Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 15

Tema: Zemljevid vseh LD

  1. #1

    Privzeto Zemljevid vseh LD

    Iščem kakšen zemljevid kjer bi lahko videl seznam vseh LD.
    Ima kdo kaj podobnega?

  2. #2
    Član od
    Oct 2008
    Lokacija
    Dolenjska
    Prispevki
    1,207

  3. #3
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Jaz sem karto za naše lovišče dobil v LJ na ZGS.

  4. #4

    Privzeto

    Slika je nekoliko večja, da se lepše vidi:

  5. #5
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Zelo zelo približna oz. površna karta.
    Vidim , da ima naša LD novo sosedo .
    errare humanum est - motiti se je človeško

  6. #6

    Privzeto

    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    Zelo zelo približna oz. površna karta.
    Vidim , da ima naša LD novo sosedo .
    Tudi mi imamo novega nič več obstoječega soseda. Kdor je tole prerisoval je imel prastare podatke izpred časa podpisovanja koncesijskih pogodb.

    Obstaja digitalna karta vseh lovišč na ZGS. A očitno naši plačanci nimajo interesa kaj takega pridobiti in dati na voljo LD-jem.
    Jaz sem se znašel in imam meje lovišča tudi na navigaciji na telefonu.
    Vse se da, a očitno nič se nikomur ne ljubi ... razen plače pa kilometrine pobirat.
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #7
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    dolenjska
    Prispevki
    506

    Privzeto

    Če misliva isto karto - jaz mislim na tisto , kjer so vpisane koordinate , izdelal in izdal jo je ZGS- je ravno tako netočna . celotno lovišče je zamaknjeno za cca 1 km proti severu. Je pa v spodnjem kotu lepo napisano , da so meje okvirne . Vidš , kako se zaščitiš, da nisi nič kriv.
    errare humanum est - motiti se je človeško

  8. #8

    Privzeto

    Citat cviček je objavil: Pokaži objave
    Če misliva isto karto - jaz mislim na tisto , kjer so vpisane koordinate , izdelal in izdal jo je ZGS- je ravno tako netočna . celotno lovišče je zamaknjeno za cca 1 km proti severu. Je pa v spodnjem kotu lepo napisano , da so meje okvirne . Vidš , kako se zaščitiš, da nisi nič kriv.
    Ne, verjetno ne govoriva o isti stvari.
    Gre za podatke, ki so v bistvu prepis koncesijskih pogodb. To kar piše v koncesijski pogodbi pa velja, kajne!?

    Ti podatki obstajajo v digitalni obliki. Kaj so uporabili za izdelavo raznih tiskanih kart pa ne vem. Podatki o katerih pišem, za našo LD držijo. Res je, da ne tečejo do metra po terenu in je kje črta malo poravnana, (opisno je recimo da meja teče po strugi potoka, zarisana črta pa ravno ne sledi vsakemu tolmunčku in ovinku potoka) a bistvenih odstopanj ni.

    Kako priti do teh podatkov ne vem, jaz sem se znašel na svoj način, ki ni za objavo. Pristojni bi pa to seveda zlahka uredili, a bi se verjetno s tem pokazala še marsikatera šlamparija in neurejene medsoseske razmere ...
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Merodajne meje so v katastru lovišč, ki ga vodi ZGS. Je pa v digitalni obliki. 1km zamika je malo čudna reč, bi rekel, da gre za napako pri tiskanju.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #10

    Privzeto Kvalitetna barvna karta lovišča (barvna)

    Zdravo,

    že nekaj časa razmišljam o uporabnosti natančne karte našega lovišča.
    Lahko bi zajemala samo del lovišča. Tako da bi se jasno lahko videla meja lovišča, potoki, vlake itd. Karta bi bila po možnosti barvna in dovolj velikega formata, povečave in seveda plastificirana.
    Skratka za v nahrbnik!

    Nekaj malega sem iskal na GERK-u, vendar sem prepričan da so še boljše rešitve.

    kdo ima kaj izkušenj, prosim za nasvet!
    lahko tudi na ZS.
    Ni pomembno samo dobro streljati, ampak biti tudi čim manjša tarča!

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •