Stran 8 od 9 PrvaPrva ... 456789 ZadnjiZadnji
Rezultati 71 do 80 od 90

Tema: steyr mannlicher pro hunter

  1. #71
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    V bližnji prihodnosti ne bom nič kupoval, vsaj v planu nimam . Za moj način lova (srnjad, kakšen pujs) mi je trenutno Slobodanka 7x57 dovolj. Kaliber bo verjetno rami prijazen 6.5x55, .243, 7x57, ...
    Ko pa bom, vem, da bo to puška z bavarskim kopitom (ali njen približek), ker mi je izjemno všeč.
    Čigavo bo železje, še ne vem

  2. #72

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    V bližnji prihodnosti ne bom nič kupoval, vsaj v planu nimam . Za moj način lova (srnjad, kakšen pujs) mi je trenutno Slobodanka 7x57 dovolj. Kaliber bo verjetno rami prijazen 6.5x55, .243, 7x57, ...
    Ko pa bom, vem, da bo to puška z bavarskim kopitom (ali njen približek), ker mi je izjemno všeč.
    Čigavo bo železje, še ne vem
    Za srnjad in lisice tudi sam uporabljam 243 win,pa je za enkrat nimam namena menjatSluži mi več kot odlično v seh pogledih...Dober pogled!
    I LOVE my country but i FEAR my government!

  3. #73

    Privzeto

    Citat Tomislav je objavil: Pokaži objave
    v naslednjih dneh dobim Steyr mannlicher PH mauntin 308win.
    Upam, da ne bo tako kot z tistim, ki je to debato začel. Načvekali smo 8 strani potem pa kupi polavtomat.
    Tvoja izbira je sigurno zadetek v polno. Zelo všečna puška z pravim kalibrom. Objavi slike in pa tarčo seveda.
    Krogle pa takole na pamet težko svetujem. Je treba najprej tarčo videt Za povprečje je Geco dobra izbira. Pa za pogone tudi. Za mirujočo divjad z dobrim naslonom (in strelcem) je pa izbira široka. Nekateri ločijo krogle še po namenu - lastni odkup in oddajo divjačine.
    Vsekakor je pa velika izbira relativno poceni streliva. Le težkih krogel se izogibaj.

  4. #74

    Privzeto

    Nekateri ločijo krogle še po namenu - lastni odkup in oddajo divjačine.
    Zakaj bi morala bit razlika?

  5. #75

    Privzeto

    [QUOTE=alojz1;108407]Upam, da ne bo tako kot z tistim, ki je to debato začel. Načvekali smo 8 strani potem pa kupi polavtomat.


    Alojz maš prav jasj sem rekel,splet okoliščin...in pa napisano ni šlo v nič,še vedno je na seznamu
    I LOVE my country but i FEAR my government!

  6. #76

    Privzeto

    Citat Dule je objavil: Pokaži objave
    Zakaj bi morala bit razlika?
    Nekaterim je pomembno le, da pade tudi z slabšim zadetkom. Zato imajo "hude" krogle ker jim za velike luknje in svinec v mesu ni mar. Saj vzame odkupovalec.
    Drugje pa so že pregledniki bolj dosledni in razbito divjad zavrnejo. Odkupit mora lovec. Ali pa odkupi divjad, ki ni kontaminirana z svincem. Smo o tem precej pisali zato mislim, da je tvoje vprašanje zgolj retorično.

  7. #77

    Privzeto

    Hitra malo več podpludb, težka malo večja luknja, pa smo tam, tam .
    Svinec je pa zgolj retorika, če ne govorimo ravno o mali divjadi. Po 40 tih letih konzumiranja "visoke" divjačine nisem imel nikoli problema s svincem med zobmi
    Glede odkupa kakšne župe v vampu, itd. , pa ja mora biti vsakemu lovcu jasno kdo to odkupi...pa še za takšne "odkupe" ni zmeraj kriva "težka počasna" krogla

  8. #78

    Privzeto

    Citat pidog je objavil: Pokaži objave
    Po 40 tih letih konzumiranja "visoke" divjačine nisem imel nikoli problema s svincem med zobmi
    Verjamem. Ker ni v kosih ampak zelo malih drobcih. Včasih je plašč prazen izstrela pa ni. Takrat poješ skoraj celo jedro. Dober tek. Jaz ne bom takšne divjačine odkupoval. Zaradi vseh ob mizi. Vsaj na otroke pomisli.
    Glede vsega pa malo nazaj poste preberi. Da ne bomo vsak mesec ponavljali.
    Last edited by alojz1; 24. March 2014 at 13:37.

  9. #79

    Privzeto

    Je pa zanimivo, da me o svincu sprašujejo stari jagri, ki se na krogle zelo malo ali nič ne spoznajo. Gledajo okolico Mežice, Zasavje in sanacije po svincu. Spomnim se blokade odkupa divjačine zaradi svinca. Najbolj je bilo onesnaženo področje 10km od cementarne v smeri vetra. Jetra, mleko krav in zelenjava praktično neužitne pa so v cementarni le emajle iz EMO Celja sežigali.

  10. #80

    Privzeto

    Če blokirajo še območaj front I. sv. vojne bo pa res je.a s to divjačino
    Se pa strinjam, da so onesnaženja s težkimi kovinam problem za vse!

    Dober pogled!

Stran 8 od 9 PrvaPrva ... 456789 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •