Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 37

Tema: Nemški gonič

  1. #21
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Primorci imajo še vedno kar nekaj goničev. Iz pogovorov sem izvedel, da večina da glas na sledi že med 4. in 5. mes. starosti, seveda, ako je psiček redno v naravi. Pri tvoji psički se zna zgoditi, da bo le vidoglasna ali pa se bo oglašala na sledi z večjimi ali manjšimi prekinitvami. Preveri kako reagira na srno in nam poročaj.

  2. #22
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Tud moja Brandl brakinja se je prvič oglasila pri dobrih 9 mes. in sem jo moral zelo spodbujat, pa čeprav sva bila skoraj vsak dan v gmajni, je pač ne preveč pogumnega značaja. Zdaj je stara 14 mes. in veselo goni, je pa še zmeraj kratka (zajec, lisica) 10 min., srnjad do 100 metrov.
    Lepo počasi in potrpežljivo pa bo. Sem imel jaz podobne skrbi, ker sem imel prej terierčka, ki je res kmalu začel goniti. Vse ob svojem času.

  3. #23
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    407

    Privzeto

    Pred leti sem si nabavil mladiča kratkodlakega istrijanca, ki je v starosti 3,5 mesecev že glasno pognal za srno. Nakar se je z leti izkazal da je preoster za gonjo saj je srno pri treh letih držal več ur. Odločil sem ga prodat, vendar sem pred tem opravil eno leglo s psičko solovca iz sosednje družine. Iz tega legla sem si zadržal enega mladiča (samičko). Ta mladič pri starosti 8 mesecev je še vedno gonil divjad brez glasa-potiho. Oglasila se ni niti ko je divjad videla. Prvi glas sem slišal pri skoro 9 mesecih.
    No ta psička ima danes 8 let in vam lahko zagotovim da je pri lovu na zajca nekaj izrednega. Srne pa še danes niti ne pogleda.

  4. #24

    Privzeto

    Hvala za vaša mnenja. Danes zjutraj sem bil malo na jagi, ko je pred mano skočil zajec,poklical sem psičko in ji pokazal sled pa je kar urno z niskim nosom letela za njim. Dvakrat je spustila glas potem pa ne več. Bilo je ni kakšni dve minuti, vem pa da je bil v bližini potok. Mogoče se je naveličala ali pa zgubila sled.

  5. #25

    Privzeto

    pes je mlad ,bistvo da da glas ,bo pa čedalje boljš ,bo videl poročaj

  6. #26
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    407

    Privzeto

    Citat gams je objavil: Pokaži objave
    Lep pozdrav!

    Imam 8 mesecev staro psičko, ki je zelo živahna. Zanima me kdaj bo začela glasno gonit divjad (zajce, lisice)?
    Gams!
    Ker si tvojo vprašanje navedel pod naslovom Nemški gonič, predvidevam da je tvoja psička te pasme.
    Mislim pa da nisi za lov divjega zajca izbral najboljšo pasmo!

  7. #27

    Privzeto


    stara slabe 2 leti danes zjutraj v lovišču

  8. #28

    Privzeto

    Počepni ko slikaš

  9. #29
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    A je s preže ?

  10. #30

    Privzeto

    ne ampak iz letala

Stran 3 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •