Stran 14 od 14 PrvaPrva ... 41011121314
Rezultati 131 do 134 od 134

Tema: omejitev odstrela divjih prašičev

  1. #131

    Privzeto

    Pred mnogo leti sem v naši LD uvedel "člansko" ceno za mladiče lažje od 7kg. Se je zelo poznalo. Lovili smo samo šibke. Pa odkup nikoli ni bilo problem odstopiti drugemu. Od 3,5 do 7 kg smo uplenili vsako leto tudi do 10 kosov.
    Sedaj, ko te stimulacije ni pa tudi lahkih mladičev ni toliko.
    Je pa takšen način lahko tudi napačen. Me pokliče lovec iz drugega OZULa za iskanje prašiča. Ko sem po enem km našel, so bili zraven mrtve svinje še 5 kg pujski. Lovcu sem očital nepravilen odstrel. Pa me je debelo gledal. Prašiči so škodljivci zato ga plačam samo polovico. Menda ja ne bom potem streljal 5 kg mladiča namesto 100 kg svinjo.
    Last edited by alojz1; 11. April 2013 at 11:12.

  2. #132

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Pred mnogo leti sem v naši LD uvedel "člansko" ceno za mladiče lažje od 7kg. Se je zelo poznalo. ...
    Tudi pri nas so modrijani uvedli "ugodnosti" za člane pri odstrelu šibkih mladičev, ki jih Nimrod menda ni hotel odkupiti. "Ugodnost" je bila, da je uplenitelj moral po običajni ceni obvezno odkupiti kos. Tudi pri nas se je zelo poznalo. Padali so samo še najlepši mladiči.
    Kdor zna, pač zna!
    Verum justicia quod parilitas!

  3. #133

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Tudi pri nas so modrijani uvedli "ugodnosti" za člane pri odstrelu šibkih mladičev, ki jih Nimrod menda ni hotel odkupiti.
    Ja, odkupovalec jih ni odkupil. Zato smo za člane določili polovično ceno.
    V okolici Ljubljane pa so jih dali lovcem brezplačno.
    Ja Sršen, prepametnih je povsod preveč. Če bi takšen režim še veljal bi bilo letos manj pogina.

  4. #134
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Menda ja ne bom potem streljal 5 kg mladiča namesto 100 kg svinjo.
    Pri nas nimamo članske (polovične) odkupne cene pri prašičih pa nekateri vseeno raje položijo težjo svinjo na ščetino kot njenega 15 kg ali celo 30 kg mladiča.

    Vsekakor podpiram člansko stimulativno odkupno ceno za mladiče srnjadi, katere odkupovalec zaradi premajhne teže ne odkupi.

Stran 14 od 14 PrvaPrva ... 41011121314

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •