Stran 10 od 14 PrvaPrva ... 67891011121314 ZadnjiZadnji
Rezultati 91 do 100 od 134

Tema: omejitev odstrela divjih prašičev

  1. #91
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Citat aron je objavil: Pokaži objave
    s tem, da ima uplenitelj pravico do odkupa enega prašiča, katerega pač si sam zaželi, če jih upleni več se ostali prašiči oziroma meso, delijo članom lepo po spisku. S tem bi rešili problem prodaje mesa itd

    Tole pa zame ni fer. Tud če uplenim 5 prašičev in jih kupim, ni težav z prodajo, vsaj jaz jih ne vidim. Razen, če uplenitelj ne želi odkupiti uplenjenega. Ali je mišljeno, da po spisku morajo kupovati, ali če hočejo. Pri slednjem res lahko nastanejo težave.


    , pa še lepo bi videli kdo lovi na čakanje iz užitka in kdo iz drugih razlogov...
    Jih uplenim in odkupim več. Verjemi da v vsakem primeru iz užitka.

    Zakaj pa so šli med jagre tisti ki ne jagajo? Upam da iz kakšnega užitka do nečesa pač. Divjačino pa lahko kupiš v trgovini.[/QUOTE]

    Po spisku pač, če to hočejo; vzpostavit bi se moral neki red v zvezi s tem. Vidim, da si nisi prebral vsega in vseh problemov, ki smo jih imeli
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  2. #92
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Ja res sem šele zdaj prebral vse. Zelo komplikovano in dvigam roke. Boste že rešili, itak pa nikoli ne bo prav za vse.

  3. #93

    Privzeto

    Fantje ali veste zakaj imajo preiskovalci NPU tako visoke plače ? Zato, da jih ne zamika korupcija.
    Nekaj podobnega se vprašajmo lovci. Plačamo, delamo, je veliko stroškov z lovom. Potem pa odrekate nekaterim da pošteno odkupi kar upleni. Se ne čudit, če naslednjič kdo od teh plena ne prijavi.
    Moje mnenje. Vsak lahko odkupi kar upleni. Če mu to odvzamete in date nekomu, ki sploh na lov ne gre potem se pojavijo takile problemi o katerih pišemo že cel mesec. Pa ni treba nič pravilnike gledati. Le malo zdrave pameti in poštenja je treba pa bodo tudi gonjači ali ostareli, ki težje uplenijo, lahko imeli kakšno nedeljo "lovsko kosilo".

  4. #94

    Privzeto

    alojz1

    moj podpis!
    Navkreber je včasih težko hoditi, se pa s cilja lepše vidi...

  5. #95

    Privzeto

    JAST SE TUDI STRINJAM Z ALOJZEM

  6. #96

    Privzeto

    Citat cvi5k je objavil: Pokaži objave
    Po tehtnem razmisleku sem ugotovil, da je zaenkrat najboljša rešitev, da se dovoli odstrel več kot enega prašiča, s tem, da ima uplenitelj pravico do odkupa enega prašiča, katerega pač si sam zaželi, če jih upleni več se ostali prašiči oziroma meso, delijo članom lepo po spisku. S tem bi rešili problem prodaje mesa itd, pa še lepo bi videli kdo lovi na čakanje iz užitka in kdo iz drugih razlogov...
    cvi5k, čestitam za prvo polovico rešitve.
    Ne morem verjet, da si potreboval toliko časa za to ugotovitev. Človek božji cel čas smo ti govorili, da omejitev odstrela ni prava rešitev, pa si navajal takšne in drugačne razloge kot opravičilo za sprejetje veleumnega sklepa. Sedaj se lepo vidi, da ti (vam) je šlo samo za meso divjih prašičev, saj bote sedaj mirne volje gledal, da en član upleni več prašičev vi pa pridete samo po meso v hladilnico.
    Drugače pa je možno, da ste že v lanskem letu naredili plan pri prašičih samo ne veste zanj (glej alojzovo navedbo, s katero se v celoti strinjam).

    Bo pa zanimivo pogledat vašo letošnjo realizacijo plana pri prašičih.

  7. #97
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Je bil tak sklep sprejet, kot sem predvideval, da bo- torej da prvega prašiča dobi uplenitelj, vsakega nadaljnega se deli po nekem sistemu. Žali bogu, meni se zdi to čisto uredu. Prav ne prav, mislim, da je pravično, da tudi starejši lovci dobijo svojo pečenko, zakaj pa ne... Ne, ni se šlo nam za meso, za meso se je šlo tistim, ki konstantno visijo po privabljalnih krmiščih, kar se je na skupščini lepo pokazalo. Kar se pa odstrela tiče, sem razmišljal in prišel do zaključka, da je biu tako ali tako prejšnja nerealen- 6 prašičev iz obore smo hoteli enkrat spustit, ker se seveda po zakonu tega ne sme je inšpektor rekel, naj jih odvzamemo in smo tudi jih, odstrel se nam je povečal, naslednje leto je bila ena izmed "famoznih" brakad, kjer smo uplenili 9 prašičev, zopet se nam je odstrel povečal itd... Eden izmed solovcev je lepo povedal, da je bukev slabo letos obrodila na naši strani Gorjancev in je tudi to najbrž razlog za manjši odstrel. Kot zanimivost naj povem, da so v sosednji družini 2012 odstrelili točno 50% manj prašičev kot leto prej, tako da če združimo ta dejstva in dejstvo, da ni škod... Aja, pozabil sem povedat, da bo baje 8 privabljalnih krmišč letos.
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  8. #98
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    [QUOTE=šakal;96771]cvi5k, čestitam za prvo polovico rešitve.
    Ne morem verjet, da si potreboval toliko časa za to ugotovitev. Človek božji cel čas smo ti govorili, da omejitev odstrela ni prava rešitev, pa si navajal takšne in drugačne razloge kot opravičilo za sprejetje veleumnega sklepa. Sedaj se lepo vidi, da ti (vam) je šlo samo za meso divjih prašičev, saj bote sedaj mirne volje gledal, da en član upleni več prašičev vi pa pridete samo po meso v hladilnico.
    Drugače pa je možno, da ste že v lanskem letu naredili plan pri prašičih samo ne veste zanj (glej alojzovo navedbo, s katero se v celoti strinjam).

    Bo pa zanimivo pogledat vašo letošnjo realizacijo plana pri prašičih.[/QUOTE

    Je... se meni za meso. Glede na to, da je škrinja od dveh jagrov v družini polna se res ne sekiram za tistih par kil, lovskih tovarišev imam pa tudi dovolj in lahko jagam v gostih od Kolpe do Koroške in od Primorske do Štajerske, verjemi...
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  9. #99
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Fantje ali veste zakaj imajo preiskovalci NPU tako visoke plače ? Zato, da jih ne zamika korupcija.
    Nekaj podobnega se vprašajmo lovci. Plačamo, delamo, je veliko stroškov z lovom. Potem pa odrekate nekaterim da pošteno odkupi kar upleni. Se ne čudit, če naslednjič kdo od teh plena ne prijavi.
    Moje mnenje. Vsak lahko odkupi kar upleni. Če mu to odvzamete in date nekomu, ki sploh na lov ne gre potem se pojavijo takile problemi o katerih pišemo že cel mesec. Pa ni treba nič pravilnike gledati. Le malo zdrave pameti in poštenja je treba pa bodo tudi gonjači ali ostareli, ki težje uplenijo, lahko imeli kakšno nedeljo "lovsko kosilo".
    Alojz, to je stvar in problem lovskih čuvajev in ostalih članov, kdor hoče krast ga bo tako ali tako. Je pa tega iz leta v leto manj in ne več. Drugače se pri nas se meso od brakad tako ali tako razdeli med vse in ni samo od uplenitelja.
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  10. #100

    Privzeto

    Citat cvi5k je objavil: Pokaži objave
    Alojz, to je stvar in problem lovskih čuvajev in ostalih članov, kdor hoče krast ga bo tako ali tako. Je pa tega iz leta v leto manj in ne več. Drugače se pri nas se meso od brakad tako ali tako razdeli med vse in ni samo od uplenitelja.
    Jaz sem pa mislil, da meso divjadi oz. divjačino vse LD prodamo, člani pa plačamo,izkupiček pa potem porabimo za izbolševanje življenskih pogojev divjadi. Aja - to je samo pravljica, ki jo prodajamo tistim, ki hočejo v to verjeti.

Stran 10 od 14 PrvaPrva ... 67891011121314 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •