Stran 3 od 9 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 90

Tema: steyr mannlicher pro hunter

  1. #21

    Privzeto

    Citat MasterLesjak je objavil: Pokaži objave
    Če mene vprašaš divjad ne bo vedela razlike, vsaj ne med .308 in .30-06.
    Točno. V kratki izvedbi je celo 308 praviloma hitrejši.
    Ne vem kako daleč misliš streljati. Do 200m gre brez daljinomera. Sin je npr ustrelil lisico na 450m. To ni realen podatek če ne dodam, da preko 200m še ni zgrešil.

  2. #22

    Privzeto

    Če misliš streljat krogle v rangu 150 do 165grs je 308win vsaj tolk dober,če ne boljši kot 30-06.Tukaj mislim predvsem na preciznost.Energija(moč) je pa tu tu...Če misliš pa streljat krogle med 180 ter 220grs(pogoni) je pa 30-06 v prednosti.Večji tulec več smodnika.Mislim,da je nekako standardna gramaža v 30-06 180grs.Nosler Partition kroglo not pa si opremljen za vse kaj leze na severni hemisferi.Cev v 30-06 pa obvezno 60cm.Izpod 56cm jst nebi šel.Če pa kratka cev pol je pa favorit 308win.

  3. #23

    Privzeto

    Citat kuje je objavil: Pokaži objave
    Če misliš streljat krogle v rangu 150 do 165grs je 308win vsaj tolk dober,če ne boljši kot 30-06.Tukaj mislim predvsem na preciznost.Energija(moč) je pa tu tu...Če misliš pa streljat krogle med 180 ter 220grs(pogoni) je pa 30-06 v prednosti.Večji tulec več smodnika.Mislim,da je nekako standardna gramaža v 30-06 180grs.Nosler Partition kroglo not pa si opremljen za vse kaj leze na severni hemisferi.Cev v 30-06 pa obvezno 60cm.Izpod 56cm jst nebi šel.Če pa kratka cev pol je pa favorit 308win.
    No super,to je dober podatekJst bi se kr omejil na cca 10 gramov.To pomeni da je 308 super izbira,pa še nerodna ne bo,ker bi vzel kratko cev!Baje da je tudi škoda na divjadi malenkost manjša,kot pri hitrejših kalibrih?
    I LOVE my country but i FEAR my government!

  4. #24

    Privzeto

    Baje da je tudi škoda na divjadi malenkost manjša,kot pri hitrejših kalibrih?[/QUOTE] To pa je odvisno predvsem od vrste krogle ter polnjenja,distance na katero streljamo ter od mesta zadetka.

  5. #25

    Privzeto

    Citat kuje je objavil: Pokaži objave
    Baje da je tudi škoda na divjadi malenkost manjša,kot pri hitrejših kalibrih?
    To pa je odvisno predvsem od vrste krogle ter polnjenja,distance na katero streljamo ter od mesta zadetka.[/QUOTE]

    Se mi je kr zdelo
    I LOVE my country but i FEAR my government!

  6. #26

    Privzeto

    Pozdravljen,
    jaz imam prav omenjeno puško in to v kal. 30-06.
    Kar se tiče za pogone in za čakanje je idealna.
    Jaz ji pravim delavna puška, ki je neuničljiva.
    Svetujem nakup.

    LP

  7. #27

    Privzeto

    Citat Vojak je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljen,
    jaz imam prav omenjeno puško in to v kal. 30-06.
    Kar se tiče za pogone in za čakanje je idealna.
    Jaz ji pravim delavna puška, ki je neuničljiva.
    Svetujem nakup.

    LP
    A jo mas z metki al brez?
    I LOVE my country but i FEAR my government!

  8. #28

    Privzeto

    Citat GILTHEAD je objavil: Pokaži objave
    A jo mas z metki al brez?
    ???????

  9. #29

    Privzeto

    he,he najbrž je mislil z MERKI. Zanimivo kakšen smeh lahko izvabi napačna črka.

  10. #30

    Privzeto

    Citat Vojak je objavil: Pokaži objave
    Jaz ji pravim delavna puška, ki je neuničljiva.
    LP
    Takšno je tvoje mnenje. Če bi imel drugo bi pa tisto hvalil.
    Saj puška ni nek kompliciran stroj. Kaj je na Styr-ju tako neuničljivega kar druga puška nima. Če jo primerjamo z bistveno cenejšo Zastavo.
    Vse je stvar okusa in želje. Pri Styr mi je všeč gladko tekoč zaklep in sled hladnega kovanja. Drugi pa namerno delajo zaklep, ki ima večjo zračnost. Ga vsaka smet ne moti in deluje tudi v pesku in blatu.
    Jaz smatram za delovno puško takšno, ki deluje kot je treba, je kratka in je poceni. Ruger American recimo. Ali Howa Ranchland.

Stran 3 od 9 PrvaPrva 1234567 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •