Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 37

Tema: Nemški gonič

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Nemški gonič

    v v v v v
    Citat jelen je objavil:
    V naslednji nekaj letih bi rad kupil novega psa. Zanimame, ali ima kdo od vas doma nemškega goniča. Rad bi izvedel katero divjad lovite znjim, njegov temperament ...

    HVALA! :D :D
    Citat Hubertus je objavil:
    Nemški gonič je v Sloveniji vedno pogosteje zastopana pasma. Nabavljajo si jih vodniki predvsem tam kjer večinoma lovijo prašiče komentarji pa so od povprečnega pa do tega, da so zelo ostri. Vsekakor je zagnan in močnega nagona.
    Za podrobnejše informacije se obrni na kakšnega izmed vzrediteljev.

    Citat zober je objavil:
    Pa trmast oziroma teško učljiv tud je pa zelo vstrajen to pa moram priznat!
    Citat ben je objavil:
    Moje izkušnje, imam namreč triletnega nemškega goniča so dokaj dobre, ni trmast, tudi vodljiv je bolj kot istrijanec, mogoče je edino premalo oster na prašičih.
    Citat pranger je objavil:
    To, da goniči gonijo več dni, je razširjeno mnenje med lovci, zato si raje nabavljajo šarivce. Pravilno izšolan gonič goni zajca, lisico, kuno in to okoli eno uro, odvisno od vstrajnosti psa. Tako po gonji se mora pes vrniti do vodnika. Če pa pes goni več časa, povsej verjetnosti ne goni zgoraj navedene divjadi, ampak visoko divjad, še slabše pa je če menja sled. To je nepravilno izšolan pes. Tako izšolan gonič pa odvrača še druge zainteresirane lovce, da bi si nabavili goniča, prav zaradi razširjenega mnenja, da so vsi goniči takšni. Za to pa je nedvomno krivo šolanje oz. vodnik.
    Sam poznam primer, ko prepeličar goni več ur. Kar je tudi odraz nepravilne vzgoje.
    Citat rtvcokan je objavil:
    jaz pa pričakujem konec tedna Nemško goničko,staro 9 tedno z imeno AJKA
    Citat Baco je objavil:
    Poznam pasmo.Super psi sem jih že videl na lovu.Od koga jo boš nabavil?



    Lp
    Citat mprimoz je objavil:
    Pr nas v LD ima eden psičko staro 3 leta, pa moram povedat, da sam govort ne zna, res ubogljiva in prijazna da komaj verjameš svojim očem. Škoda je le ta, da jo ta član bolj poredko vodi na lov. Sam kar sem jo mel možnost videt na lovu, sem opazu da zelo vztrajno išče z nizkim nosom, odlično goni in ni dolga. Velik sreče pri nakupu. :wink:
    Citat rtvcokan je objavil:
    od lovca iz rogaške slatine piše se pa GOBEC MARTIN ,TUDI JAZ SEM SLIŠAL SAME POHVALNE besede,upam da mi bo dober služila
    Citat hl je objavil:
    Ne upaj. Prepričani moraš biti, da ti bo dobro služila. Želim vama dosti lepih trenutkov pri vajinem druženju. Zame in tudi za mojega štirinožnega prijatelja je nekaj najlepšega, ko se spakirava v avto in greva na lov.
    lep lovsko kinološki pozdrav.
    Citat Breza je objavil:
    Hočeš reči, koliko ji boš TI dobro služil (beri: se z njo ukvarjal, ji nudil primerne pogoje za življenje, jo vzgajal in šolal, da te bo sploh hotela prizanti za vodnika).

    Je pa dober vzreditelj in dobro leglo. Preverjeno!

    ...tako da, osnovo imaš odlično, kaj boš pa iz psičke "naredil" pa je povsem stvar tebe kot vodnika. Saj veš, že tolikokrat ponovljeno na tem foumu in tudi drugod: "Kolikor v psa vložiš, toliko dobiš!"

    Vsekakor - čestitke! :D

    Lp, B.
    Citat rtvcokan je objavil:




    moja lepotička,prosim administratorja da pobriše prejšnja posta hvala za razumevnje in dober pogled
    Last edited by ZR7; 15. December 2007 at 19:29.

  2. #2
    ZR7 Guest

    Privzeto

    v v v v v v
    Citat jager007 je objavil:
    Slike naše 6 mesecev stare Brine.
    Sedaj že vztrajno išče z nizkim nosom in krajši čas goni.
    Zaenkrat sem zelo zadovoljen.

    LP :)




    Citat Sraka je objavil:
    Pozdravljeni !

    To kar tukaj lahko vidimo in preberemo je prava slovenska lovska kinologija. In na ta del moramo biti ponosni.
    Čestitam vsem vodnikom teh mladičkov in jim želim kar največ veselja s svojimi štirinožnimi spremljevalci.

    Prijatelja se ne da kupiti, lahko se ti le zgodi, če si si to zaslužil.
    Citat rtvcokan je objavil:
    moja gospodična stara 4 mesece

    Citat dolgin je objavil:
    Ti,tole jo maraš pa takoj odvadit! Rit ti pa ne sme! Daj ji kaj jest,da ne bo za črvi rila!!!! :lol:
    Sicer pa lepa psička!
    Citat rtvcokan je objavil:
    hvala,čisto nanovo razrit travnik od kot so se vzeli pa sam bog ve!

  3. #3

    Smile

    naše prijateljici,ki se dobro razvijajo





  4. #4

    Privzeto

    Lepo fantje,ni straha,da nebi ostala naša lovska kinologija na visokem nivoju!
    Dosti užitkov in uspehov pri vzgoji naših štirinožnih prijateljev želim!

  5. #5

    Privzeto ajka

    zdaj je pa že stara 1 leto


  6. #6
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Melbourne Australia
    Prispevki
    139

    Privzeto Hounds ?

    What breed of dog are these?
    & what type of hunting are they used for?
    Cheers Hound Hunter.

  7. #7

    Privzeto German hound

    Hello Hound Hunter!

    This type of breed is Deutsche Bracke in German langugage (German Hound) and his origin is from Germany. I hope that I help you.

    Have nice day!

  8. #8
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Melbourne Australia
    Prispevki
    139

    Privzeto German Hound

    Thanks for the explanation Prskae.
    Are they a quick hound ? as they look like they would be quicker than a Beagle, and how well do they voice on a fresh trail ? Do they have a strong voice and do they hunt all day?.
    Cheers Hound Hunter.

  9. #9

    Privzeto

    zivijo

    pred tremi meseci sm nabavu psa (nemskega gonica) in me zanima ce mi zna kdo povedat kje je kak clovek ki bi mi dau mal bl strokovne nasvete kako se je treba z njim ukvarjat.Sicer sm biu v soli z njim in morem rect da je zelo poslusen in uboga sam me zanima se kej vec kokr sam sedi in prostor.
    Tko da prosm ce je kdo kle gor naj mi napise kak kontakt da se mal pomenmo.

    hvala v naprej


    lep pozdrav

  10. #10

    Privzeto Ajka

    imam prijatelja ki že ima tretjo psičko ,tako da ti lahko da kakšen nasvet so pa bile sve zelo dobre po krvnem sledu( TINKO 041577542) ,tako da sem se tudi jaz navdušil zanjo,kje si jo nabavil ŠE ENA SLIKCA IZ VČERAJŠNEGA LOVA

Stran 1 od 4 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •