Stran 9 od 14 PrvaPrva ... 5678910111213 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 81 do 90 od 134

Tema: omejitev odstrela divjih prašičev

  1. #81

    Privzeto

    Aja kar pa se tiče doseganja vrelišča. Komentiral sem samo zato, ker ima situacija tudi drugo plat zgodbe, ne pa samo to, ki je bila prokazana.

  2. #82
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Mislim, da so bile obe strani kar "lepo" prikazane in nimamo kej več velik buč prodajat.
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  3. #83

    Privzeto

    Se strinjam. Upam le, da bomo našli dogovor ki bo sprejemljiv za vse in ne bo ne enim ne drugim preveč omejeval lov.

  4. #84

    Privzeto

    Deerhunter in cvi5k, vi ste sprejeli sklep o omejitvi, da bi imeli vsi enake možnosti odstrela divjega prašiča in posledično možnosti odkupa tega mesa. Ker mi cvi5kj ni odgovoril koliko teh "strastnih prašičarjev" je v letu 2012 odstrelilo enega dovoljenega prašiča predvidevam, da vsi.
    Ampak ne vem kaj za boga je počela velika večina tistih, ki je podprla ta sklep, da tega ni izkoristila in prišla do odstrela.

    Deerhunter, pri nas nimamo problemov z doseganjem plana. Tam kjer ga imajo pa so LD same krive, saj vsaka LD sama zase poda predlod plana odvzema.

  5. #85
    Član od
    Jan 2010
    Lokacija
    ribniško-kočevsko območje
    Prispevki
    253

    Privzeto

    Citat cvi5k je objavil: Pokaži objave
    Mislim, da so bile obe strani kar "lepo" prikazane in nimamo kej več velik buč prodajat.

    joj,joj, joj moji dalenčki, da ste pa tako zakomplicirani pa si nisem mislu.

    PS
    ena ne vmesna zdaj pa nadaljujte...

  6. #86

    Privzeto

    Dolgin je predlagal najboljšo rešitev za vaš problem, ukinite privabljalna krmišča.

  7. #87

    Privzeto

    Ukinite vse omejitve.
    Tisti pa ki mislijo da so jim kratene pravice, naj premaknejo svoje lene riti iz kavča na prežo in naj nehajo jamrat kako nimajo časa in ne vem česa še.
    Doma na kavču ni še noben pujsa poču, časa ma pa vsak točno toliko kolikor si ga vzame.

  8. #88
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Po tehtnem razmisleku sem ugotovil, da je zaenkrat najboljša rešitev, da se dovoli odstrel več kot enega prašiča, s tem, da ima uplenitelj pravico do odkupa enega prašiča, katerega pač si sam zaželi, če jih upleni več se ostali prašiči oziroma meso, delijo članom lepo po spisku. S tem bi rešili problem prodaje mesa itd, pa še lepo bi videli kdo lovi na čakanje iz užitka in kdo iz drugih razlogov...
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  9. #89

    Privzeto

    Citat cvi5k je objavil: Pokaži objave
    Po tehtnem razmisleku sem ugotovil, da je zaenkrat najboljša rešitev, da se dovoli odstrel več kot enega prašiča, s tem, da ima uplenitelj pravico do odkupa enega prašiča, katerega pač si sam zaželi, če jih upleni več se ostali prašiči oziroma meso, delijo članom lepo po spisku. S tem bi rešili problem prodaje mesa itd, pa še lepo bi videli kdo lovi na čakanje iz užitka in kdo iz drugih razlogov...

  10. #90
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    s tem, da ima uplenitelj pravico do odkupa enega prašiča, katerega pač si sam zaželi, če jih upleni več se ostali prašiči oziroma meso, delijo članom lepo po spisku. S tem bi rešili problem prodaje mesa itd

    Tole pa zame ni fer. Tud če uplenim 5 prašičev in jih kupim, ni težav z prodajo, vsaj jaz jih ne vidim. Razen, če uplenitelj ne želi odkupiti uplenjenega. Ali je mišljeno, da po spisku morajo kupovati, ali če hočejo. Pri slednjem res lahko nastanejo težave.


    , pa še lepo bi videli kdo lovi na čakanje iz užitka in kdo iz drugih razlogov...[/QUOTE]

    Jih uplenim in odkupim več. Verjemi da v vsakem primeru iz užitka.

    Zakaj pa so šli med jagre tisti ki ne jagajo? Upam da iz kakšnega užitka do nečesa pač. Divjačino pa lahko kupiš v trgovini.

Stran 9 od 14 PrvaPrva ... 5678910111213 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •