Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 13

Tema: Krogla Speer 30 (308) 11,7g / 180gr DeepCurl SP

  1. #1

    Privzeto Krogla Speer 30 (308) 11,7g / 180gr DeepCurl SP

    pozdravljeni zanime me če kdo uporablja Kroglo Speer 30 (308) 11,7g / 180gr DeepCurl SP. kako se obnese na divjadi in njena trdnost???

  2. #2

    Privzeto

    V redu. Meni je pretežka.

  3. #3
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Jaz sem jo danes sprobal v 7×64, 175 gr. Natančnost itak ni problem, učinek na divjadi bo pa viden ko kaj uplenim.
    Lani je bila v uporabi v lažji različici- 160gr in se je super obnesla na srnjadi.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  4. #4

    Privzeto

    Krogla se odpira kot na sliki na internetu (ena je ostala v jelenu, ena v srnjaku-zato sem videl kakšna je ko je odprta). Za hitrosti se mi zdi malo premehka, deluje pa podobno (po mojih izkušnjah) kot Oryx. Jaz jo uporabljam v .300 WSM ze sedaj drugo sezono.

    lp

  5. #5

    Privzeto

    V tvojem kalibru se prehitro odpre zato tudi ni izstrela. V počasnejših kalibrih je pa v redu.
    Za 300 WSM priporočam LOS-ovo.
    Večina krogel dela v vsakem kalibru drugače. Zato ne moremo imeti ista merila za 7x57 ali 7 Rem.mag.
    Last edited by alojz1; 7. May 2013 at 18:14.

  6. #6
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Kaj ni ta krogla polnjena v Federal Power-shok strelivu? Nisem prepričan. Lovci, ki streljajo to pri nas, so zadovoljni (308 in 30-06).
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  7. #7
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    Ne bo držalo, Federal Fusion je precej podobna, pa še ta ni ista!

  8. #8
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    956

    Privzeto

    Hvala za popravek, bom še malo posurfal ;)
    Če ljudje ne bi mrli in žvali drli, bi svet podrli!

  9. #9

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    V tvojem kalibru se prehitro odpre zato tudi ni izstrela. V počasnejših kalibrih je pa v redu.
    Za 300 WSM priporočam LOS-ovo.
    Večina krogel dela v vsakem kalibru drugače. Zato ne moremo imeti ista merila za 7x57 ali 7 Rem.mag.
    Izstrela ni bilo 2x; jelen je bil zadet čez hrbtenico in je krogla prebila še levo nogo in ostala na koncu pod kožo, srnjak je bil streljan ob iskanju z gostom, krogla je vstopila desno na stegnu (blizu zadnjične odprtine) in ostala v levi prednji nogi (po tem ko jo je prebila je zavila ob koži..)-drugače vedno izstrel.

    V .308 win deluje lepo, mogoče je res pretežka-so pa bili samo 3je streli na srnjad.

    lp

  10. #10

    Privzeto

    Speer Deep Curl 10,7g v kalibru 308win z Tikko T3 grupa na 100m

Stran 1 od 2 12 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •