Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 25

Tema: Krmni valj za divje prašiče

  1. #1

    Privzeto Krmni valj za divje prašiče

    Zavod za gozdove nam je v letnem načrtu na privabljalnih krmiščih za divje prašiče priporočal uporabo krmnih valjev. Na spletu sem našel samo enega ponudnika, zato me zanima ali ima kdo kakšno idejo ali načrt za domačo izdelavo.

  2. #2

    Privzeto

    Za valj ne rabiš načrta. Primeren sod ali valj z pokrovom in malo logike.

  3. #3

    Privzeto

    Najboljši je kakšen bojler za vodo (zaradi trdote), kakšen mehak sod bodo kaj kmalu odprli-sploh kakšen medved. Drugače se pa dobro obnese, ker šoje ne pridejo zraven. Vendar moraš vsak dan na novo napolniti (ne preveč), ker ga bodo čez noč popolnoma izpraznili.

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Če je problem medo, poskusi z starim gasilnim aparatom, je precej trpežen.Zato je malo težje izvrtati luknje vanj. Koruze gre pa notri čisto dovolj.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #5

    Privzeto

    Blato rado zapaca luknje!
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #6

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Blato rado zapaca luknje!
    Zato je pa bojler dobro pritrditi pokonci ob deblo. Spodaj kolo kot pri avtomatski krmilnici. Divjad ga veselo vrti in koruza izpada. Pa še na suhem je, če divjadi dalj časa ni.

  7. #7
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    115

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Zato je pa bojler dobro pritrditi pokonci ob deblo. Spodaj kolo kot pri avtomatski krmilnici. Divjad ga veselo vrti in koruza izpada. Pa še na suhem je, če divjadi dalj časa ni.
    Ko se divjad navadi ti ga v enem večiru sprazne.
    S temi valji - ¨bojlerji¨ z luknjami ki ležijo potleh verjetno lahko pride do tega da merjasec okruši čekan ali ga celo zlomi. Popravite me če se motim.

    lep pozdrav
    Cilj vojne ni, da umreš za svojo domovino, temveč da pripraviš tistega na drugi strani, da umre za svojo.
    "Veliko moč ima tisti, ki zna molčati tudi takrat, ko ima prav"

  8. #8
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat jan L. je objavil: Pokaži objave
    S temi valji - ¨bojlerji¨ z luknjami ki ležijo potleh verjetno lahko pride do tega da merjasec okruši čekan ali ga celo zlomi.
    To je res hud problem.V Nemčiji zato prodajajo gumirane
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #9

    Privzeto

    mugo, na fcbk bi ti dal rokico s prstom gor! :)

    Ne vem kako velike luknje bi morale biti, da merjasec lahko zatakne čekan v špranjo. Kolikor čekanov sem jaz videl in boljerjev z luknjami, čekan ne gre v luknjo!
    Last edited by TaSl; 11. April 2013 at 22:55.

  10. #10

    Privzeto

    Citat jan L. je objavil: Pokaži objave
    Ko se divjad navadi ti ga v enem večiru sprazne.
    S temi valji - ¨bojlerji¨ z luknjami ki ležijo potleh verjetno lahko pride do tega da merjasec okruši čekan ali ga celo zlomi. Popravite me če se motim.

    lep pozdrav
    Oboje je res. Ampak sprazne tudi valj z luknjami. Zato je tisti na drevesu vseeno boljši. Lahko pa z železno štango narediš luknjo v zemljo in jo napolniš z koruzo.

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •