Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 29

Tema: Klicala in privabljala divjadi

  1. #11

    Privzeto

    Marsikatera od teh piščali na tržišču je uporabna.Iz lastnih izkušenj!Važno je poznati zvoke divjadi(vrste,ki jo lovimo) in seveda znati to imitirati.Zato pa potrebujemo posluh!!!Eni ga imamo naravno bolj kot drugi.Da se ga pa tudi razvijati.Lp.

  2. #12

    Privzeto

    Dobro!
    Mislim, da bom nabavil kar leseno od Hubertusa .
    Seveda ko gres prvic klicat ne gres sam, ampak gres z nekom, ki kma izkusnje z tem, da se zadevo naucis pravilno uporabljat.
    Poznavanje divjadi pa je itak predpogoj. Za to pa ni problema

  3. #13

    Privzeto

    Citat THEHUNTER je objavil: Pokaži objave
    Dobro!
    Mislim, da bom nabavil kar leseno od Hubertusa .
    Seveda ko gres prvic klicat ne gres sam, ampak gres z nekom, ki kma izkusnje z tem, da se zadevo naucis pravilno uporabljat.
    Poznavanje divjadi pa je itak predpogoj. Za to pa ni problema
    Pa že v trgovino vzemi sabo "nekoga,ki ima izkušnje,ker tudi vsi hubertusi nimajo enakega tona "zvoka",pa veliko uspeha.

    lp

  4. #14

    Privzeto

    Ja, to bi bilo tudi pametno
    Hvala! Ko bo sezona prska bom porocal kako mi gre

    Mislim pa tako piscalko:
    http://bock.si/product_info.php/cPat...l1km2j78vtfut1

    Da ne bo kdo mislil da delam reklamo

  5. #15

    Privzeto

    Najboljša je pa zarezana ržena slamica.
    Pa še zastonj. Se opazi, da ste samo mladi tule. Stari pa internet pa ne gre skupaj.

  6. #16

    Privzeto

    Vidim, da je metod kar veliko
    Te zastonj, ki se jih naredi doma ali kar v naravi pa je vedno dobro znat, vcasih so lahko tudi boljse od cesa ki kupis v trgovini!

  7. #17
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Najboljša je pa zarezana ržena slamica.
    Pa še zastonj. Se opazi, da ste samo mladi tule. Stari pa internet pa ne gre skupaj.
    Kje pa danes dobiš RŽ? V naših koncih je nihče ne seje.
    Drugače se piskati da na mnogo pripomočkov. Tudi na bankovec, menda je zelo važno, za koliko EUR je ta bankovec. Večji kot je, večji srnjak pride.
    Enkrat sem na lovskem sejmu v Salzburgu poslušal predavanje enega mojstra o klicanju srnjakov. Piskal je na razne piščalke, na travico, na bankovec, na bukov list, na koncu pa še brez vsega, na prste.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #18

    Privzeto

    Pri nas so včasih rekli, da ko je čas pravi in vnema največja, še na cviljenje bremz starega vojza pride srnjak.

    Drugače sva pa včasih z očetom delala "piščali" iz stebla pšenice (najboljša je bila tista stara, na redko sjana).

    Drugače pa sem najlepše klicanje prakticiral z oponašanjem mladiča - pride srna za njo pa velikokrat tudi srnjak.

  9. #19
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat POLH je objavil: Pokaži objave
    Drugače pa sem najlepše klicanje prakticiral z oponašanjem mladiča - pride srna za njo pa velikokrat tudi srnjak.
    Ja to je pri meni rezervna varianta. Če veš da je srnjak blizu in noče priti na pivkanje srne, potem je verjetno s srno. In zapiskaš na mladiča pa pride srna in z njo še ženin. Ali pa lisjak, kanja ali podobne lačne zadeve.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #20
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Voučja vas ŽeLBEZNki
    Prispevki
    702

    Privzeto

    Mi se pa zadnja leta ubadamo s klicanjem kozlov v prsku. Srečko je povzel metodo po stricu, Petarda pa prakticira kar z ustnicam in lani je priklical kozla
    Žlht smo lohk, škode pa na smemo delat !

Stran 2 od 3 PrvaPrva 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •