Stran 4 od 4 PrvaPrva 1234
Rezultati 31 do 37 od 37

Tema: Nemški gonič

  1. #31

    Smile Nemški gonič

    Lovske pse imamo v druživi že celo živlenje. Nemškega goniča imam že slabih 12 let. je vsestranski pes ki je dovolj pogumen in oster tudi ko naleti na medveda. prvih 5mesecev je bil v hiši in redni sprehodi po gozdovih so razvili njegove naravne zasnove. Goni glasno in glas spreminja glede na divjad in njeno razdalijo. sprva je bil zelo vstrajen in je držal sled tudi do 2 dan... zato ga je bilo teško iskati (ta pasma ima izredno dobro orientacijo zato se vedno vrne na kraj kjer je bil spuščen tako da sem problem rešil z šotorko, ko je zginil sem jo nastavil na kraju kjer sem ga spustil in vedno je počakal tam). z tem ko se je ps parkrat "zgubu" sem dosegu da je divjad prej spuslil. sedaj naredi krog 2-3km ter se vrne do mene. ker je bil naš pes najbolj dominanten v leglu sem mislil da bodo pri vzgoji problem pa ni bilo nobenih Pes je postal pravi družinski član in lovski tovariš. preizkus naravnih zasnov je naredil izjemno dobro in tudi strelo-plašen ni, pri telesni oceni pa je bil ocenjen s 5 kot odličen predstavnik te pasme. enkrat na teden mu dam kot priboljšek tudi malo surovega mesa da je na lovu bolj oster... Moram reči da je ta pasma ena izmed zelo zelo dobrih lovskih pasem in se bom tudi v prihodnje odločil za to pasmo lp

  2. #32
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Kar sem jih nekaj videl, so lepo gonili prašiče .

  3. #33
    Član od
    Mar 2009
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    252

    Privzeto

    En naša član ima psičko te pasme in je izjemno pridna tako na zajcu kot divjih prašičih, pri slednjih že skoraj preveč pogumna ker jo je prejšnjo jesen skoraj skupila, vendar je po treh tednih spet veselo gonila.

  4. #34

    Privzeto edipps@gmail.com

    Pozdravljeni!

    Trenutno imam na voljo še nekaj samičk ,ki jih bom oddal praviloma do konca junija.So tribarvni nemški goniči od psice Ajde ,ki ima tri leta.Je vztrajna in delovna žival.

    V prihajajočih dneh bom objavil slike mladičev.
    Pozdrav !
    Last edited by Veper; 10. May 2010 at 12:34. Vzrok: mali oglasi so posebna rubrika.

  5. #35

    Privzeto Cena mladiča nemškega goniča

    Zanima me, koliko stane mladič nemškega goniča.

    Hvala za odgovor!

  6. #36
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto nemški gonič

    Mi lahko kdo posreduje podatke o vzrediteljih delovno kvalitetnih nemških goničev v naši deželici?
    Na spletni strani KZS (VK za goniče) so nekaj časa pridno ažurirali podatke o potrjenih paritvah, trenutno se je pa zadeva ustavila.

  7. #37
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Na Primorskem opažam vse več teh goničev. Moram reči, da so dobri prašičarji. Izpodrivajo istrijanca in posavca. Se mi zdijo bolj umirjeni in bolj vodljivi od istrijanca. Menim, da so primerni za lov velike divjadi. Danes je ena psička skupaj s terierjem najprej gonila nato pa oblajala medota.

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •