Stran 4 od 14 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 31 do 40 od 134

Tema: omejitev odstrela divjih prašičev

  1. #31

    Privzeto

    Mene pa zanima naslednje:

    -Velikokrat smo imeli na temu forumu priliko brati kako je temeljno poslanstvo slovenskega lovstva uravnavanje populacij divjadi in mnogi pišejo, da jim je težko ko morajo upleniti - ubiti divjo žival...

    Čemu torej omejevanje v stilu, "da mora vsak priti na vrsto za šus na prašiča"?

    -Je torej morda le "luštno" upleniti divjad ali kako?

    Janez
    "Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead." Charles Bukowski

  2. #32

    Privzeto

    Citat kurare je objavil: Pokaži objave
    Mene pa zanima naslednje:

    -Velikokrat smo imeli na temu forumu priliko brati kako je temeljno poslanstvo slovenskega lovstva uravnavanje populacij divjadi in mnogi pišejo, da jim je težko ko morajo upleniti - ubiti divjo žival...

    Čemu torej omejevanje v stilu, "da mora vsak priti na vrsto za šus na prašiča"?

    -Je torej morda le "luštno" upleniti divjad ali kako?

    Janez
    Upam, da sem prav razumel, da imajo v tej LD štiri (uradna) privabljalna krmišča in da jih zalagajo vsi lovci. Krmilo (koruzo) povsej verjetnosti nabavi LD. Če je tako velik interes za čakanje, zakaj v LD ne sprejmejo sklepa, da bodo čakanje in tudi zalaganje krmišča izvajali po nekem seznamu, ki ga bo izdelal gospodar, ali starešina, ali nekdo drug določen za to v LD.
    Če ni le tako, kot je v naši LD, da bi vsi čakali, nihče pa nebi zalagal krmišča. Ko prašiči pridejo na krmišče, pa naj bi bil tisti, ki je več mesecev redno zlagal krmišče, solidaren z ostalimi lovci, da ostali gredo čakati.

  3. #33

    Privzeto

    Citat cvi5k je objavil: Pokaži objave
    Nikjer nimamo problema, ne pri lisicah ne pri prašičih, na podlagi enega leta ne moreš sodit odstrela...
    No cvi5k, kot je meni znano je tale tvoja navedba neresnična, saj je iz spodnjih številk razvidno marsikaj , tudi glede tvojih ne problemov!
    Če se ne motim je plan in realizacija v vaši LD za nekaj let nazaj sledeč:

    Lisica

    Leto -- Plan -- realizacija

    2012 -- 20 -- 6
    2011 -- 25 -- 3
    2010 -- 20 -- 6
    2009 -- 30 -- 6
    "2008 -- 40 --
    2007 -- 20 -- 7
    2006 -- 30 -- 11

    divji prašič

    Leto-- Plan -- realizacija

    2012 -- 24 -- 11
    2011 -- 25 -- 27
    2010 -- 22 -- 21
    2009 -- 8 -- 25
    2008 -- 9 -- 9
    2007 -- 8 -- 5
    2006 -- 8 -- 6
    Pri lisicah je razvidno, da nimate kakšnega strastnega lisičarja niti kakšnega interesa za lov na lisico in s tem posledično tudi nimate problemov glede lisic.
    Pri divjem prašiču pa je zgodba popolnoma drugačna, saj ste bili vsa leta do leta 2012, ko ste sprejeli "veleumni sklep" praktično 100%! V letu 2012 je odstrel padel kar za 54%, kar dokazuje, da je to rezultat sprejetega sklepa no bolje rečeno fovšije!

    Kasr se tiče odkupa mesa divjih prašičev pa nebi zgubljal besed saj je to bistveni razlog sprejetja sklepa.

  4. #34

    Privzeto

    Šakal: letos smo presegli plan lisic, saj sem jih sam uplenil 22, le da se Gospodarju ni dalo pisat v knjigo vseh lisic in potem tudi v Lisjaka nisem vnašal.
    Res pa je da sem dobil pod nos s strani čuvaja, da sem sumljiv in da nekaj veliko lisice jagam,ker sem bil kakšen mesec res vsak dan v lovišču,saj je bilo lisic res veliko povsod.

  5. #35

    Privzeto

    Več ko pišete bolj se vidi podoba LD.
    Mislim, da še marsikaj ne štima /nevpisovanje plena, domneve lovskih čuvajev, za katere pravite, da sploh nič ne delajo./ itd.
    Bolje, da zaključimo.

  6. #36

    Privzeto

    Fantje, favšije se izogibajte kolikor se le da... Favšija (zavist) je problem v skoraj vseh LD v Sloveniji.
    Bolje bi bilo, da bi za preže kjer so krmišča naredili seznam, na katerega se lovci prijavljajo za čakanje, ali pa , recimo, da date "omejitev" odstrela na posameznega lovca recimo 1 prašiča na teden ali dva tedna. Ko bo uplenil enega, potem dva tedna recimo ne sme in vmes je dovolj časa za čakanje za druge lovce... to navajam samo kot primer...
    Tako kot je napisal Lectograjski... več čudnih sklepov in pravil, več problemov in več motivov za prepir in še večje probleme, ki se končajo tudi na sodiščih!
    Cvi5k! Moram reči, da ti podpreš takle sklep te je lahko pa res sram, sem mislil, da si malo bolj preudaren in ne toliko favšljiv človek...
    Odkup mesa oz. prodaja mesa civilom ni nič napačna! Zakaj bi bila? Denar dobi LD preko civilov ali pa kakšnega podjetja, ki se ukvarja z odkupom divjačine... a ni to vseeno???
    Dejte fantje, pogovorite se , naredite neke sezname čakanja, vendar ne omejujete lovce, ki so pripravljeni delat odstrel za LD s takimi neumnostmi...

  7. #37
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Ajej jej, pa to ste pravi umetniki v tej LD. Nevpisovanje odstreljene divjadi v evidenčno knjigo se drugače imenuje potvarjenje javne evidence in je ne le prekršek po ZDLov, ampak kaznivo dejanje.....
    Očitno je glavna motivacija delovanje regulative v tej LD fovšija.
    Zdi se vam nedopustno, da je nekaj lovcev zagnanih, da skoraj vsak dan lovijo. Pa hudiča, lovci smo lovci, lovci lovimo, komur se pa ne da, in ima 100 razlogov zakaj ne gre, naj vsaj pusti druge, da lovijo. Tistih 20 prašičev letnega plana kaže na to, da prašičev nimate navem kako veliko, in v takih razmerah je lov na čakanje veliko bolj uspešen, kot pogoni. Na pogon je seveda lahko priti, drugi ti trajbajo, ti pa pokaš. Čakati in dočakati ter upleniti prašiča v razmerah, ko jih ni veliko, pa je nekoliko težje. Moraš poznati navade prašičev in še precej drugih stvari, da si uspešen, predvsem pa vložiti kar nekaj časa v to. To ponavadi uspeva menjšemu številu članov, drugi poskusijo sem in tja in so večinoma neuspešni. Potem pa udari na plan fovšija ki se odraža v tisoč obtožbah.
    To ne pišem na pamet, v naši LD imamo podobno števičnost prašičev, podobno nas je samo par uspešnih, podobno so bili poskusi omejitev. Bili sta dve leti, ko so omejitve dejansko sprejeli, čez 2 leti smo streljali 60 prašičev, škodo so ekskalirale, omejitev od takrat ni več.
    Vedno imaš na občnem zboru širno množico, ki si želijo upleniti prašiča in so z lahkoto za omejavanje drugih, če jim obljubiš, da bodo tako sami imeli boljše šanse. Pri nas smo se šli ureditev krmljenja, pa smo vprašali na OZ, koliko je interesentov za lov na krmiščih in 50 ljudi je na OZ takoj izrazilo interes. Pa smo se porazdelili po krmiščih, da bi vsi imeli možnost, na posameznem krmišču pa se potem tja razporejeni sami dogovarjajo glede vrstnega reda in ostalega. No rezultat je isti, prašiče uplenimo večinoma isti, le tisti s silno željo in nič časa so pomirjeni. Ker imajo možnost.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  8. #38

    Privzeto

    Citat Zvitorepec je objavil: Pokaži objave
    Šakal: letos smo presegli plan lisic, saj sem jih sam uplenil 22 ....
    Zvitorepec, oprosti ampak po uradni evidenci v Lisjaku jih nisi in tudi LD ni dosegla plana pri lisicah kaj šele, da bi ga presegla!

    Oh ja Cvi5k, sedaj se vidi, da te motijo samo tisti, ki na leto uplenijo dva tri ali več prašičev! Vodstvo, ki s svojim neodgovornim vodenjem LD zavestno kršijo zakon in interne akte LD pa podpiraš.

    Mi je kar malo čudno, da vas še ni obiskal inšpektor.
    Cvi5k pa ne, da ga mi prehitevamo ampak očitno je, da on zamuja!

  9. #39
    Član od
    Jun 2008
    Lokacija
    Šentjernej
    Prispevki
    302

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    Fantje, favšije se izogibajte kolikor se le da... Favšija (zavist) je problem v skoraj vseh LD v Sloveniji.
    Bolje bi bilo, da bi za preže kjer so krmišča naredili seznam, na katerega se lovci prijavljajo za čakanje, ali pa , recimo, da date "omejitev" odstrela na posameznega lovca recimo 1 prašiča na teden ali dva tedna. Ko bo uplenil enega, potem dva tedna recimo ne sme in vmes je dovolj časa za čakanje za druge lovce... to navajam samo kot primer...
    Tako kot je napisal Lectograjski... več čudnih sklepov in pravil, več problemov in več motivov za prepir in še večje probleme, ki se končajo tudi na sodiščih!
    Cvi5k! Moram reči, da ti podpreš takle sklep te je lahko pa res sram, sem mislil, da si malo bolj preudaren in ne toliko favšljiv človek...
    Odkup mesa oz. prodaja mesa civilom ni nič napačna! Zakaj bi bila? Denar dobi LD preko civilov ali pa kakšnega podjetja, ki se ukvarja z odkupom divjačine... a ni to vseeno???
    Dejte fantje, pogovorite se , naredite neke sezname čakanja, vendar ne omejujete lovce, ki so pripravljeni delat odstrel za LD s takimi neumnostmi...
    Rikec nisem fovšljiv človek, kar se tiče prašičev mi je Diana kar naklonjena in se ne sekiram za druge kar se tiče teh zadev. Mislim, da nisi dojel prodaje mesa civilom- naši lovci (uplenitelji) so divjačino kupili in ga prodajali civilom naprej- po taki poti je to šlo... Sem pa takoj za da se uvede potemtakem sistem, da kdor hoče odkupi...
    In ne ni me sram. Še naprej podpiram ta sklep, kdor kdo ne da boljše rešitve, ker je zaenkrat samo to možna rešitev...
    The Earth does not belong to man, man belongs to Earth.
    (Chief Seattle's reply to the Govt of US (1852).)

  10. #40

    Privzeto

    Jaz sem pa mislil, da so civili vsi tisti ki ne živijo na Hudejah in Žabjeku (pa še kakšen kraj bi se našel). Lovci niso "civili"?
    "Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead." Charles Bukowski

Stran 4 od 14 PrvaPrva 12345678 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •