Stran 5 od 14 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 41 do 50 od 134

Tema: omejitev odstrela divjih prašičev

  1. #41
    Član od
    Jun 2010
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    115

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tole je pa izrazito protislovje. Če niso člani zainteresirani za čakanje, je omejitev nesmiselna.
    Na daleč se vidi, da je bilo le par lovcev uspešnih na čakanju. Pa ste jim z omejitvijo ta način lova onemogočili.
    Popravi me, če se motim.
    Zadeva je taka kot si že sam ugotovil.
    Jaz na čakanje uplenim 3 kose bi pa verjetno še kakšnega več...
    Omejtev pa je bila sprejeta še preden sem bil član LD,
    so pa škode po prašičih pri nas kar velike.
    Cilj vojne ni, da umreš za svojo domovino, temveč da pripraviš tistega na drugi strani, da umre za svojo.
    "Veliko moč ima tisti, ki zna molčati tudi takrat, ko ima prav"

  2. #42
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Citat šakal je objavil: Pokaži objave
    Zvitorepec, oprosti ampak po uradni evidenci v Lisjaku jih nisi in tudi LD ni dosegla plana pri lisicah kaj šele, da bi ga presegla!

    Oh ja Cvi5k, sedaj se vidi, da te motijo samo tisti, ki na leto uplenijo dva tri ali več prašičev! Vodstvo, ki s svojim neodgovornim vodenjem LD zavestno kršijo zakon in interne akte LD pa podpiraš.

    Mi je kar malo čudno, da vas še ni obiskal inšpektor.
    Cvi5k pa ne, da ga mi prehitevamo ampak očitno je, da on zamuja!
    Je že bil pri nas, parkrat, očitno ga bi eni spet radi priklicali, ne zagovarjam nobenega, sem pa eden izmed redkih, ki ga ni strah povedat kakšne so razmere v naši družini in zaenkrat za določene bumbarje pač ne vidim druge rešitve kot da ta sklep ostane, hočeš nočeš, jbg... Očitno so nekateri res nedoumljivi, bom še enkrat napisal: Zaradi mene se lahko število prašičev na lovca tudi poveča, ni pa prav in tudi moralno, da če imamo 4,5 krmišč in da so ta stalno zasedena od enih in istih ljudi. pika.
    In torej kakšne interne akte vodstvo krši? Šakal, oprosti, ampak že po pisanju se ti vidi, da si požrl lovsko pamet sveta.
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  3. #43
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Mislim, da lahko vsakdo kupi divjačino v LD. Za javno uporabo (gostilne) mora kupec pridobiti še ovalni žig veterinarja.
    Preprodaja po članih LD zaradi zaslužka je pa prepovedana. In se sankcionira.

    Ne razumem, da stalne kršitelje ne morete drugače onemogočiti kot z sankcijo, ki prizadene vse člane. Ali se v obravnavi pokaže, da je prijava neutemeljena ?
    Ali pa DK ne pozna stopnjevanja kazni in zastaralnih rokov za sankcijo.
    (opomin, prepoved, izključitev. Mislim, da opomin velja 3 leta. Če se v tem času dokaže nova kršitev, se kazen stopnjuje.)
    No, hotu sem poudarit zaradi koga nastajajo taki sklepi ter kakšno ozadje je tukaj. Dobijo kazni- 1 leto prepovedi ipd, pa nič ne zaleže... Kar se tiče pa preprodaje je pa tako ja, da je take stvari težko dokazat, noben od civiliv se pa tudi noče potem izpostavljat še naprej.
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  4. #44
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Citat kurare je objavil: Pokaži objave
    Mene pa zanima naslednje:

    -Velikokrat smo imeli na temu forumu priliko brati kako je temeljno poslanstvo slovenskega lovstva uravnavanje populacij divjadi in mnogi pišejo, da jim je težko ko morajo upleniti - ubiti divjo žival...

    Čemu torej omejevanje v stilu, "da mora vsak priti na vrsto za šus na prašiča"?

    -Je torej morda le "luštno" upleniti divjad ali kako?

    Janez
    Heheheheheh...ejjjjjj... če to priznaš imaš lahko probleme!
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  5. #45
    Član od
    Oct 2009
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    79

    Privzeto

    Citat cvi5k je objavil: Pokaži objave
    Je že bil pri nas, parkrat, očitno ga bi eni spet radi priklicali, ne zagovarjam nobenega, sem pa eden izmed redkih, ki ga ni strah povedat kakšne so razmere v naši družini in zaenkrat za določene bumbarje pač ne vidim druge rešitve kot da ta sklep ostane, hočeš nočeš, jbg... Očitno so nekateri res nedoumljivi, bom še enkrat napisal: Zaradi mene se lahko število prašičev na lovca tudi poveča, ni pa prav in tudi moralno, da če imamo 4,5 krmišč in da so ta stalno zasedena od enih in istih ljudi. pika.
    In torej kakšne interne akte vodstvo krši? Šakal, oprosti, ampak že po pisanju se ti vidi, da si požrl lovsko pamet sveta.

    Enostavno. Prideš prej in sam zasedeš prežo pred tistim ki " skos" tam lovi.

  6. #46
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Citat pranger je objavil: Pokaži objave
    Upam, da sem prav razumel, da imajo v tej LD štiri (uradna) privabljalna krmišča in da jih zalagajo vsi lovci. Krmilo (koruzo) povsej verjetnosti nabavi LD. Če je tako velik interes za čakanje, zakaj v LD ne sprejmejo sklepa, da bodo čakanje in tudi zalaganje krmišča izvajali po nekem seznamu, ki ga bo izdelal gospodar, ali starešina, ali nekdo drug določen za to v LD.
    Če ni le tako, kot je v naši LD, da bi vsi čakali, nihče pa nebi zalagal krmišča. Ko prašiči pridejo na krmišče, pa naj bi bil tisti, ki je več mesecev redno zlagal krmišče, solidaren z ostalimi lovci, da ostali gredo čakati.
    Dobro si me spomnil... Zalagajo ja, recimo primer, ko celo dopoldne grabim jabolka, zapeljem na krmišče (začuda prazno) celo avtomobilsko prikolico (vem da ni prav, ampak naj si privoščijo) in potem hočem eno noč čakat in glej ga zlomka, po tem, ko sem zapeljal sadje so bili cel teden in že tisti večer v našo lovno knjigo vpisani 3je člani standardne zasedbe. Seveda se obrnem in grem v dolino na pivo, ker tako pač je in ne može nam niko ništa. Take in podobne stvari so me toliko ujezile, da sem praktično popolnoma prenehal s čakanjem. Nimam nič proti, ampak a je tako težko vzet telefon in enostavno poklicat ter se dogovorit kdo in kdaj se bo jagal. Med tednom sem tako v Lj, mi je gladko vseeno, za vikend pa ko bi človek še malo posedel... Eh, tako kot sem se odločil, pač ne grem več "gor" ker enostavno namesto da bi se sprostil postanem nervozen.
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  7. #47

    Privzeto

    Citat denč je objavil: Pokaži objave
    Enostavno. Prideš prej in sam zasedeš prežo pred tistim ki " skos" tam lovi.
    Če pa veš, da bo "skos" tam pa lahko zaviješ tudi k njemu domov. Verjetno te bo vesela.

  8. #48
    Član od
    Oct 2009
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    79

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Če pa veš, da bo "skos" tam pa lahko zaviješ tudi k njemu domov. Verjetno te bo vesela.
    Alojz bravo. Enostaven ukrep, ki bi spremenil situacijo. Ne pa da spreminjajo pravilnike oz. olepšavajo fovšijo.

  9. #49
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Očitno niste sposobni določit pravil oz nekega vrstnega reda čakanja na krmiščih.
    Očitno niste sposobni urediti prodaje divjačine. Vsak lahko kupi zase. Če naprej prodaja, pa imaš za to ustrezne organe, ki to morajo nadzirat. Ni pa to stvar LD. Lahko pa uvedte progresivno spreminjanje cene mesa s številom odkupljenih kosov, če ga sam odkupiš.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  10. #50

    Privzeto

    Ejga Mugo. Kmalu boš zravn pasu.
    Progresivne cene ja. Drugje pa pol prašiča zastonj, samo da ga ustreli.
    Joj, joj kaj bomo še pogruntali. Tole vreme ni nič dobrega.
    Last edited by alojz1; 30. March 2013 at 21:24.

Stran 5 od 14 PrvaPrva 123456789 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •