je veljalo za najboljše. Tudi nastreljevali so z PP ali Igmanom. So pohvalili točnost.
    Italijanski gost je bil zelo ponosen in je hvalil svojo original mavzerko. Pa sem mu pokazal napis ob strani. Bila je Zastava.
    Mi še vedno mislimo, da je firma tudi kvaliteta. Pa ni tako. To velja tudi za strelivo. Imamo pač predsodke. Smo pa z puško, ki nam je všeč tudi bolj zadovoljni.
    Dobro cev so znali narediti že pred 100 leti. Ostalo so pa še rusi v zadnjem času tako dodelali, da velja njihova Orsis za najboljšo (ampak stane 5Kâ??). Ampak večini so pa še vedno nemške všeč. Tak je
    Last edited by alojz1; 26. May 2015 at 19:28.

  5. #205

    Privzeto

    Alojz, saj načeloma se kar strinjava se mi zdi, po tem ko sem dvakrat prebral tvoje poste. Vsaka nova cev je dovolj precizna za lovsko rabo. Nihče ne bo šel pošiljati v prodajo pušk, s cevmi, ki imajo nenormalen raztros. Še manj bi kdo tako puško kupil, ko bi se "reklama" razširila. To bi bil preprosto poslovni samomor.
    Ampak na puški še marsikaj drugega vpliva na natančnost. Zastava ima lahko še tako dobro cev - pa nič ne pomaga, če je kopito nerodno, nemški sprožilec še bolj, montaža je previsoka, daljnogled slabe kvalitete, odsun je močan in nenazadnje strelec ne naredi svojega...
    Ruger American ima brez dvoma kvalitetno precizno cev. Ampak tukaj so druge stvari. Nerodno kopito, milo rečeno zelo povprečen sprožilec, aluminijaste montaže slabe kvalitete, nihče na tako puško kot je rekel Alojz ne bo montiral dragega nemškega daljnogleda, pa puška je zelo lahka in ima razmeroma kratko cev, kar lahko pri občutljivem strelcu spet povzroči precejšnje težave pa tako naprej...

    Nekako so te stvari pri kvalitetni moderni opremi pač manj izrazite oziroma je manj možnosti da kaj ne bo štimalo. Moje mnenje velikokrat napadate. Ampak jaz pišem na podlagi tistega, kar sem sam preizkusil. Imel sem novo mauzerico z boroveljsko cevjo, po meri narejenim kopitom, nemškim naprožilom in suhl montažo z novim Zeissom. Pa nisem bil zadovoljen. O slabostih naprožila sem že vse napisal, suhl montaža je bila previsoka za daljnogled s 56 lečo, plastično kopito na Blaserju mi mnogo bolje leži kot tista lesena po meri izdelana zadeva. Nato pa še razne druge stvari, npr. Blaser je neverjetnih 17 cm krajši, ima novejši zaklep, ki se hitreje repetira, ima direkten sprožilec povsem drugega razreda, itd... Skratka obe puški sta imeli zelo kvalitetno cev. Pa vendar je razlika med puškama neverjetna.

    In ne spet pisat da se te stvari ne tičejo ameriških karabinov, ker se in to še kako. Če le iz posta potegneš neke zaključke.

  6. #206

    Privzeto

    Logični zaključki. Ampak ta debata se je začela, ko je nekdo spraševal po natančnosti poceni pušk. Estetika in druge malenkosti se tu ne upoštevajo.
    Zato pa imamo tako pestro izbiro. Tudi ljudje smo različni. Ne morem si predstavljati kakega velikana z puško Amerikan 18". Večkrat pa vidim kakšnega 160 višine in 50kg z postlo vred, ki ima 114cm dolgo 9,3 kaliber (ali pa kak hud magnum). Kompleksi pač. Rezultati pa največkrat bogi.
    Dobro je, da lahko vsak izbere orožje po svojem okusu, žepu in želji. Znanje pri izbiri pa ne škodi. In takšne debate tudi ne.
    Last edited by alojz1; 26. May 2015 at 20:28.

  7. #207

    Privzeto

    No, Deerhunter, sedaj pa mi razloži v čem je Zastavin nastavljivi prožilec slab!
    Za cevi je že Alojz napisal, sam prej tega nisem želel izpostavljati to znano dejstvo.

    In v čem je slab Rugerjev prožilec? Tako zastavinega kot Rugerjevega imam in odkar jih imam, me nihče več ne prepriča v naprožila s katerimi sem začel v jagi. In ko sem jaz streljal z Blaserjem, nisem čutil razlike kar se tiče proženja! Kje pa ti zaznaš razliko?

    Kar se tiče estetike, je pri lovskih puškah sekundarnega, če ne celo tercialnega pomena! In do sedaj najlepše puške sem videl ravno pri čehih, rusih in jugoslovanih. Le naročiti je potrebno posebej! Doprinese pa to k natančnosti in uporabnosti puške čisto nič. Kvečjemu odnese!

    Kar se tiče zaklepa, za katere praviš, da imajo američani slabe izpeljanke mauserjeve klasike, pa to potem velja tudi za Manliherja. Ampak sorry, repetiranje pri Ruger Americanu in poprej pri Manlicherju je bila in je zame pesem napram dragi ročno izdelani mauserci.
    Edina prednost klasičnega mauser repetirnega valja je zaklepanje igle z varovalko! Vzmet izmetača, ki utrjuje repetirni valj v zaklepišču je pa edini element, ki preprečuje, da ta ne opleta kot pasji rep! Tako da so te po tvojem slabe izpeljanke ravno tako napredek te klasične osnove, kot je to tudi blaserjev zaklep. In po tej poti niso šli le američani!

    Kar se tiče natančnosti, ko praviš, da so ameriške enako natančne, kot evropske cenejše. Če pogledaš podatke testa, ki sem ga citiral, so večinoma natančnejše kot draga R8 za 4 jurje â??!

    Tisto, kar lahko kdo zameri tako ameriškim kot tudi evropskim puškam, je plastično kopito in plastični magazini. To sem jaz zameril že moji stari manlicherci, še vedno uporabljani Heym-ovki, pa je oboje slavna ah in oh nemška velecenjena roba.
    A kvaliteta plastičnih mas napreduje, pri uporabnosti ji pa itak ni para kar se tiče vremenskih razmer. In če je meni plastika na Manliherci zdržala preko 20 let, nič ne dvomim, da mi bo tudi na Rugerju tako dolgo služila!

    Če bo prej po kakšnem slučaju odslužila, si jo bom pa doma naprintal in premontiral.
    Last edited by Sršen; 27. May 2015 at 12:28.
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #208
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Zame je plastični magazin čisto v redu pa še rjavi ne.

  9. #209

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Zame je plastični magazin čisto v redu pa še rjavi ne.
    Se strinjam. Za Rugerjevega še ne vem kako se bo obnesel tekom let. Tisti mali popravek smo že poštudirali, čas pa bo pokazal še trajanje. Manlicherjev pa je po tolikih letih uporabe in napačnem polnjenju prejšnjega lastnika začel pokati in ga je bilo potrebno popraviti ali kupiti novega za lepe denarje.
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #210

    Privzeto

    Glede nemškega naprožila si sam napisal, da te nihče več ne prepriča vanj. No, mene tudi ne. Drugo so direktna sprožila, katere imajo večinoma tudi novejše zastave. Ampak starejši modeli so več ali manj vsi z naprožilom. In ravno teh pušk je v naši LD 60% vsega orožja.
    Estetika je sekundarnega pomena pri vojaških puškah, pri lovskih je ravno obratno, odvisno kako gledaš na to. Plastična puška brez merkov na cevi paše bolj v vojaški kontekst kot v lovski, kot trdijo stari jagri. In po svoje imajo tudi prav. Se je pa to pri lovcih prijelo ne zato, ker izgleda bolj lovsko, pač pa zato, ker so te zadeve bolj robustne in imajo zato čedalje več privržencev. Zaradi tega sem tudi sam šel na plastiko.
    Glede proženja pri R8 pa najprej ustreli z R8 pa se bova potem pogovarjala. Prek foruma nima smisla razlagati. Treba je probati. Če si navdušen že nad Rugerjevim, boš pri R8 globoko impresioniran...

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    No, Deerhunter, sedaj pa mi razloži v čem je Zastavin nastavljivi prožilec slab!
    Za cevi je že Alojz napisal, sam prej tega nisem želel izpostavljati to znano dejstvo.

    In v čem je slab Rugerjev prožilec? Tako zastavinega kot Rugerjevega imam in odkar jih imam, me nihče več ne prepriča v naprožila s katerimi sem začel v jagi. In ko sem jaz streljal z Blaserjem, nisem čutil razlike kar se tiče proženja! Kje pa ti zaznaš razliko?

    Kar se tiče estetike, je pri lovskih puškah sekundarnega, če ne celo tercialnega pomena! In do sedaj najlepše puške sem videl ravno pri čehih, rusih in jugoslovanih. Le naročiti je potrebno posebej! Doprinese pa to k natančnosti in uporabnosti puške čisto nič. Kvečjemu odnese!

    Kar se tiče zaklepa, za katere praviš, da imajo američani slabe izpeljanke mauserjeve klasike, pa to potem velja tudi za Manliherja. Ampak sorry, repetiranje pri Ruger Americanu in poprej pri Manlicherju je bila in je zame pesem napram dragi ročno izdelani mauserci.
    Edina prednost klasičnega mauser repetirnega valja je zaklepanje igle z varovalko! Vzmet izmetača, ki utrjuje repetirni valj v zaklepišču je pa edini element, ki preprečuje, da ta ne opleta kot pasji rep! Tako da so te po tvojem slabe izpeljanke ravno tako napredek te klasične osnove, kot je to tudi blaserjev zaklep. In po tej poti niso šli le američani!

    Kar se tiče natančnosti, ko praviš, da so ameriške enako natančne, kot evropske cenejše. Če pogledaš podatke testa, ki sem ga citiral, so večinoma natančnejše kot draga R8 za 4 jurje â??!

    Tisto, kar lahko kdo zameri tako ameriškim kot tudi evropskim puškam, je plastično kopito in plastični magazini. To sem jaz zameril že moji stari manlicherci, še vedno uporabljani Heym-ovki, pa je oboje slavna ah in oh nemška velecenjena roba.
    A kvaliteta plastičnih mas napreduje, pri uporabnosti ji pa itak ni para kar se tiče vremenskih razmer. In če je meni plastika na Manliherci zdržala preko 20 let, nič ne dvomim, da mi bo tudi na Rugerju tako dolgo služila!

    Če bo prej po kakšnem slučaju odslužila, si jo bom pa doma naprintal in premontiral.
    Last edited by Deerhunter; 27. May 2015 at 13:56.

Stran 21 od 37 PrvaPrva ... 1117181920212223242531 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •