Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 29

Tema: Klicala in privabljala divjadi

  1. #1

    Privzeto Klicala in privabljala divjadi

    Pozdravljeni,

    Ker teme po hitrem pregledu foruma nisem nikjer zasledil jo odpiram tu.
    Ter ker se sezona prska tudi pocasi priblizuje bi vas vprasal katero klicalo za srnjaka bi mi predlagali? Gledal sem Buttolo ter neko leseno piscal.
    Katero izmed tega dvojega bi bolj predlagali?

    Hvala!

    Lep pozdrav!

  2. #2

    Privzeto

    Če ujameš pravi čas prska, bo srnjak prišel tudi na škripajoče kolo od
    samokolnice
    Jaz imal butolo in leseno od hubertusa,pa zaenkrat ni bilo pretirane sreče z nobeno.

  3. #3
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Najceneje boš prišel skozi, če boš iz kakšne plišaste igrače ven vzel piščal... Potem pa ko kličeš še malo pokaš z vejicami, pa imaš zagotovljen uspeh!
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  4. #4

    Privzeto

    Hvala z odgovore!
    Katera izmed buttola in lesene od hubertusa pa je lazja za uporabo? Ce ni dosti razlike bi vzel leseno od Hubertusa, saj je skoraj na pol cene od buttola.
    Se mi pa zdi, da se da z buttolom da naredit vec razlicnih klicov. Za hubertusa pa ne vem, naj pove tisti ki jo ima.

    hunterxxxl, tale tvoj nasvet pa moram preizkusit!

  5. #5
    Član od
    Oct 2009
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    79

    Privzeto

    Lani sem kupil rabljen buttolo. Deluje odlično. Enim mogoče res bolj paše lesena piščalka, kot pa en kos platike/gume, s sabo nosit.

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Lesena huberusova ali kakšna drugačna, tudi plastična piščal, v katero pihaš, je veliko bolj praktična kot buttolo, ki jo držiš v roki. Ker roke iomaš ponavadi zasedene s puško/daljnogledom/fotoaparatom. Delajo pa vse, jaz rad uporabim tudi travico ali bukov list, vendar imaš tako spet zaseden roke. Amapk včasih piščali nimaš sabo, pa je dobro, če znaš uporabiti material, ki je na voljo.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  7. #7

    Privzeto

    Torej predlagas bolj leseno Hubertusovo kot buttolo?
    Pomembo mi je da zadeva dobro dela in da ni prekomplicirana za uporabo .

    Nabavit pa moram toliko prej, da malo sprakticiram klice. Verjetno ni preprosto dokler se ne navadis.

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Kdaj pa je prsk ? Kakšne klice boš prakticiral ? Po moje je škoda telh 20 Eur, ker ne boš nič priklical, ker nimaš osnov, da bi bil lahko uspešen pri lovu na klic.
    Ne poznaš divjadi in njihovih navad in tudi terena ne.
    Ni to kot na televiziji, da dvakrat pihneš in prileti srnjak.
    Last edited by muzikant; 15. April 2013 at 16:03.

  9. #9

    Privzeto

    Vidim da si bil ti pri moj letih zelo zelo NEUMEN TER TRD . Si predstavljas da so vsi pri teh letih neumni kot si bil ti in da ne znajo nic haha . Ajej trde trde
    Zgleda pa da je "klicalo" za muzikante, objava mojega posta . Ah ah, fovsarija. A si ze slisal to, da tisti ki niso nikoli mogli nikjer uspet v zivljenju skusajo se druge, ki pa se trudijo kaj naredit zbit dol na njihov nivo. Dojami ze, da si porazenec.

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Fantiček, sprijazni se s tem, da si pač zelen, nimaš pojma, gnojiš vsepovprek, jaz te pa le seznanim z resnico.
    Vse ostalo žaljivke so le tvoj obrambni mehanizem in projekcija.

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •