Stran 6 od 14 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 134

Tema: omejitev odstrela divjih prašičev

  1. #51
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Očitno niste sposobni določit pravil oz nekega vrstnega reda čakanja na krmiščih.
    Očitno niste sposobni urediti prodaje divjačine. Vsak lahko kupi zase. Če naprej prodaja, pa imaš za to ustrezne organe, ki to morajo nadzirat. Ni pa to stvar LD. Lahko pa uvedte progresivno spreminjanje cene mesa s številom odkupljenih kosov, če ga sam odkupiš.
    Ne pretiravajmo...
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  2. #52
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Gorenjska, pod Krvavcem
    Prispevki
    1,322

    Privzeto

    Lahko bi sprejeli sklep, da se najavljate vodjem revirja ali gospodarju, kdo bo zasedel nek štant. Tako bi lahko sedel na štantu tisti, ki se je prvi najavil in bi sigurno vsak prišel na vrsto.
    Posledično se tudi ne bi motili na štantih, ker točno veš kateri je zaseden.
    Mislim, da je to najpreprostejša rešitev in ne bi bilo potrebe po kakršnem koli omejevanju.
    Tak način imamo pri nas in se super obnese! Vsaj mirne duše greš tja kamor si se najavil, brez bojazni in skrbi, da bi koga motil ali pa drug tebe.
    Loviti tako, da ohranjamo. Loviti tako, da smo si dobri tovariši. Loviti tako, da bogatimo duha in telo. Nastran Nejc

  3. #53

    Privzeto

    Ko se je še petelin lovil so pri nas nekateri zasedli štante že zvečer. Stalni prepiri. Pa sem naredil seznam po tri lovce na dan. Ne boste verjeli. Nihče več ni jagal petelina.

  4. #54

    Privzeto

    Cvi5k, a si ti sploh prebral moj predlog, kako bi rešili problem z čakanjem na prašiče? Dej si še enkrat preberi, pa potem povej kaj si misliš in ne reci, da to ni rešitev... vsem se da priložnost za čakanje le uskladiti se je treba glede dneva, se vpisani (rezervirati, al kako že...) in bo za vse dovolj prostora za čakanje, vsak pa lahko (recimo) upleni le 1 prašiča na 14 dni (2 tedna). Tako nobenega pretirano ne omejuješ in vsi imajo možnost za čakanje. To po tvojem mišljenju ni rešitev?

  5. #55
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ejga Mugo. Kmalu boš zravn pasu.
    Progresivne cene ja. Drugje pa pol prašiča zastonj, samo da ga ustreli.
    Joj, joj kaj bomo še pogruntali. Tole vreme ni nič dobrega.
    Ja no glej, sam sem prvi proti višanju cen za uplenitelje, sam odkupim in porabim praktično vse, kar užitnega ustrelim. Ampak če mu je glavni argument za omejevanje jage, da naj bi uspešni prašičarji z mesom služili....

    Cvi5k, kdo pretirava, razen tebe z trhlimi izgovori za stvar, ki se ji reče fovšija.
    Sicer ni nujno, da je ta na tvojem zeljniku zrastla. Večkrat videno fovšija preraste v vsesplošno gonjo proti posamezniku ali skupini, v takem primeru argumetacija, ki temelji na fovšiji, "ponarodi" med večino in dobi kakšen Robin-Hoodovski prizvok.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  6. #56
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Ja no glej, sam sem prvi proti višanju cen za uplenitelje, sam odkupim in porabim praktično vse, kar užitnega ustrelim. Ampak če mu je glavni argument za omejevanje jage, da naj bi uspešni prašičarji z mesom služili....

    Cvi5k, kdo pretirava, razen tebe z trhlimi izgovori za stvar, ki se ji reče fovšija.
    Sicer ni nujno, da je ta na tvojem zeljniku zrastla. Večkrat videno fovšija preraste v vsesplošno gonjo proti posamezniku ali skupini, v takem primeru argumetacija, ki temelji na fovšiji, "ponarodi" med večino in dobi kakšen Robin-Hoodovski prizvok.
    Sem obupal nad tabo... tako fovšn sm in to tko bolno fovšn...
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  7. #57

    Privzeto

    Citat cvi5k je objavil: Pokaži objave
    In torej kakšne interne akte vodstvo krši? Šakal, oprosti, ampak že po pisanju se ti vidi, da si požrl lovsko pamet sveta.

    Najprej si preber akte LD pol zakon ZDLov in verjamem, da ti bo potem malo bolj jasno zakaj se gre!
    No, po čem sklepaš, da sem popapal vso lovsko pamet sveta?
    Raje še enkrat preberi vse objave v tej temi in boš videl, da samo ti podpiraš tak sklep, vsi ostali vključno s tvojim so lovcem pa smo izrazili svoje negativno mnenje.
    Ker tako opevaš, da imate ziroma misliš, da imate samo štiri krmišča se najprej pozanimaj koliko jih imate, kaj veš mogoče je pa peti ali šesti frej !
    No pri nas nimamo niti enega in kljub temu uplenimo tolko prašičev kot vi. Članov nas je pa sigurno več kot vas! Tako, da si boš moral drugi izgovor najti.

  8. #58
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat cvi5k je objavil: Pokaži objave
    Sem obupal nad tabo... tako fovšn sm in to tko bolno fovšn...
    Verjamem, da nimaš nič, kar bi izviralo iz zdrave pameti povezane z veljavnimi predpisi, za povedat kot argument za bistroumne omejitve, ki jih zagovarjaš.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  9. #59
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Še nekaj bom napisal. Jokanje, da so vsa krmišča oz preže ob nih zasedene in tako drugi ne morete ustreliti prašiča, je tudi neumestno. Ni treba čakat ravno na krmišču, da boš dobil prašiča. Obstajajo variante čakanja na prehodih, ob koruzah, ob travnikih - ko rijejo, pirš....
    Jaz sem od mojih zadnjih 5 uplenjenih prašičev na solo lovu uplenl le enega na krmišču. Je pa na krmišču najlažje oziroma ni treba kaj dosti znanja o prašičih in izkušenj.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #60
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Citat šakal je objavil: Pokaži objave
    Najprej si preber akte LD pol zakon ZDLov in verjamem, da ti bo potem malo bolj jasno zakaj se gre!
    No, po čem sklepaš, da sem popapal vso lovsko pamet sveta?
    Raje še enkrat preberi vse objave v tej temi in boš videl, da samo ti podpiraš tak sklep, vsi ostali vključno s tvojim so lovcem pa smo izrazili svoje negativno mnenje.
    Ker tako opevaš, da imate ziroma misliš, da imate samo štiri krmišča se najprej pozanimaj koliko jih imate, kaj veš mogoče je pa peti ali šesti frej !
    No pri nas nimamo niti enega in kljub temu uplenimo tolko prašičev kot vi. Članov nas je pa sigurno več kot vas! Tako, da si boš moral drugi izgovor najti.
    Pa saj sprašujem od kje poznaš akte naše LD? Zakona me ni treba učit. Se ne obremenjujem s tem kdo podpira to in kdo ne, na žalost se veliko ljudi strinja z mano pa se niti ne upa napisat svojega mnenja, ker se bojijo izpostavljat. Ljudje obsojajo sklep, ker ne poznajo okoliščin oznajo razmer, vidijo samo 1 prašiča na lovca in to je to. Čudno da ostale 70% družine oziroma več podpira to zadevo, ko pa je tako jasno, da me je sama fovšarija, ker podpiram ta sklep.
    Kar se tiče pameti sveta sem hotel izpostavit zgolj tvoje pokroviteljsko pisanje.
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

Stran 6 od 14 PrvaPrva ... 2345678910 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •