Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 14

Tema: Zahvala mentorju

  1. #1

    Privzeto Zahvala mentorju

    Pozdravljeni.

    Evo čisto frišen jager, ravnokar sem naredil izpit. Sedaj pa me zanima glede zahvale mentorju. Namreč odlično sva se razumela in sodelovala med pripravniško dobo in mi je kar malce malo samo, da mu rečen hvala za vse in to je to. Zanima me kakšne so bile vaše izkušnje oz. kaj predlagate. OK za par rund bo tako ali tako dobil :).

  2. #2

    Privzeto

    Kot mentor lahko rečem, da je največja možna zahvala lovsko tovarištvo in sodelovanje še naprej.
    Če je odnos mentor - pripravnik funkcioniral med pripravniško dobo kot je treba, lahko sedaj naprej funkcionira kot odnos dobrih lovskih tovarišev in prijateljev.
    Če tega odnosa ni bilo, je vsakršna zahvala in kakšna darila brez veze.

    Če že darilo mora biti in si ga želiš dati, naj bo to nekaj lovsko uporabnega simboličnega in posebnega. Nekaj, kar ne bo samo za prah nabirat. Nekaj, česar ne dobiš v trafiki. Mogoče nekaj, kar narediš sam s svojimi rokami.

    Jaz mojega prijateljstva ne prodajam in ni mi všeč, če ga hoče kdo kupiti. Dobri odnosi nimajo cene v valuti, temveč v odnosih samih, pomoči, nasvetih, tudi graji če je potrebno.

    Tako jaz, ostali seveda drugače.
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #3
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Tudi sam mislim isto kot sršen. Mentor bo še najbolj vesel, če ga boš še kdaj vprašal za mnenje ali prosil za pomoč pri lovskih zadevah.

  4. #4

    Privzeto

    Ok, tak odgovor sm pričakoval prvi :), to je na prvem mestu, normalno, tam kjer so odnosi na mestu, ampak sprašujem za kaj bolj konkretnega kakšne ste imeli izkušnje. Ja tudi se strinjam, če se kupi kakšen spomin naj bo uporaben, recimo kakšen pipec, zmerne cene.

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Kupi mu enga zelenega švicarja in to je to.

  6. #6

    Privzeto

    Jaz sem mojemu mentorju podaril knjigi "Naš lov" in lovski nož ("švicar")!
    Lp

  7. #7
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Moj mentor (je bil tudi očetov) bo dobil psa iz prvega legla. Je namreč frišen penzioner in ljubitelj psov tako, da izgovora, da nima časa ni več
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  8. #8

    Privzeto

    Kupi lep lovski nož,na klino pa daj lasersko vgravirat-Mentorju v spomin,tvoje ime in letnico opravljanja lovskega izpita-ni drago,lepo pa izpade.

  9. #9

    Privzeto

    Lepo je brati o dobrih odnosih med pripravniki in mentorji. Takšni tudi morajo biti. Mentor v veliki meri začrta pot bodočega lovca. In v marsikateri LD se tega premalo zavedajo. Med mentorji se najdejo tudi neprimerni člani, ki jim je cilj kandidata onemogočiti ali pa ga vzgojiti po svoji podobi.
    Vidim pa, da so tudi še pravi in pristni odnosi po katerih se je treba zgledovati. Verjamem, da bo mentor bolj kot vrednosti darila vesel kandidatove pozornosti. Prijateljstvo pa je treba ohraniti in negovati. Le tako bodo odnosi med člani zdravi, lov in druženje pa v veselje.

  10. #10
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Tudi mene veseli, ko to berem. Jaz sem mojima mentorjema podaril lučki v original lični škatlici z napisanim posvetilom...

    Alojz, v začetku maja bom v Postojni predaval mentorjem ravno o tem o čem pišeš. Potrudil se bom, da bo pristnih odnosov med mentorji in pripravniki še več... Mentor res ne more biti vsak in še to velikokrat samo na papirju...

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •