Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 11

Tema: Tečaj za vodnike krvosledcev

  1. #1

    Privzeto Tečaj za vodnike krvosledcev

    Še tukaj dodajam povezavo in prepis vabila na ta zanimivi tečaj. Lansko leto v Istri je bilo kolikor sem v enem dopoldnevu lahko presodil, zelo zanimivo, prijetno in poučno. Ne dvomim, da bo tako tudi letos. Pridite, ne bo vam žal! Se vidimo v prijetnem ambientu LD Dobrna.


    http://www.forum-lov.org/tekme-tecaj...ke-krvosledcev

    LOVSKIM DRUŽINAM SKZLD
    IN DRUGIM…


    ZADEVA: Tečaj za vodnike krvosledcev

    Spoštovani,

    V 5. številki revije Lovec, ste najbrž zasledili razpis tečaja za vodnike krvosledcev vseh lovskih pasem v organizaciji Komisije za lovsko kinologijo LZS, Vzrejne komisije za barvarje, LD Dobrna, ter SKZLD Celje, ki se bo odvijal 13.,14.,15. junija v LD Dobrna (Lovska koča na Trojni).
    Ta tečaj se odvija vsako leto v drugi regiji Slovenije in ima namen usposabljanja vodnikov, ki imajo lovske pse primerne pasme za šolanje v delu po krvni sledi, imajo voljo, ter se želijo ukvarjati z iskanjem ranjene divjadi.

    Letos smo ta tečaj organizirali v lovišču LD Dobrna, da približamo to obliko izobraževanja tudi našim lovcem- vodnikom lovskih psov.

    Prosimo, da v svoji sredini Lovske družine poiščete zainteresirane, da se prijavijo na el. naslov : janez.sumak@gmail.com do 1.6. 2013 (Ime , priimek, naslov, tel. številka)
    Udeleženci, ki bivajo v regiji se lahko na lastno željo vozijo domov, drugače pa je poskrbljeno tudi za prenočišča.

    Vse informacije lahko dobite na tel. št. 041 685 664 Janez Šumak

    Lovski zdravo.



    Strokovni tajnik
    MASTNAK ZDRAVKO
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


  2. #2

    Privzeto

    Bilo je fletno in poučno.
    Vsem skupaj, tečajnikom, inštruktorjem in predvsem gostiteljem z intendantom in kuharjem Andrejem na čelu najlepša hvala!
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


  3. #3

    Privzeto

    O tečaju malo obširneje in po domače:
    http://www.forum-lov.org/tekme-tecaj...krvi-na-trojni
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto nesporazum

    Lovec, vodnik lovskega psa, s katerim se je udeležil v predhodnem postu predstavljenega tečaja za vodnike krvosledcev je bil prepričan, da je s prejetjem potrdila o uspešno zaključenem tečaju postal iskalec ranjene divjadi. Po njegovih besedah naj bi bilo ob podelitvi potrdil tako predstavljeno vsem udeležencem tečaja.

    Jaz namreč v to izjavo niti najmanj ne verjamem, vendar bi s tem primerom vseeno rad opomnil VK za barvarje, da v bodoče jasno seznani tečajnike o pomenu pridobljenega naziva ob uspešno zaključenem tečaju.

  5. #5

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Lovec, vodnik lovskega psa, s katerim se je udeležil v predhodnem postu predstavljenega tečaja za vodnike krvosledcev je bil prepričan, da je s prejetjem potrdila o uspešno zaključenem tečaju postal iskalec ranjene divjadi. Po njegovih besedah naj bi bilo ob podelitvi potrdil tako predstavljeno vsem udeležencem tečaja. ...
    Tisti, ki to trdi je enostavno sedel na ušesih ali pa se dela norca!
    Iz lastnih izkušenj udeležbe in prisotnosti na teh tečajih z gotovostjo trdim, da česa takega tam ni mogel slišati!
    Za povrhu tam jasno povedo kako je z beleženjem iskanj v informacijski sistem Lisjak in takemu "modelu" brez evidentiranega psa z opravljeno preizkušnjo ni možno zabeležiti iskanja.
    Na tečaju se uči vodnike, krvosledni tamdem pa sestavljata tako vodnik kot tudi pes.
    Žalostno je, da nekomu, ki je obiskoval tečaj ni jasno, da mora pes opraviti uporabnostno preizkušnjo! Pa temu zagotovo niso krivi predavatelji, temveč on sam.

    Vsaj pogledal bi lahko ali na potrdilu iz tečaja piše tudi ime psa. Tudi jaz sem svojega otroka nekajkrat pripeljal v službo. Ga bom sedaj prijavil na razpis za direktorja firme!?
    Bom raje nehal, da še kaj preveč ne napišem. Zato pa smo kjer smo ...

    To pa še napišem, tak naj psa kar proda ali podari nekomu, ki bo z njim znal delati! Zanj ga je škoda!
    Last edited by Sršen; 9. October 2014 at 10:21.
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #6
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Pametno bi bilo dovoliti tudi beleženje iskanj s psi, ki nimajo preizkušnje. Takih je namreč veliko. Ker smo prepametni pa smo tam kjer smo, živela birokracija

  7. #7

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Pametno bi bilo dovoliti tudi beleženje iskanj s psi, ki nimajo preizkušnje. Takih je namreč veliko. Ker smo prepametni pa smo tam kjer smo, živela birokracija
    Seveda! In ker imam znanca, ki ima puško, lovskega izpita pa ne, bi bilo pametno dovoliti in beležiti tudi take love.
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #8

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Pametno bi bilo dovoliti tudi beleženje iskanj s psi, ki nimajo preizkušnje. Takih je namreč veliko.

    Ne morem verjeti.
    Če pa logično pomislim, bi bilo pa dobro. Bi lovski inšpektor samo evidenco iskanj pregledal in bi lahko položnice pisal. 420€ za vodnika in mnogo več za vodstvo LD.

  9. #9
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Kaj ima pri tem lovska puška in izpit ? Sicer se pa o kinologiji ni s kom pogovarjat. Včeraj kupili psa, danes vedo vse. Sicer pa ima Alojz, prav, zakaj evidentirat in da te potem jeb..... ej, slovenčki mali

  10. #10

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Sicer se pa o kinologiji ni s kom pogovarjat. ej, slovenčki mali
    Imaš prav. Težko je najti sogovornika. To, kar imaš ti v mislih ni kinologija.
    Pravi kinolog ve zakaj nabavi psa. Pozna zakonodajo. In dela v skladu z njo. In ima rad psa.
    Poznam dva vodnika krvosledcev, ki sta letos vzela moja psa. In že zelo uspešno opravila telesno oceno in preizkus po umetni sledi. Pa sedaj skupaj z psom nabirata izkušnje. Z takimi je smiselno debatirat. V soboto pa pričakujem še par mladih zagnanih vodnikov na preizkušnji.
    Sicer smo o tem že pisali. Pa bom ponovil.
    Če pes ne dvigne zajca ne naredi nobene škode. Razen, da vodnika prikrajša za veselje. Če pa iščemo ranjeno divjad pa imamo odgovornost. Ne moremo in ne smemo iskati z vsakim nepreizkušenim psom. Pa ta preizkus je minimum. Od tu naprej se krvosledec dela. In prav je, da si zagotovijo takšni odgovorni začetniki tudi pomoč v primeru neuspeha.

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •